Kırıkhan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kırıkhan Hakkında

Türkiye’nin en güneydoğusunda yer alan şehirlerden Hatay’a bağlı Kırıkhan, 3 bin yıldan eskiye götürülen tarihiyle son derece ilgi çekici bir ilçe. Hatay şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan ilçeye merkezden düzenli olarak hareket eden dolmuşlarla gelmek mümkün. Nüfusu 120 bine yaklaşan Kırıkhan ayrıca şehrin en kalabalık 6 ilçesi arasında. Amik Ovası, Amanos Dağları ve Suriye toprakları ile çevrelenen ilçede gezerken yüzyıllar öncesinde inşa edilerek günümüze miras kalan eski köprüleri, hayranlık yaratan türbeleri ve büyüleyici mağaraları görebilirsiniz.  

İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta ziyaretçilerini karşılayan Bayezıd-i Bistami Hazretleri Türbesi, özellikle eski zamanlarda hac yolculuğuna çıkanlar için önemli duraklardan biri olarak biliniyor. Helenistik Dönem’de inşa edilen eski su kemerleri ve tarihi kalenin kalıntıları da yine burada ziyaretçilerle buluşuyor. Halk arasında ‘’Balık Gölü’’ ismiyle de bilinen Gölbaşı Gölü ise çevresinde yürümek ve buradan görülen harika manzaranın tadını çıkarmak için oldukça ideal. Balık tutma amacıyla da yararlanılan gölün içerisinde bulunan küçük ada ise kuşkusuz burayı çok daha enteresan bir yer haline getiriyor. Ayrıca yine yüzyıllar öncesinde yaptırılan Danaahmetli Köprüsü ve Muratpaşa Köprüsü gibi muazzam tarihi eserleri Kırıkhan ve çevresini gezerken görebilirsiniz. Tüm bu yerlere ilave olarak ‘’Beşkardeşler Mağarası’’ olarak anılan mağarayı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kırıkhan halkı tarafından ‘’Sütlü Mağara’’ ismi verilen mağarada eskiden beş kardeşin yaşamış olduğu anlatılıyor. 

Kırıkhan ve civarını ziyaretiniz sırasında Hatay’ın yüzlerce yıllık geleneksel lezzetlerini tatmayı da sakın ihmal etmeyin. Türkiye’nin önde gelen gastronomi merkezleri arasında gösterilen şehirde özellikle yöresel nitelikler taşıyan döner son derece meşhur. Ayrıca ‘’katıklı ekmek’’ olarak da adlandırılan biberli ekmek, tepsi kebabı, kağıt kebabı, Belen tava, sac oruğu, sürk peyniri, çıtır kabak tatlısı ve lezzetiyle dillere destan olmuş künefe mutlaka denenmeli. Hatay şehir merkezine ve sonrasında şehre bağlı tarihi ilçe Kırıkhan’a konforlu bir seyahatin ardından ulaşmak için ise Türkiye’nin farklı noktalarından gerçekleşen otobüs seferlerinden yararlanabilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kırıkhan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kırıkhan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kırıkhan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kırıkhan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Kırıkhan seferleri bulunuyor?
expand_more
Vip Lüks Adana, Hatay CSR Turizm, Hatay Günsas Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kırıkhan seferleri düzenliyor.
expand_less