Sandıklı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Sandıklı Hakkında

Geçmişten bu yana pek çok yöresel hikaye ve efsaneye komşu olan Sandıklı, idari olarak Afyonkarahisar’a bağlı ilçelerden. Genellikle uzun zamandır şifa dağıtan kaplıcalarıyla ziyaretçileri cezbeden ilçede ayrıca görülebilecek muazzam doğal alanlar ve tarihi miraslar mevcut. Binlerce yıl önce dahi Anadolu’da yaşayan eski yerleşimcileri ağırlayan ilçe, geçmiş dönemlerde Kusura Krallığı, Frigyalılar, Romalılar, Lidyalılar ve Bizans gibi uygarlıkların vatanıydı. Günümüzde ise çevresinde yer alan antik kentleri, mağaraları ve eski eserleriyle ziyaretçilerin üzerinde kalıcı etkiler bırakmaya devam ediyor. 

Sandıklı’nın merkezinden yaklaşık 35 kilometre uzakta bulunan Kurtini Mağarası, kuşkusuz ilçenin en dikkat çekici ziyaret noktalarından. Yemyeşil ağaçlarla çevrelenen göz kamaştırıcı bir arazide konumlanan mağara ayrıca Menteş Mağarası’nın hemen yakınlarında yer alıyor. Böylece dilerseniz sadece tek günlük gezi ile iki turistik mağarayı birden ziyaret edebilirsiniz. Buz gibi sularda yüzmek veya çeşitli macera sporlarını denemek isterseniz, bu kez rotanızı Akdağ Kanyonu’na çevirebilirsiniz. Devasa kaya oluşumlarının arasında doğa yürüyüşü, rafting veya tırmanış kanyonun etrafında tadını çıkarabileceğiniz keyifli aktivite seçenekleri. Sandıklı’ya Germiyanoğulları Beyliği döneminden miras kalan Ulu Camii ise önceleri sadece küçük bir mescit iken sonradan genişletilerek bugünkü görüntüsüne kavuşturulan muazzam bir ibadethane. Ayrıca 1300’lü yıllarda inşa edilen Sandıklı Kalesi de günümüzde ilçenin sembolik yapılarından. Üstelik tarihi kalenin etrafında muhteşem yeşil alanlar mevcut. Böylece dilerseniz sakin bir ortamda dinlenmek için de burayı tercih edebilirsiniz. 

Frigler döneminden bu yana şifalı sularıyla cazibe merkezi haline gelen Hüdai Kaplıcaları ise Sandıklı’dan yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kireçlenme, romatizma ve böbrek hastalıkları başta olmak üzere pek çok rahatsızlığın yardımcı tedavisinde kaplıcalardan yararlanmak mümkün. Afyonkarahisar şehir merkezinden toplu taşıma araçlarını kullanarak Sandıklı’ya yaklaşık 1,5 saatte ulaşılabiliyor. Üstelik dilerseniz ilçeye gelmek için çevrede yer alan ilçe ve illerden hareket eden otobüslerden veya Kütahya’da hizmet veren havalimanından da faydalanabilirsiniz.

Sandıklı Otogarı Hakkında

Afyonkarahisar merkezine 45 kilometre uzaklıktaki 55.000 nüfuslu Sandıklı ilçesinin otogarı, ilçe merkezinin hemen dışında Afyon-Denizli Yolu üzerinde yolculara hizmet veriyor. Küçük bir ilçe olan Sandıklı'da otogardan yürüyerek Yunus Emre Bulvarı ve Sandıklı Devlet Hastanesi gibi önemli yerlere ulaşabilirsiniz. Daha uzak mesafelere otogardan gitmek için ise halk otobüsleri, taksi, ilçe içi ve birlik minibüsleri yolculara hizmet veriyor.

Halk Otobüsleri

Otogar önündeki Afyon-Denizli Yolu ve otogar arkasındaki Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde durakları olan belediye otobüsleriyle her yarım saatte bir Sandıklı Meslek Yüksekokulu, Sandıklı Belediyesi, Sandıklı Devlet Hastanesi, İstasyon Caddesi, Mezbaha Caddesi, Yalıncak Caddesi, Afyon Caddesi, Keçiören Caddesi ve Sandıklı Öğretmenevi gibi pek çok yere ve ilçenin binlerce nüfuslu Çakır Mahallesi, Ece Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Hisar Mahallesi, Çay Mahallesi, Zafer Mahallesi, İstasyon Mahallesi gibi birçok mahallesine kolaylıkla gidebilirsiniz.

İlçe İçi ve Birlik Minibüsleri

İlçe içi hizmet veren minibüsleri, otogar çevresindeki duraklarında her 15 dakikada bir bulabilir ve Sandıklı’nın her caddesi ve mahallesine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Sandıklı Otogarı içine durakları bulunan S.S. 30 Nolu Öz Sandıklı Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleri ise her 30 dakikada bir Afyonkarahisar merkez başta olmak üzere Bolvadin, Dazkırı, Dinar, Sultandağı, Bolvadin gibi şehrin 18 ilçesine ve onlarca köyüne yolcuların ulaşması için hizmet veriyor.

Taksi

Yunus Emre Caddesi üzerinde yolculara hizmet veren Otogar Taksi durağının yanı sıra Sandıklı Otogarı’na yakın bir konumda İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Garaj Taksi durağına da 0272 515 38 80 numaralı telefon ulaşarak Sandıklı ilçesinde her noktaya ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sandıklı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Sandıklı otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Sandıklı otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Sandıklı otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Sandıklı yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Sandıklı 9 saat , İzmir - Sandıklı 6 saat 30 dakika , Ankara - Sandıklı 4 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Sandıklı seferleri bulunuyor?
expand_more
Isparta Petrol Turizm, Pamukkale Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Sandıklı seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  9 saat schedule
 • İzmir
  6 saat schedule
 • Ankara
  4 saat schedule
 • Adana
  9 saat schedule
 • Bursa
  5 saat schedule
 • Antalya
  3 saat schedule
 • Trabzon
  17 saat schedule
map placeholder
expand_less