Taşova Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Taşova Hakkında

Amasya’ya bağlı yerleşimlerden Taşova, aynı zamanda şehrin en büyük 4 ilçesi arasında yer alıyor. Karadeniz’in adeta merkezine yerleşen ilçede gerçekleşen sayımlara göre nüfus 30 binin üzerinde. Çevresini saran Ladik, Çarşamba, Erbaa ve Turhal gibi ilçelerle komşu olan Taşova ayrıca oldukça verimli ovaların hemen yakınında konumlanıyor. Bu sayede ilçede birbirinden nefis meyve ve sebzeler yetişiyor. Geride kalan yüzyıllar boyunca Hititler, Persler, Medler, Emeviler, Bizanslılar, Danişmentliler ve Osmanlılar tarafından yönetilen Taşova, zengin kültürel geçmişiyle Anadolu coğrafyasında ‘’medeniyetlerin beşiği’’ sayılan noktalardan.  

Taşova ilçe merkezinden yapılan yaklaşık 15 kilometrelik yolculuğun ardından ulaşılabilen Borabay Gölü, kuşkusuz ilçenin barındırdığı en güzel doğal oluşumlardan. Derinliği 25 metreye ulaşan gölün üzerinde kayıklarla dolaşmak mümkün. Özellikle romantik gezintilerin ve dinginlik aşılayan doğa yürüyüşlerinin adresi haline gelen gölün çevresinde yemek molası vermek isterseniz, çeşitli kafe ve restoranların burada bulunduğunu anımsatalım. Sonbahar mevsiminde dökülen yapraklarla beraber masalsı görüntülere kavuşan gölde fotoğraf çekmek de son derece keyifli. 8 metre yüksekten aşağı dökülen Baraklı Şelalesi ise Taşova’nın bir diğer doğa harikası. Oksijen dolu havası ve yeşil ortamıyla şelale hafta sonlarında pikniğe gelen pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor. Baraklı Şelalesi ayrıca yaz mevsiminde dahi serin atmosferde dinlenmek için ideal noktalardan. Romalılar döneminde bölge ticaretini kontrol etmek amacıyla yaptırılan Baraklı Kalesi ise günümüzde pek çok kısmı yıkılmış olsa da halen Taşova yakınlarında turistleri cezbetmeye devam ediyor. Özellikle yabancı ziyaretçiler arasında popülerliğini koruyan kalenin surlarından kalan bazı bölümler ile gözetleme kulesini görmek mümkün. 

Osmanlı döneminde inşa edilen eski bir yapının içinde hizmet veren Alparslan Müzesi, Taşova’nın kültürel değerlerini benzersiz şekilde yansıtan adreslerden. Özellikle Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarına dair ahşap eserleri inceleyerek ilçenin geçmişine aşina olabilirsiniz. Ayrıca Amasya ve Tokat yöresine ait leziz yemeklerin pek çoğunu Taşova geziniz boyunca tadabilirsiniz. Etrafı taze yaprakla süslenen tabaklarla servis edilen bulgurlu lezzetler ile keşkek ise yörenin bu anlamda olmazsa olmazlarından.

Taşova Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Amasya’ya bağlı ve şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta bir ilçe olan Taşova, aynı zamanda Erzincan, Amasya ve Samsun arasında da bir kavşak noktasında bulunuyor. Yeşilırmak Nehri kenarında, ilçenin her yerine yürüyerek gidebileceğiniz bir noktada yolculara hizmet veren Taşova Terminali’nden her saat hem ilçenin her yerine hem de Amasya ve ilçelerine gidebilecekleri ulaşım araçları bulunuyor.

Minibüsler

Terminal içinde ve çevresinde durakları olan minibüsler; Yeni Yol Caddesi, Bursalı Caddesi, Taşova Belediyesi ve Karşıyaka Camii hareketli merkezi noktalara, ayrıca Amasya, Dörtyol, Suluova, Merzifon ve Ladik gibi komşu ilçelere ulaşım hizmeti veriyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal önünden her yarım saatte bir hareket eden belediye otobüsleriyle Tepe Mahallesi, Yeşilırmak Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Sanayii Mahallesi gibi kalabalık mahallelere, ana caddelere ve bulvarlara gidebilirsiniz.  

Taksi

Atatürk Bulvarı üzerinde Taşova Terminali yanında yolculara ulaşım hizmeti veren Taşova Terminal Taksi durağında her zaman taksi bulabilir ve terminale yakın olan ilçe merkezindeki her noktaya kısa sürede gidebilirsiniz. (0358) 312 15 69 numaralı telefondan da taksi durağına 24 saat ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Taşova Terminali’ne Ulaşım

Taşova’nın otobüs terminali, ilçe merkezine çok yakın ve kısa bir yürüyüşle ulaşılabilecek mesafede. Hem ilçenin ana caddelerinden hem de mahallelerinden terminale gitmek için pek çok alternatif ulaşım aracı bulunuyor. Her saat Amasya ilçe ve köylerinden de otobüs terminaline gelebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Nihat Yıldırım Parkı, Karanfil Caddesi, Yıldırım Parkı ve Kasım Hoca Caddesi gibi pek çok yerde duraklarını görebileceğiniz belediye otobüsleriyle istediğiniz saatte rahatça terminale gidebilirsiniz.

Minibüsler

Taşova ilçe içi hizmet veren minibüslerin Taşova Meslek Yüksekokulu, Cumhuriyet Parkı ve Taşova Devlet Hastanesi gibi yoğun noktalarda durakları var. 30 dakikada bir bu duraklardan terminale minibüs bulabilirsiniz. Minibüsler, ilçe merkezinden olduğu kadar Amasya, Almus ve Ataköy gibi illerden ve ilçelerden de yolcuların terminale ulaşımını sağlıyor. Saat başı hareket eden bu ilçeler arası minibüsleri yerel firmalar işletiyor ve durakları da terminal içerisinde bulunuyor.

Taksi

Taşova ilçesi küçük olduğundan mesafeler birbirine çok yakın, bu yüzden ilçede az sayıda taksi durağı bulunuyor. Toplu taşıma araçları saatleri dışında terminale gitmek için (0358) 312 15 69 numaralı telefondan Terminal Taksi’ye ulaşabilir ve bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Taşova Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Taşova
240 TL3910 sa 48 dk
roomİzmir - Taşova
520 TL214 sa 47 dk
roomAnkara - Taşova
180 TL106 sa 6 dk
roomBursa - Taşova
400 TL113 sa 5 dk
roomAntalya - Taşova
520 TL214 sa 31 dk
roomEskişehir - Taşova
350 TL28 sa 52 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Taşova otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Taşova otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Taşova otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Taşova yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Taşova 11 saat , İzmir - Taşova 14 saat 30 dakika , Ankara - Taşova 5 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Taşova seferleri bulunuyor?
expand_more
Net Turizm, Amasya İtimat Turizm, Karaca Ardahan Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Taşova seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  10 saat schedule
 • İzmir
  14 saat schedule
 • Ankara
  5 saat schedule
 • Bursa
  11 saat schedule
 • Antalya
  15 saat schedule
 • Trabzon
  8 saat schedule
map placeholder
expand_less