İnegöl Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

İnegöl Hakkında

Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan İnegöl, nüfus bakımından da Bursa’nın en kalabalık 2. şehri olma özelliğini taşıyor. Bursa’nın en önemli sanayi merkezleri arasında gösterilen İnegöl’ün nüfusu ise 255 bini geçkin. Bursa şehir merkezine 35 km uzaklıkta konumlanan İnegöl’e Türkiye’nin hemen hemen her şehrinden aktarmalı veya aktarmasız olarak otobüsle ulaşım sağlamak mümkün.

İnegöl merkeze 30 km mesafedeki Bursa Yenişehir Havalimanı’nı tercih etmeyecekler, otobüs terminaline direkt ulaştıran otobüs seferlerine göz atabilir. Şehir içi ulaşımda taksi, otobüs ve minibüslerin ön plana çıktığı İnegöl’de özel araç kiralamayı da düşünebilirsiniz. Tamamını keşfetmek için en az 1-2 gün ayırmanız gereken İnegöl, en çok da leziz köftesi ve meşhur Oylat Kaplıcaları ile adını tüm Türkiye’ye duyurmuş bir ilçe. İnegöl köftesi ve piyazının yanı sıra şırasının da meşhur olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca İnegöl’deki yeme içme mekanlarının çoğunda Kemalpaşa tatlısına rastlayacağınızı da söyleyebiliriz.

İlçenin bu denli ünlenmesinin başlıca sebebi olan ve termal turizmde Türkiye’nin en önemli yerlerinden biri olmasını sağlayan Oylat Kaplıcaları’na gidebilir, ardından bu bölgeye yakın bir mesafede olan Oylat Mağaraları’nı da ziyaret edebilirsiniz. Oylat Deresi’nin batı kıyısındaki Oylat Mağaraları, 95 metre yüksekliğe ve de 665 metre uzunluğa sahip. Türkiye’nin en büyük 3. mağarası olma özelliğini taşıyan Oylat Mağaraları’ndan sonra yönünüzü İshak Paşa Külliyesi ve İnegöl Kent Müzesi’ne çevirebilirsiniz. Adının, “Ey ne göl” ve “İğne göl” kelimelerinden geldiğine inanılan İnegöl, kültür, doğa ve termal turizm ile ilgilenenlerin uğrak noktası haline gelmiş durumda. İstanbul ve Ankara’dan 4 saat 40 dakika, İzmir’den 6 saat 45 dakika ve Antalya’dan ise yaklaşık 8,5 saatte otobüsle İnegöl’e varmanız muhtemel.

Şehir Merkezinden İnegöl Terminali’ne Ulaşım

İnegöl Otobüs Terminali, Bursa’ya bağlı ilçelerden İnegöl’ün merkezine yürüme mesafesinde yer alıyor. Bu sayede tarihi ilçenin merkezinden terminale herhangi bir araca binmeden gelebilirsiniz. Ağır bavullarla yola çıkanlar veya yürümek istemeyenler ise İnegöl Terminali’ne servis, minibüs veya taksi gibi farklı ihtiyaçlara yanıt veren taşıtlarla ulaşım sağlayabilirler. 

Yolcu Servisleri  

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yer alan otobüs terminali, merkeze sadece birkaç yüz metre mesafede konumlanıyor. Bu sayede terminale yolculukta servisler genellikle ağır bavullarla yola çıkanlar tarafından tercih ediliyor. İnegöl’ün çeşitli bölgelerinden geçerek terminal binasına ulaşan servislerle yolculuk süresi ise genellikle 10 dakikayı geçmiyor. 

Minibüs   

Servis saatini kaçıran veya servis güzergahı dışında bulunan yolcular ise minibüslere binerek İnegöl Otobüs Terminali’ne ulaşabilirler. Minibüsler ayrıca Bursa şehir merkezinden ve diğer yakın ilçelerden terminale ulaşımda sıklıkla tercih ediliyor. 

