Silopi Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Silopi Hakkında

Silopi Hakkında

Şırnak ilinin en uzun tarihe sahip ilçelerinden biri olan Silopi; kuzeyinde yer alan Cudi Dağı manzarası, muhteşem tarihi anıtları ve M.Ö. 4000 yılına kadar uzanan zengin tarihiyle keşfedilmeye değer bir yer. Silopi’nin en çok ziyaret edilen yeri olan Hz. Nuh Türbesi, tufandan sonra buraya yerleşen Hz. Nuh için yapılmış benzersiz bir yapı. Büyük tufandan sonra Nuh’un Gemisi’nin de Cudi Dağı zirvesinde olduğu rivayet ediliyor. Yeşiltepe Höyüğü de tarih sevenleri büyüleyecek bir güzellik olarak görülmeye değer bir yer. Silopi merkezinde bulunan Yeşiltepe Höyüğü’nün M.Ö. 2000 yılından kalma olduğu düşünülüyor. Ağaçlarla kaplı höyüğün tepesine de merdivenle çıkabilirsiniz.

Yine Silopi merkezinde bulunan Nuh Nebi Camii ve Medresesi ise Osmanlı mimarisini en güzel örneklerinden birini size sunacak bir yapı. Medrese odaları, etkileyici avlular ve sivri kemerlerle çevrili Nuh Nebi Camii ve Medresesi’nde harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Tarihi Görümlü Camii ve Hristiyanlar için öneme sahip Mart Şumuni Kilisesi’ni de Silopi gezinizde ziyaret edebilirsiniz. Silopi’de görülmesi gereken diğer önemli yerler arasında ise sanat galerileri ve kafelerle dolu olan Sanat Sokağı ve Silopi merkezine oldukça yakın olan etkileyici Görümlü Köprüsü yer alıyor.

Silopi Otogarı Hakkında

Şırnak'a 81 kilometre uzaklıktaki Silopi Otogarı, ilçe merkezinin çıkışında İpekyolu Bulvarı üzerinde yolculara hizmet veriyor. Yürüyerek ilçe merkezine ulaşmanın zor olduğu otogarda yolculara belediye otobüsleri, ücretsiz yolcu servisleri, minibüsler ve taksiler ulaşım hizmeti sağlıyor.

Belediye Otobüsleri

Silopi Otogarı içerisinde ve İpekyolu Bulvarı üzerinde durakları görebileceğiniz belediye otobüsleri ile Silopi Belediyesi, Yılmaz Güney Parkı, Silopi Devlet Hastanesi, Sinop Meslek Yüksekokulu, Yenişehir Camii, Silopi Çarşısı, Medine Camii, Silopi Kaymakamlığı gibi önemli noktaların yanı sıra Yenişehir Mahallesi, Dicle Mahallesi, Cudi Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Başak Mahallesi gibi binlerce nüfuslu mahalleye de her yarım saatte bir kolaylıkla otogardan gidebilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Firmaların yolculuğuna sağladığı ve son otobüs saatine kadar her yarım saatte bir hareket eden ücretsiz yolcu servisleriyle Silopi Çarşısı, merkezi caddeler ve mahallelere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Her mahalleden geçmese bile büyük caddelere kısa sürede gitme kolaylığı sağladığı için yolcular tarafından ücretsiz yolcu saatlerini sıkça tercih ediliyor.

Minibüsler

Silopi Otogarı içerisinde ayrı bir peronları bulunan minibüslerle de hem Silopi'nin merkezindeki büyük mahallelere ve hem de Cizre, İdil, Silopi, Uludere, Güçlükonak, Beytüşşebap ilçeleri ve köylerine her saat kolaylıkla gitmeniz mümkün.

Taksi

Otogar içerisinde 7 gün 24 saat taksi bulabilir ve ekonomik fiyatlarla Silopi merkezine geçebilirsiniz. İsterseniz otogara yakın olan Akasya Taksi durağına da 0544 391 44 50 numaralı telefon ulaşarak taksi hizmeti alabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Silopi Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Silopi otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Silopi otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Silopi otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Silopi yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Silopi 23 saat , İzmir - Silopi 21 saat 30 dakika , Ankara - Silopi 18 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Silopi seferleri bulunuyor?
expand_more
Mardin Seyahat, Dilmenler Mardin Seyahat, Özlem Cizre Nuh Türkiye’nin birçok şehrinden Silopi seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  22 saat schedule
 • İzmir
  21 saat schedule
 • Ankara
  18 saat schedule
 • Adana
  10 saat schedule
 • Bursa
  22 saat schedule
 • Antalya
  21 saat schedule
 • Trabzon
  15 saat schedule
map placeholder
expand_less