Kemalpaşa Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kemalpaşa Hakkında

İsmini Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ten alan Kemalpaşa, İzmir’e bağlı ilçelerden biri. Şehrin doğusunda kurulan ilçenin komşuları ise Bornova, Torbalı, Buca, Manisa, Turgutlu ve Bayındır. Kirazıyla meşhur Kemalpaşa, önceki yüzyıllarda genellikle ‘’Nif’’ ismiyle anılıyordu. Günümüzde 48 farklı mahalleden meydana gelen ilçenin nüfusu ise 100 binin üzerinde. İzmir kent merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafedeki Kemalpaşa’ya şehirden hareket eden otobüslerle kolayca seyahat edebilirsiniz. Bornova’dan kalkan otobüsler genellikle 15 dakikada bir düzenlenen seferlerle Kemalpaşa’nın merkezine kadar geliyor. Ayrıca bazı otobüs şirketlerinin diğer şehirlerden direkt Kemalpaşa yönüne gelen araçları da bulunuyor. Pek çok göz kamaştırıcı tarihi mirası barındıran ilçede mevsim fark etmeksizin daima keyifli zaman geçirecek aktiviteler bulabilirsiniz. Özellikle bahar aylarında geldiğinizde kiraz çiçeklerinin büyüleyici renk cümbüşüne şahitlik edebilirsiniz.  

İlçe sınırlarında bulunan Belkahve Geçidi, Mustafa Kemal Atatürk’ün yol üzerinde mola vererek etrafı gözetlediği yer olmasıyla meşhur. Siz de dilerseniz burada bir süre duraklayarak manzarayı seyredebilir ve Atatürk heykelini görebilirsiniz. Eski Ege medeniyetlerinden bugüne ulaşan bazı kalıntıları incelemek için ise Ulucak Höyüğü ideal adres. Ancak burayı dolaşmak için önceden izin almanız gerekebilir. Bölge halkı tarafından ‘’Hamalı Kale’’ olarak adlandırılan Nif Kalesi, civarda görebileceğiniz diğer bir muhteşem tarihi yapı. Günümüzde turistlerin çok fazla ilgisini çekmeyen kaleye merkezden kolayca ulaşabilirsiniz. Bölgede Bizanslılardan kalan az sayıdaki eserden olan Lazkarisler Sarayı, Kemalpaşa ilçe merkezinde bulunan parkta gezerken görülebilir. İlçeye adını veren Mustafa Kemal Atatürk’ün buraya geldiğinde konakladığı ev ise şimdilerde Atatürk Evi ve Anı Müzesi olarak ziyaret edilebiliyor. Eğer doğal yaşamı daha yakından görmek ve yöresel köy ürünlerinden satın almak isterseniz, Kemalpaşa’nın yakınlarında bulunan Nazarköy, Örnekköy, Vişneliköy gibi yerleri ziyaret etmeniz yeterli. Özellikle Nazarköy, el emeği hediyelik eşyaları ve yeşil atmosferiyle yerli gezginler arasında hayli revaçta. 

Binlerce yıl önce burada yaşayan Hititlerden kalan Karabel Anıtı, kuşkusuz bölgenin diğer bir dikkat çekici noktası. Üzerinde savaşçı figürleri bulunan anıtı Torbalı yönüne doğru giderken görebilirsiniz. Mayıs ayında düzenlenen Kemalpaşa Kiraz Şenliği ise gezinizi çok daha keyifli hale getirecek etkinliklerin başında sayılabilir. Yöre halkı ile çevre ilçelerden gelen ziyaretçileri buluşturan şenlik sırasında pek çok eğlenceli aktivite ile gösteriler gerçekleşiyor. 

Kemalpaşa Otogarı Hakkında

100.000 nüfusuyla İzmir'in en büyük ilçelerinden biri olan Kemalpaşa’nın İzmir merkezine 40 kilometre uzaklıktaki otogarı, ilçe merkezinde güzel bir konumda yolculara hizmet veriyor. Birçok merkezi noktadan yürüyerek ulaşabileceğiniz otogara belediye otobüsleri, ücretsiz yolcu servisleri, minibüsler, ESHOT otobüsleri ve taksiler ile de hem Kemalpaşa merkezinden hem de İzmir ve çevre ilçelerden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu servisleri

Yolculuk yapacağınız firmanın size sağlayacağı ücretsiz yolcu servisleri, firmaların ilçe merkezindeki ofislerinin önünden otobüs saatinden yarım saat önce hareket ediyor. Ücretsiz yolcu servisleri, kısa sürede otogara direkt ulaşım sunduğu için yolcular tarafından tercih ediliyor.