Taksi 

İnegöl ilçe merkezinde neredeyse her noktadan rahatlıkla taksi bularak terminale gelebilirsiniz. Servis beklemek istemeyenler için de ideal olan taksilerle ilçenin çeşitli yerleşim alanlarından terminale 5-15 dakika içinde yolculuk yapabilirsiniz. Bulunduğunuz noktaya önceden taksi çağırdığınızda ise otobüse daha kolay yetişme fırsatı bulabilirsiniz. 

Otobüs

Bursa’ya bağlı bir başka ilçe olan Kestel’den İnegöl Terminali’ne gelirken Burulaş otobüslerini kullanabilirsiniz. Sabah saatlerinde seferlerine başlayan otobüsler akşama kadar yolculara iki ilçe arasında seyahat imkanı sağlıyor.

İnegöl Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Bursa’nın tarihi ve turistik yerleşimlerinden İnegöl’de yolculara hizmet veren otobüs terminalinden ilçenin pek çok noktasına sadece yürüyerek ulaşmak mümkün. Yürümek istemeyen yolcular terminal binası önünden hareket eden servis araçlarını kullanabilirler. Hız ve pratikliği ile öne çıkan taksiler ile minibüsler ise diğer alternatifler arasında. 

Yolcu Servisleri 

İnegöl’e Türkiye’nin hemen her noktasından otobüsle direkt veya Bursa aktarmalı olarak seyahat edilebiliyor. Yolcu servisleri, buraya sefer düzenleyen firmalar tarafından terminalden merkeze zorlanmadan ulaşmak isteyenler için ücretsiz sağlanıyor. İnegöl Otobüs Terminali’nin hemen çıkışında yolcularını bekleyen servislere bindiğinizde sadece birkaç dakika içinde kendinizi ilçenin farklı bölgelerinde bulabilirsiniz. Terminalden hareket eden servislerin kalkış saati ise otobüslerin geliş zamanına göre düzenleniyor. 

Minibüs  

İnegöl Otobüs Terminali’nden minibüslere bindiğinizde genellikle 15 dakikayı geçmeyen süre içerisinde dilediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Terminalde servisi kaçıran veya servis güzergahı dışında bir noktaya gitmek isteyenler için ideal sayılan bu araçların ücretleri hayli uygun. Minibüsleri ayrıca Bursa içinde yer alan diğer ilçelere yolculukta da tercih edebilirsiniz. 

Otobüs  

İnegöl Terminali ile Kestel arasında seyahat etmeniz gerektiğinde Burulaş otobüslerini kullanabilirsiniz. Otobüslerin seferleri sabah erken saatlerden itibaren başlıyor ve akşama dek devam ediyor. 

Taksi

İnegöl Otobüs Terminali’nin ilçe merkezine yürüyerek bile ulaşılabilecek kadar yakın olması sayesinde taksiler bu güzergahta çok sık kullanılmıyor. Buna karşın taşımakta güçlük çekeceğiniz bavullarla beraber terminalden ilçenin çeşitli noktalarına gelirken taksi tutmayı düşünebilirsiniz. Terminal ve yakınlarında taksi bulamadığınızda ise görevlilerden yardım isteyerek duraktan araç çağırabilirsiniz. 
 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen İnegöl Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - İnegöl
180 TL24 sa 30 dk
roomİzmir - İnegöl
99 TL324 sa 49 dk
roomAnkara - İnegöl
80 TL414 sa 43 dk
roomAdana - İnegöl
220 TL3412 sa 37 dk
roomBursa - İnegöl
30 TL12 47 dk
roomAntalya - İnegöl
190 TL117 sa 58 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz İnegöl otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, İnegöl otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların İnegöl otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
İnegöl yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - İnegöl 3 saat , İzmir - İnegöl 6 saat 30 dakika , Ankara - İnegöl 5 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının İnegöl seferleri bulunuyor?
expand_more
Villa Seyahat, Balıkesir Uludağ, Nilüfer Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden İnegöl seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  2 saat schedule
 • İzmir
  6 saat schedule
 • Ankara
  5 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  1 saat schedule
 • Antalya
  8 saat schedule
 • Trabzon
  18 saat schedule
map placeholder
expand_less