Tahran Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Tahran Hakkında

Hem İran hem de Tahran eyaletinin başkenti olan Tahran, geniş yüz ölçümü ve yaklaşık 8,7 milyonluk nüfusu ile Batı Asya’daki en kalabalık ve en büyük şehirlerden biri olma özelliğini taşıyor. Orta Doğu'daki en büyük ikinci büyükşehir olan Tahran, yoğun nüfusu nedeniyle dünyanın en kalabalık 24. şehri olma unvanına sahip. İstanbul, Ankara ve diğer büyükşehirlerden direkt veya aktarmalı olarak gidebileceğiniz Tahran’a en kolay ve ekonomik ulaşım yöntemlerinden biri de otobüs. İstanbul’dan otobüsle yaklaşık 10 saatte varabileceğiniz Tahran’a Ankara’dan gitmek isterseniz, ortalama 8-8,5 saatlik bir otobüs yolculuğu yapmanız gerekiyor.

İran’ın en hareketli metropolü Tahran aynı zamanda ülkenin turizm başkenti. Şehrin en çok ilgi gören yerlerinden biri olan The Grand Bazaar (Kapalıçarşı) şehrin tam kalbinde konumlanıyor. Merkezi konumuna ek olarak, envaiçeşit ürünün bir arada bulunabildiği sayısız dükkanı da barındırması, şehri ziyaret eden turistlerin yoğun ilgisine sebep oluyor. Labirent geçitler ile birlikte yaklaşık 10 km boyunca uzanan kuyumcular, atölyeler, halıcılar, yeme içme yerleri vb. dükkanların tamamını gezmek içinse en az 1 tam gününüzü ayırmanız gerekiyor. Her cuma günü Jomhuri Caddesi'nde kurulan; antikacıların hemen bitişiğindeki Jomeh Çarşısı’nı da kesinlikle gezmenizi öneriyoruz.

Tıpkı İstanbul ve Edirne gibi tarihi çarşıları ile öne çıkan Tahran’da bir başka görmeniz gereken yer ise Kapalıçarşı’ya oranla biraz daha pahalı olsa da tarihi dokusu ile fark yaratan Tajrish Bazaar. Taze meyve ve sebzelerden geleneksel el sanatlarına, kebap restoranlarından kafelere kadar her zevke, bütçeye ve ihtiyaca hitap edebilen Tajrish Çarşısı’ndan sonra yönünüzü hemen bitişiğindeki gösterişli bir yapı olan Imamzadeh Saleh’e çevirebilirsiniz. Adeta şehrin tarihine ışık tutan İran Ulusal Müzesi, 30 bin yıllık bir yerleşim yerinin etkileyici hazinelerinin sergilendiği bir yer. Taş Devri’ndeki ilkel sanattan, Persepolis madeni para ve çömleklerine kadar İran’ın kadim geçmişine yolculuk yapma imkanı sunan İran Ulusal Müzesi’ni gezdikten sonra Tahran’daki en ilginç modern yapılardan biri olan Sassanian’ı görmeye gidebilirsiniz.

Milad Kulesi ya da orijinal adıyla Borj-e Milad, şehrin en simge yapılarından biri ve tam olarak 435 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek 6. kulesi olma unvanına sahip. Borj-e Azadi ya da Azadi Kulesi ise 2500 yıllık Pers monarşisini anmak adına 1971 yılında inşa edilmiş. Kelime olarak “Özgürlük Kulesi” anlamına gelen Azadi Kulesi, Tahran'ın doğusundaki büyük bir parkın içerisinde bulunuyor ve sahip olduğu yeraltı müzesi ile de ziyaretçilerine farklı bir deneyim vadediyor. Dünya çapında en geniş sanat koleksiyonuna sahip müzelerden biri olan Tahran Çağdaş Sanat Müzesi’nde ise Picasso, Monet, Andy Warhol ve Henry Moore gibi ünlü isimlerin eserlerine ek olarak, dünya çapında üne sahip İranlı sanatçıların eserlerine de denk gelebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tahran otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Tahran otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Tahran otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Tahran Ortalama Sıcaklık
 • Cuma
  37 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  36 /Hava Durumu
 • Pazar
  36 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  36 /Hava Durumu
 • Salı
  36 /Hava Durumu
map placeholder
expand_less