Kutaisi Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kutaisi Hakkında

Bilinen diğer ismiyle Kutais olarak da anılan Kutaisi, Gürcistan içindeki en büyük iki şehirden biri. Ülkenin batısında kurulan Kutaisi’nin başkent Tiflis’e uzaklığı ise yaklaşık olarak 230 kilometre. Bağlı olduğu bölgenin en büyük yerleşimi olarak dikkat çeken şehirde günümüzde 200 binin üzerinde nüfus yaşıyor. Antik çağlarda Kolheti Krallığı’nın başkenti olan şehir, Sovyetler Birliği döneminde ülkenin önde gelen ağır sanayi merkezlerinden biriydi. Ancak Sovyet güçlerinin bölgeden ayrılmasıyla birlikte nüfusu büyük ölçüde azaldı ve bu özelliğini kısmen kaybetti. Kutaisi nüfusunun azalmasında ayrıca farklı şehir ve ülkelere göç eden gençlerin etkisinin bulunduğu biliniyor. Rioni Nehri’nin kıyısına yerleşen şehir, İmereti Dağları’nın yamaçlarında yer alıyor. Türkiye’nin Kars ve Ukrayna’nın Lviv ile Harkov şehirleriyle kardeş kent olan Kutaisi, Gürcistan Parlamentosu’na ev sahipliği yapıyor. Bu özelliğinden ötürü ülke yönetiminde hayli önemli bir yere sahip olan şehirde ayrıca parlamentonun dışında da görebileceğiniz son derece etkileyici tarihi ve modern yerler var. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne ismini yazdıran Gelati Manastırı, Kutaisi kent merkezinin birkaç kilometre dışında yer alıyor. 11. yüzyıldan bu yana kentin simgesi olan Bagrati Katedrali ise şehirde görülmesi gereken bir diğer görkemli eser. Kutaisi kent merkezinde gezerken ayrıca Drama Tiyatrosu’nu ziyaret edeceğiniz noktalar arasına alabilir hatta tiyatronun görkemli binası önünde fotoğraf çektirebilirsiniz.

Kutaisi’nin adeta kalbine yerleştirilen Colchis Çeşmesi, şehirdeki diğer bir harika fotoğraf noktası. Camdan yapılan Gürcistan Parlamentosu ise şehrin daha çok yeni ve modern yüzünü yansıtıyor. 2012 yılından bu yana hizmet veren binayı turistlere yönelik düzenlenen ücretsiz turlarla gezebilirsiniz. Eğer Gürcü tarihine yakından ilgi duyuyorsanız, Gürcistan Tarih Müzesi’nde dolaşarak burada sergilenen ilginç parçaları görebilirsiniz. Merkezden Gora Park’a doğru çıkan teleferiğe bindiğinizde ise panoramik Kutaisi manzarasını seyretmenin tadına varabileceğinizi anımsatalım.

Dayanılmaz lezzetiyle gurme ziyaretçileri cezbeden Gürcü yemekleri ağırlıklı olarak et kullanılarak yapılıyor. Kutaisi mutfağı da ülkenin geri kalanından çok farklı değil. Kırmızı et ve sebzelerle hazırlanan yahniler şehirde hayli revaçta. Ayrıca Kutaisi’de kurulan yerel pazarlarda satışa sunulan yerel pestil, şarap ve kuruyemişlerden satın alarak tadabilirsiniz.

Kutaisi Otogarı Hakkında

Türkiye sınırına yaklaşık 3 saat uzaklıkta yer alan Gürcistan'ın Kutaisi şehrine Türkiye'den de otobüs seferleri düzenleniyor. Küçük şehir merkezinden yürüyerek rahatça ulaşabileceğiniz Kutaisi Otogarı’na isterseniz yolcular için ulaşım hizmetleri veren otobüsler ve taksilerle de kolayca gitmeniz mümkün.

Otobüsler

Bagrati Katedrali, White Bridge, Rioni Nehri kenarında sıralanan turistik tesisler ve otellerin önünde, ayrıca şehrin büyük ana caddeleri ve mahallelerinde durakları bulunan otobüsler, geniş güzergahlarıyla yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım araçları arasında yer alıyor.

Taksi

7 gün 24 saat hizmet veren taksilerle de kısa bir yolculukla Kutaisi Otogarı’na geçebilirsiniz. Kutaisi taksi servisine +995 595 41 51 67 numaralı telefonla ulaşarak istediğiniz saatte otogarda olabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kutaisi Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kutaisi otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kutaisi otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kutaisi otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kutaisi yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kutaisi 1 gün 3 saat 30 dakika , İzmir - Kutaisi 1 gün 3 saat , Ankara - Kutaisi 19 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kutaisi seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Öz Nuhoğlu Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Kutaisi seferleri düzenliyor.
Kutaisi Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  9 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  14 /Hava Durumu
 • Perşembe
  11 /Hava Durumu
 • Cuma
  13 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  17 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  3 saat schedule
 • İzmir
  3 saat schedule
 • Ankara
  19 saat schedule
 • Antalya
  19 saat schedule
 • Trabzon
  7 saat schedule
map placeholder
expand_less