Göksun Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Göksun Hakkında

Kahramanmaraş’ın merkezine yaklaşık 90 kilometre mesafede yer alan Göksun, nüfusu 60 bine yaklaşan ve temiz havasıyla ünlenen bir ilçe. Çevresini saran göz kamaştırıcı ormanlar sayesinde şehrin en yeşil yerleşimleri arasında gösterilen Göksun, özellikle eşsiz doğası sayesinde ziyaretçilerin gözdesi haline gelmeyi başarıyor. İlçenin hemen merkezinde bulunan Göksun Höyüğü, tarihi milat öncesine kadar giden kalıntılara ev sahipliği yapıyor. Günümüzde buradan çıkarılan eserlerin bir kısmı İstanbul ve diğer şehirlerde hizmet veren arkeoloji müzelerinde ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Höyüğün hemen yakınlarında konumlanan Kalepark ise Göksun manzarasını seyretmek için muazzam bir seçenek yaratıyor. 

İlçe merkezinin biraz dışında kalan Aybastı Kalesi, bölgenin kadim geçmişine doğru uzanmak isteyenler için muhteşem adreslerden. Antik dönemlerden bu yana kullanılan kalenin ilk defa ne zaman yapıldığı günümüzde halen belirsizliğini koruyor. Küçükçamurlu Köyü yakınlarında yer alan Hamamgözü ise geçmişe şahitlik eden surları, hamamları, kaya mezarları, tiyatrosu ve eski kemeriyle görülmeye değer. 

Göksun ilçe merkezinden yaklaşık 20 kilometre mesafede bulunan Büyük Kızılcık İçmesi, ismini hemen yakınlarındaki aynı isimli köyden alıyor. Özellikle cilt ve idrar yolları rahatsızlıklarında etkili olduğu bilinen içmelerin çevresi otel ve benzeri tesisler bakımından fazla gelişmiş sayılmaz. Ancak ilçe merkezinden köye yapacağınız günübirlik gezilerle son derece keyifli bir gün geçirme şansı bulabilirsiniz. Göksun ve civarının geçmişten günümüze taşınan sırlarını barındıran bir diğer muhteşem adres ise Berit Gümüşkayalar Mağarası. Merkezden neredeyse 40 kilometre kadar uzakta bulunan eski mağarada traverten tipi hayli enteresan oluşumlar mevcut. Ayrıca doğal yollarla meydana gelen küçük havuzlar mağaraya son derece mistik bir atmosfer kazandırıyor. Göksun’a yaz aylarında gelen ziyaretçiler ünlü halk ozanı Karacaoğlan’ın dizelerinde de adı geçen Meryemçil Yaylası’na çıkabilirler. Yazın nemsiz atmosferiyle serinleten yaylada konaklamak isteyenler için kamp olanağı mevcut. Göksun gezinizde ayrıca Kahramanmaraş yöresinde meşhur olan pek çok lezzeti tadabilirsiniz. Ancak bunlar arasında keçi sütünden yapılan geleneksel kesme dondurmanın çok daha özel bir yere sahip olduğunu unutmayın.

Şehir Merkezinden Göksun Terminali’ne Ulaşım

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde konumlanan otobüs terminali son derece küçük ve ilçenin hemen merkezinde yer alıyor. Bu sayede terminale hem servis ve minibüs gibi araçlarla hem de yürüyerek erişim sağlamak mümkün. 

Minibüs  

Göksun’da çalışan minibüs tipi araçlarla ilçenin otobüs terminaline yaklaşık 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Belirli bir hareket saati bulunmayan minibüslere ilçenin pek çok noktasında karşınıza çıkacak duraklardan binebilirsiniz. Göksun’da minibüs yolculuğu ilçenin küçük yapısı nedeniyle fazla uzamıyor. Böylece otobüsünüzün sefer saatine kısıtlı zaman kaldığında dahi bu araçlarla yolculuğu seçebilirsiniz. 