Belediye Otobüsleri

Kemalpaşa belediye otobüslerinin Kemalpaşa Belediyesi, Atatürk Bulvarı, Kirazlı Caddesi, İzmir Caddesi, Kemalpaşa Meslek Yüksekokulu, Dere Mesire Alanı ve Kemalpaşa Devlet Hastanesi gibi birçok noktada durakları bulunuyor. Her 15 dakikada bir hareket eden belediye otobüsleriyle akşam geç saatlere kadar otogar ulaşmanız mümkün.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait ESHOT otobüsleriyle de İzmir merkezi ve çevre ilçelerden Kemalpaşa Otogarı’na geçebilirsiniz. Faydalanabileceğiniz ESHOT otobüsleri ve güzergâhları ise şöyle:

Hat 766: Ansızca, Kemalpaşa

Hat 767 Halilbeyli, Kemalpaşa

Hat 768 Vişneli, Kemalpaşa

Hat 769 Çambel, Kemalpaşa

Hat 722 Beşpınar, Kemalpaşa

Hat 988 Kemalpaşa, Evka3 Metro

Minibüsler

İlçe içi minibüsler ve ilçeler arasında ulaşım sağlayan S.S. Kemalpaşa Otobüsçüler Kooperatifi minibüsleriyle hem Kemalpaşa'nın 48 mahallesi, ana caddeleri ve merkezi noktalarından hem de İzmir'in 30 ilçesinden her saat rahatlık Kemalpaşa Otogarı’na gidebilirsiniz.

Taksi

Kemalpaşa ilçesinde az sayıda taksi durağı bulunuyor. Atatürk Bulvarı üzerinde durağını görebileceğiniz Kemalpaşa Taksi’ye 0232 870 870 00 numaralı telefonda ulaşabilir ve 7 gün 24 saat taksi ile 5 dakikalık bir yolculukla Kemalpaşa Otogarı’nda olabilirsiniz.

Kemalpaşa Otogarı Hakkında

İzmir merkezine 40 kilometre uzaklıktaki 100.000 nüfuslu Kemalpaşa ilçesinin otogarı, ilçe merkezine yürüyüş mesafesinde ulaşımı güzel bir konumda. Kemalpaşa Otogarı’ndan ilçe merkezinde pek çok noktaya yürüyebilir ya da ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile Kemalpaşa’da istediğiniz her noktaya, İzmir'e ve İzmir'in diğer ilçelerine otogardan kolayca gidebilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Varış peronu önünden her yarım saatte bir hareket eden ücretsiz yolcu servisleriyle İzmir Caddesi, Kirazlı Caddesi, İnönü Caddesi, Torbalı Caddesi, Vali Kazım Dirik Caddesi ve Dr. Ali Karaman Caddesi gibi ana caddelere rahat bir yolculukla otogardan ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Kemalpaşa belediye otobüsleri ile otogardan Kemalpaşa Adliyesi, Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kemalpaşa Belediyesi, Muhsin Yazıcıoğlu Sosyal Tesisleri, Kirazlı Caddesi, İzmir Caddesi ve Kemalpaşa Devlet Hastanesi gibi yoğun noktalara her yarım saatte bir gidebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait ESHOT otobüsleri de Kemalpaşa ile çevre ilçeler ve İzmir merkezi arasında ulaşım hizmeti veriyor. ESHOT otobüsleri ve güzergâhları ise şu şekilde:

Hat 766: Ansızca, Kemalpaşa

Hat 767 Halilbeyli, Kemalpaşa

Hat 768 Vişneli, Kemalpaşa

Hat 769 Çambel, Kemalpaşa

Hat 722 Beşpınar, Kemalpaşa

Hat 988 Kemalpaşa, Evka3 Metro

Minibüsler

Kemalpaşa ilçe içinde ulaşım hizmeti veren minibüslerle de ana caddeler ve merkezi noktaların yanı sıra Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, 8 Eylül Mahallesi, Soğukpınar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, 85. Yıl Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Örnekköy Mahallesi gibi Kemalpaşa'nın 48 mahallesine otogardan gitmeniz mümkün.

Kemalpaşa Otogarı içerisinden her saat hareket eden S.S. Kemalpaşa Otobüsçüler Kooperatifi minibüsleriyle ise Buca, Bornova, Bayındır, Torbalı, Menderes, Ödemiş, Seferihisar, Urla, Çeşme gibi İzmir'in 30 ilçesine otogarından ulaşabilirsiniz.

Taksi

Son otobüs saatine kadar yolculara hizmet veren otogar taksilerinin yanı sıra Atatürk Bulvarı üzerinde 7 gün 24 saat hizmet alabileceğiniz Kemalpaşa Taksi durağına da 0232 870 870 00 numaralı telefondan ulaşabilir, hem Kemalpaşa ilçesinde istediğiniz noktaya hem de İzmir'in ilçelerine otogardan istediğin saatte geçebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kemalpaşa Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kemalpaşa otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kemalpaşa otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kemalpaşa otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Kemalpaşa seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kemalpaşa seferleri düzenliyor.
expand_less