Kırıkhan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kırıkhan Hakkında

Türkiye’nin en güneydoğusunda yer alan şehirlerden Hatay’a bağlı Kırıkhan, 3 bin yıldan eskiye götürülen tarihiyle son derece ilgi çekici bir ilçe. Hatay şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan ilçeye merkezden düzenli olarak hareket eden dolmuşlarla gelmek mümkün. Nüfusu 120 bine yaklaşan Kırıkhan ayrıca şehrin en kalabalık 6 ilçesi arasında. Amik Ovası, Amanos Dağları ve Suriye toprakları ile çevrelenen ilçede gezerken yüzyıllar öncesinde inşa edilerek günümüze miras kalan eski köprüleri, hayranlık yaratan türbeleri ve büyüleyici mağaraları görebilirsiniz.  

İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta ziyaretçilerini karşılayan Bayezıd-i Bistami Hazretleri Türbesi, özellikle eski zamanlarda hac yolculuğuna çıkanlar için önemli duraklardan biri olarak biliniyor. Helenistik Dönem’de inşa edilen eski su kemerleri ve tarihi kalenin kalıntıları da yine burada ziyaretçilerle buluşuyor. Halk arasında ‘’Balık Gölü’’ ismiyle de bilinen Gölbaşı Gölü ise çevresinde yürümek ve buradan görülen harika manzaranın tadını çıkarmak için oldukça ideal. Balık tutma amacıyla da yararlanılan gölün içerisinde bulunan küçük ada ise kuşkusuz burayı çok daha enteresan bir yer haline getiriyor. Ayrıca yine yüzyıllar öncesinde yaptırılan Danaahmetli Köprüsü ve Muratpaşa Köprüsü gibi muazzam tarihi eserleri Kırıkhan ve çevresini gezerken görebilirsiniz. Tüm bu yerlere ilave olarak ‘’Beşkardeşler Mağarası’’ olarak anılan mağarayı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kırıkhan halkı tarafından ‘’Sütlü Mağara’’ ismi verilen mağarada eskiden beş kardeşin yaşamış olduğu anlatılıyor. 

Kırıkhan ve civarını ziyaretiniz sırasında Hatay’ın yüzlerce yıllık geleneksel lezzetlerini tatmayı da sakın ihmal etmeyin. Türkiye’nin önde gelen gastronomi merkezleri arasında gösterilen şehirde özellikle yöresel nitelikler taşıyan döner son derece meşhur. Ayrıca ‘’katıklı ekmek’’ olarak da adlandırılan biberli ekmek, tepsi kebabı, kağıt kebabı, Belen tava, sac oruğu, sürk peyniri, çıtır kabak tatlısı ve lezzetiyle dillere destan olmuş künefe mutlaka denenmeli. Hatay şehir merkezine ve sonrasında şehre bağlı tarihi ilçe Kırıkhan’a konforlu bir seyahatin ardından ulaşmak için ise Türkiye’nin farklı noktalarından gerçekleşen otobüs seferlerinden yararlanabilirsiniz. 

Kırıkhan Otogarı Hakkında

Hatay’ın en kalabalık ilçeleri arasında yer alan Kırıkhan’da bulunan otogar ile şehir merkezi arasında yaklaşık 25 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Kent merkezinden özel aracınızla Kırıkhan Otogarı’na ulaşmak için yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Farklı bir ulaşım yolu arayışındaysanız şehir içi ulaşım sağlayan belediye otobüsleri ile minibüsleri tercih edebilirsiniz. Dilerseniz taksiye binebilir ya da yolcu servislerini de kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogara gitmek için Hatay’dan kalkan belediye otobüslerinden Kırıkhan Otogarı’na yakın lokasyonda bulunan duraklara giden araçları tercih edebilirsiniz. 

Minibüsler

S.S. 45 Nolu Reyhanlı-Kırıkhan-İskenderun Minibüs Taş. Kooperatifi minibüslerini tercih ederek otogara ulaşabilirsiniz. Söz konusu araçlar, yarım saatlik aralarla hareket ediyor.

Taksi

Kentte 7 gün 24 saat hizmet veren taksileri tercih ederek rahatlıkla otogara ulaşabilirsiniz. Ancak taksi tercihinin konforlu ve hızlı olduğu kadar maliyetli olduğunu da unutmamak gerek.

Yolcu Servisleri

Kırıkhan Otogarı’nda faaliyet gösteren otobüs firmalarının müşterilerine sunduğu yolcu servisi imkanından da ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Kırıkhan Otogarı Hakkında

Hatay merkezine 41 kilometre uzaklıktaki 111.000 nüfuslu Kırıkhan ilçesinin otogarı, ilçe merkezinin ortasındaki Çanakkale Sokak üzerinde güzel bir konumda yer alıyor. Otogardan kısa bir yürüyüşle Kırıkhan Öğretmenevi, alışveriş merkezleri, bankalar, resmi daireler ve ana caddelere ulaşabilirsiniz. İsterseniz belediye otobüsleri ve taksilerle de ilçede istediğiniz noktaya gidebilirsiniz. İlçeler arası minibüsler ise çevre ilçelere ulaşmak isteyen yolculara hizmet veriyor.

Belediye Otobüsleri

Çanakkale Sokak ve Şeyh Şamil Sokak gibi Kırıkhan Otogarı çevresindeki sokaklarda duraklarına görebileceğiniz belediye otobüsleri ile her 15 dakikada bir akşam saat 22.30’a kadar Mehmet Sakman Bulvarı, İnönü Bulvarı, Lise Caddesi, Kırıkhan Hastanesi ve Kırıkhan Adliyesi gibi pek çok önemli noktaya gitmeniz mümkün.

Minibüsler

Kırıkhan Otogarı otogar içerisinde her yarım saatte bir hareket eden S.S. 45 Nolu Reyhanlı-Kırıkhan-İskenderun Minibüs Taş. Kooperatifi minibüsleri ile hem Kırıkhan'ın ana caddelerine hem de Hatay'ın İskenderun, Dörtyol, Reyhanlı, Arsuz, Ulus, Antakya gibi 15 ilçesi ve köylerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Kırıkhan Otogarı içerisinde hem de otogarın hemen yanındaki öğretmen evi önünde 7 gün 24 saat taksi bulma şansınız var. Kırıkhan Öğretmenevi Taksi’ye 0538 404 70 07 numaralı telefonla ulaşarak da taksi hizmeti alabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kırıkhan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kırıkhan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kırıkhan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kırıkhan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kırıkhan yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kırıkhan 16 saat 30 dakika , İzmir - Kırıkhan 17 saat 30 dakika , Ankara - Kırıkhan 9 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kırıkhan seferleri bulunuyor?
expand_more
Vip Lüks Adana, Hatay Günsas Turizm, Hatay Gökbey Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Kırıkhan seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  16 saat schedule
 • İzmir
  17 saat schedule
 • Ankara
  8 saat schedule
 • Adana
  2 saat schedule
 • Bursa
  15 saat schedule
 • Antalya
  12 saat schedule
 • Trabzon
  20 saat schedule
map placeholder
expand_less