Taksi 

Göksun’un merkezinden otobüs terminaline gelirken acelesi olanlar için taksiler kuşkusuz minibüslerden daha uygun bir araç seçeneği. Böylece herhangi bir noktada duraklamadan direkt olarak terminalin yolunu tutabilir, tam saatinde otobüse yetişmenin rahatlığından yararlanabilirsiniz. Bulunduğunuz noktada taksi bulamadığınız durumlarda ise Göksun ilçe merkezinde hizmet veren durakları arayarak araç isteyebilirsiniz. 

Servis Aracı  

Göksun ilçe merkezi ile otobüs terminali arasında ulaşımı kolaylaştıran bir başka araç alternatifi de servisler. Yolcuları bulundukları noktalardan alarak Göksun Terminali’nin girişine kadar getiren servisler ücretsiz hizmet veriyor. Bu araçlardan faydalanmak istediğinizde biletinizi satın aldıktan sonra ilgili firmayla görüşerek servise biniş noktanızı bildirmeyi unutmayın. İlçenin farklı mahallelerinden Göksun Terminali’nin önüne yapılan servis yolculuğu 10-15 dakika zaman alıyor. 

Göksun Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Kahramanmaraş sınırlarında yer alan Göksun ilçesinde yolculara hizmet veren otobüs terminalinden merkeze servis veya minibüsler yardımıyla gelebilirsiniz. Taksi ise gündüz veya gece fark etmeden her daim merkeze seyahatte faydalanabileceğiniz bir diğer konforlu seçenek. 

Minibüs  

Göksun Terminali’nden kalkarak direkt olarak ilçe merkezine doğru yol alan minibüsler yaklaşık 15 dakika içinde yolcuları istedikleri noktalara bırakıyor. Terminalden Göksun’un merkezine minibüsle gelmenin en büyük avantajı ise kuşkusuz bu yolculuğun düşük maliyeti. Özellikle taksiye göre fiyatları son derece uygun kalan minibüslerle hızlıca Göksun’un merkezinde olabilirsiniz. Kahramanmaraş’ın kent merkezine ve Göksun harici diğer ilçelere yolculuk yapmak istediğinizde yine terminalden veya yakınlarından geçen minibüslere binebilirsiniz. 

Taksi 

Göksun Otobüs Terminali’nde özellikle otobüslerin sefer saatleri boyunca genellikle taksi bulunuyor. Böylece diğer araçları beklemeden veya toplu taşımaya aktarma yapmadan direkt olarak gideceğiniz noktaya taksiyle erişebilirsiniz. Minibüslerden daha kısa sürede Göksun’un merkezine ulaşma imkanı sunan taksiler servis araçları gibi ücretsiz olmasa da kısa mesafelerde oldukça uygun fiyatlı. Üstelik bineceğiniz taksiyi dilerseniz aynı yöne doğru gitmek isteyen diğer yolcularla birlikte tutabilirsiniz. Bu sayede yolculuk maliyetini daha da aşağı çekme fırsatı bulabilirsiniz. 

Servis Aracı 

Göksun Otobüs Terminali’ne gelen neredeyse her otobüs seferi için servis imkanı bulunuyor. Dolayısıyla otobüsten indikten sonra minibüs, taksi veya diğer araçlara gerek duymadan merkeze gelmenin kolaylığını yaşayabilirsiniz. Yolculardan herhangi bir ücret almadan hizmet veren servisler Göksun içerisinde hemen her noktaya erişme olanağı sunuyor. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Göksun Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Göksun
380 TL1515 sa 6 dk
roomİzmir - Göksun
380 TL216 sa 30 dk
roomAnkara - Göksun
220 TL338 sa 23 dk
roomAdana - Göksun
150 TL12 sa 30 dk
roomBursa - Göksun
380 TL214 sa 15 dk
roomAntalya - Göksun
350 TL213 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Göksun otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Göksun otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Göksun otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Göksun yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Göksun 16 saat , İzmir - Göksun 16 saat 30 dakika , Ankara - Göksun 8 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Göksun seferleri bulunuyor?
expand_more
Süha Turizm, Kahta Petrol, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Göksun seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  15 saat schedule
 • İzmir
  16 saat schedule
 • Ankara
  8 saat schedule
 • Adana
  3 saat schedule
 • Bursa
  15 saat schedule
 • Antalya
  11 saat schedule
 • Trabzon
  12 saat schedule
map placeholder
expand_less