Nusaybin Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Nusaybin

Nusaybin Otogarı, Mardin’in Nusaybin ilçesinde bulunan şehirler arası otobüs terminali. Suriye sınırında bulunan Nusaybin’de önemli bir işlevi olan otogar Mardin istikameti ile Şırnak istikametinde ilerleyen otobüslerin durak noktalarından biri. Otogarda ayrıca yolcuların ihtiyaçlarını karşılamaları adına molalar da veriliyor.

Mardin’in turistik anlamda gelişmesi civar bölgelere olan talebi arttırsa da Nusaybin’in doğu tarafında kalması daha az gelişmesine neden oldu. Ancak Irak’ın önemli bir destinasyon olması Nusaybin Otogarı’nın daima canlı kalmasını sağlıyor. Bu çerçevede Mardin’den geçen otobüslerin Irak’ın farklı noktalarına gerçekleştirdikleri seferlerde Nusaybin önemli bir merkez olma özelliği taşıyor.

Nusaybin Otogarı, yapı itibarıyla çok modern bir tesis olmasa da ilçenin potansiyeline uygun özellikler taşıyor. Yolcuların temel ihtiyaçlarını karşılayabildikleri büfe ve kafenin bulunduğu otogarda WC ve mescit gibi imkânlar da mevcut. Otogarda genellikle yerel otobüs firmaları hizmet veriyor. Ancak batı istikametine gerçekleşen seferlerde Mardin’in önemli bir merkez olması yolcuların genellikle Mardin Otogarı’ndan otobüse binmelerine neden oluyor. Konumu itibarıyla çok merkezi olan Nusaybin Otogarı seferlerin gerçekleştiği saatlerde kalabalıklaşıyor.

Şehir Merkezinden Nusaybin Otogarı'na Ulaşım

İpek Yolu üzerinde Suriye ile sıfır noktasında bulunan Nusaybin, sahip olduğu otobüs terminali ile kültürlerin buluşmasına aracılık ediyor. Güneydoğu Anadolu'nun kültür mozaiği şehri Mardin'e 63 kilometre, yani 1 saat 5 dakika uzaklıkta olan Nusaybin'e şehirlerarası otobüs ile yolculuk yapabilirsiniz. İlçe merkezine ise yaklaşık 3.5 kilometre uzaklıkta olan Nusaybin Otobüs Terminali, Mardin-Şırnak yolu üzerinde, şehrin önemli caddelerinden olan İpek Yolu Caddesi’nde yer alıyor. Terminale yolcu servisleri, dolmuşlar, özel araç ve taksi seçenekleriyle gidilebilirsiniz.

Dolmuş

İlçe içi ve Mardin-Nusaybin arası hizmet veren dolmuşlarla otogara ulaşabilirsiniz. Cumhuriyet Caddesi Kışla Mahallesi’nden kalkan Nusaybin-Mardin dolmuşları ile otogarın hemen yanı başında bulunan minibüs durağına 8 dakikada gitmeniz mümkün. Aynı şekilde Lozan Caddesi Yeşilkent Mahallesi’nden kalkan dolmuşlar ile de 4 dakika içerisinde otogarda bulunabilirsiniz. 

Ticari Taksi
Şehir merkezinde Lozan Caddesi üzerinde yer alan taksi durağı ya da otogarın hemen yanında bulunan taksi durağından araç talep ederek 24 saat kesintisiz bir şekilde kısa sürede otogara ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisi
Nusaybin Otobüs Terminali’nde yaklaşık 16 firma bilet satışı yapıyor. Genellikle yerel firmaların yer aldığı otogardan İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep, Batman, Şanlıurfa gibi illere doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz. Terminalde pek çok firma kendi yolcularına ücretsiz yolcu servisleri ile hizmet veriyor.

Özel veya Kiralık Araç
Terminale özel veya kiralık aracınızla konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ulaşım 27 Mayıs, Lozan ve Çağ Çağ caddeleri üzerinden ortalama 9 dakika sürüyor.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less