Nusaybin Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Nusaybin Hakkında

Nusaybin Hakkında

Bir zamanlar Mezopotamya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Nusaybin, günümüzde Sümerlerden Asurlulara, Emevilerden Selçuklulara kadar onlarca medeniyetten izler barından tam bir açık hava müzesi. Mardin şehrine bağlı Nusaybin ilçesi, tarih sevenlerin mutlaka uğraması gereken bir yer. Nusaybin gezinizde ilk görmeniz gereken yerlerden biri olan Anzavur Kalesi, ilçe merkezine 15 dakika uzaklıkta bulunuyor ve M.S. 970 yılında inşa edilmiş. Anzavur Kalesi, o kadar sağlam yapılmıştır ki günümüze kadar sağlam kalmayı başarmıştır. Moloz ve kesme taşlarla inşa edilen Anzavur Kalesi’nin iki gözetleme kulesine de çıkabilir ve bölgenin muhteşem manzaralarının fotoğraflarını çekebilirsiniz. Yüksek bir tepede etkileyici bir vadiye hakim konumuyla Anzavur Kalesi, Nusaybin ilçesinin en önemli simgelerinden biri.

Nusaybin’i gezerken ziyaret edebileceğiniz başka bir görkemli kale de Marin Merdis Kalesi. Eskihisar Köyü'nde bulunan kale, Nusaybin ilçe merkezine 20 dakika mesafede yer alıyor. Devasa bir kayanın üstüne inşa edilen Marin Merdis Kalesi, Bizans döneminde inşa edilmiş ve gözetleme kuleleriyle muhteşem bir manzaraya sahip. Nusaybin’in en ilgi çeken yerlerinden olan Dara Harabeleri ise ilçe merkezinden 30 dakika uzaklıkta size muhteşem manzaralar sunacak bir yer. Mezopotamya'nın önemli bir şehri olan Dara’da gezerken antik tiyatrolar, kiliseler, köprüler ve su değirmenleri görecek, ayrıca etkileyici bir yeraltı şehrini ziyaret edeceksiniz. Dara Harabeleri, uzun tarihi ve sahip olduğu tarihi yapılarla yabancı turistlerin de bölgede en çok ziyaret ettiği yerler arasında.

M.S. 419 yılında inşa edilen Mor Yakup Kilisesi de Nusaybin’de ziyaret ederek harika fotoğraflar çekeceğiniz önemli yerlerden biri. Mor Yakup isimli şifacı bir rahip için inşa edilen kilise, özellikle Hristiyan turistlerin çok ilgisini çekiyor.

Nusaybin Otogarı Hakkında

İpek Yolu üzerinde Suriye ile sıfır noktasında bulunan Nusaybin, sahip olduğu otobüs terminali ile kültürlerin buluşmasına aracılık ediyor. Güneydoğu Anadolu'nun kültür mozaiği şehri Mardin'e 63 kilometre, yani 1 saat 5 dakika uzaklıkta olan Nusaybin'e şehirlerarası otobüs ile yolculuk yapabilirsiniz. İlçe merkezine ise yaklaşık 3.5 kilometre uzaklıkta olan Nusaybin Otobüs Terminali, Mardin-Şırnak yolu üzerinde, şehrin önemli caddelerinden olan İpek Yolu Caddesi’nde yer alıyor. Terminale yolcu servisleri, dolmuşlar, özel araç ve taksi seçenekleriyle gidilebilirsiniz.

Dolmuş

İlçe içi ve Mardin-Nusaybin arası hizmet veren dolmuşlarla otogara ulaşabilirsiniz. Cumhuriyet Caddesi Kışla Mahallesi’nden kalkan Nusaybin-Mardin dolmuşları ile otogarın hemen yanı başında bulunan minibüs durağına 8 dakikada gitmeniz mümkün. Aynı şekilde Lozan Caddesi Yeşilkent Mahallesi’nden kalkan dolmuşlar ile de 4 dakika içerisinde otogarda bulunabilirsiniz. 

Ticari Taksi
Şehir merkezinde Lozan Caddesi üzerinde yer alan taksi durağı ya da otogarın hemen yanında bulunan taksi durağından araç talep ederek 24 saat kesintisiz bir şekilde kısa sürede otogara ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisi
Nusaybin Otobüs Terminali’nde yaklaşık 16 firma bilet satışı yapıyor. Genellikle yerel firmaların yer aldığı otogardan İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep, Batman, Şanlıurfa gibi illere doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz. Terminalde pek çok firma kendi yolcularına ücretsiz yolcu servisleri ile hizmet veriyor.

Özel veya Kiralık Araç
Terminale özel veya kiralık aracınızla konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ulaşım 27 Mayıs, Lozan ve Çağ Çağ caddeleri üzerinden ortalama 9 dakika sürüyor.  

Nusaybin Otogarı Hakkında

Mardin merkezine 63 kilometre uzaklıktaki Nusaybin ilçesinin merkezinde, İpekyolu Caddesi üzerinde yer alan Nusaybin Otogarı, ilçe merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde. Aceleniz yoksa otogardan yürüyerek ilçe merkezinde pek çok noktaya kolaylıkla gidebileceğiniz otogarda yolculara halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler de hizmet veriyor.

Halk Otobüsleri

Nusaybin Otogar önündeki İpekyolu Caddesi, otogar yanındaki Baraj Yolu Caddesi ve Mutlu Sokak üzerinde duraklarını görebileceğiniz halk otobüsleri ile her 15 dakikada bir Nusaybin Kent Müzesi, İstiklal Caddesi, Şeyh Ömer Camii, Nusaybin Belediyesi, Nusaybin Devlet Hastanesi, Nevruz Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi, Zeynel Abidin Caddesi, Mor Yakup Kilisesi, 27 Mayıs Bulvarı ve Nusaybin Meslek Yüksekokulu gibi pek çok noktaya kısa sürede gidebilirsiniz.

Minibüsler

Otogar çevresine bıraktığını bulabileceğiz ilçe içi ulaşım hizmeti veren minibüslerle Nusaybin ana caddelerin yanı sıra 8 Mart Mahallesi, Barış Mahallesi, Selahattin Eyyübi Mahallesi, Evren Mahallesi, Fırat Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi ve Kışla Mahallesi gibi binlerce nüfusu pek çok mahalleye de ulaşım sağlayabilirsiniz. S.S. Nusaybin 2 Nolu Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsleri ile ise Mardin'in Artuklu, Kızıltepe, Midyat, Mazıdağı gibi 10 ilçesi ve köylerine Nusaybin Otogarı’ndan her saat gitmeniz mümkün.

Taksi

Nusaybin Otogarı’nın hemen yanında bulunan Nusaybin Taksi’ye 044 418 43 00 numaralı telefonla da ulaşarak ilçe merkezine ve turistik noktalara 5-10 dakikalık kısa bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Nusaybin Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Nusaybin otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Nusaybin otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Nusaybin otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Nusaybin yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Nusaybin 20 saat 30 dakika , İzmir - Nusaybin 21 saat , Ankara - Nusaybin 15 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Nusaybin seferleri bulunuyor?
expand_more
Özlem Cizre Nuh, Mardin Seyahat, Dilmenler Mardin Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Nusaybin seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  20 saat schedule
 • İzmir
  21 saat schedule
 • Ankara
  15 saat schedule
 • Adana
  9 saat schedule
 • Bursa
  21 saat schedule
 • Antalya
  19 saat schedule
 • Trabzon
  12 saat schedule
map placeholder
expand_less