Gelibolu Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Gelibolu Hakkında

Marmara Bölgesi sınırları içerisindeki Çanakkale iline bağlı Gelibolu, Saros Körfezi ve Çanakkale Boğazı arasında eşsiz bir konuma sahip. Tarihi, doğal güzellikleri ve mimarileri ile göz dolduran Gelibolu, dört mevsim ziyaret edilebilir bir yer olduğu için tatilinizi dilediğiniz döneme denk getirebilirsiniz. Yaklaşık 44 bin nüfuslu ilçe, Ankara’dan 520 km, İstanbul’dan 290 km ve Çanakkale il merkezinden ise 50 km uzaklıkta yer alıyor. Neredeyse Troya Antik Kenti kadar eski olduğuna dair arkeolojik buluntuların bulunduğu Gelibolu’da çağlar arası zamanda yolculuğa çıkmanız yüksek ihtimal.

Çanakkale’nin en güzel yerleşim yerlerinden biri olan Gelibolu, hem deniz, kum, güneş tatilcileri hem de tarih, kültür ve sanat meraklılarının ilgisini çekmeyi başarıyor. Gelibolu Yarımadası da dahil olmak üzere ilçenin tamamını gezmek isteyenler en az 2-3 günlük bir seyahat planı yapmalı. Tarihi atmosferi karşısında adeta büyüleneceğiniz Gelibolu’da şüphesiz ilk ziyaret etmek isteyeceğiniz yer, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı olacaktır. Tam tamına 33 bin hektarlık bir alanı kaplayan milli parkta 60 bini geçkin Türk askeri; 250 binden fazla da İngiliz, Yeni Zelanda, Avustralya ve Fransız askerinin mezarı ile anıtları yer alıyor. Deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak isteyenler yönünü Hamzakoy’a çevirirken, enfes bir manzarayı fotoğraflamak isteyenler de tarihi Gelibolu Kalesi’nin yolunu tutuyor. Bunun yanı sıra  inşa tarihi 1621 yılına kadar uzanan Gelibolu Mevlevihanesi de kesinlikle görülmeye değer.

Türkiye’nin kuzeybatısındaki Çanakkale iline bağlı Gelibolu ilçesini özel kılan en önemli detay ise Çanakkale Boğazı ve Marmara Denizi’ne kıyısı olması. Çanakkale il merkezinden kalkan otobüsler ile 50 km’lik bir yol katederek Gelibolu’ya varmanız muhtemel. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından da Gelibolu’na ulaştıran otobüs seferleri bulunuyor. Yıllık ortalama sıcaklığın 14,5 santigrat derece olduğu Gelibolu’nu ziyaret etmek için en uygun dönem ise nisan, mayıs, eylül ve ekim ayları. İstanbul’dan hareket eden ve Tekirdağ üzerinden Gelibolu Otobüs Terminali’ne direkt ulaştıran otobüs seferlerine göz atabilirsiniz.

Gelibolu Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Çanakkale sınırları içinde yer alan Gelibolu, şehrin en önemli ilçelerinden biri olarak görülüyor. Gelibolu Terminali üzerinden ilçeye geldiğiniz zaman şehir merkezine ulaşmak adına 50 km’lik bir yol katetmeniz gerekecek. Terminal çevresinde yer alan dolmuş, taksi ve belediye otobüsü seçenekleri haricinde ücretsiz yolcu servislerini de değerlendirebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Gelibolu Terminali üzerinden hareket eden özel halk otobüsleri, ilçenin işlek yerlerine ulaşım sağlıyor. Buradaki pek çok otobüsün son durağı Alaattin Mahallesi’ndeki Otogar Caddesi. Durakları inceleyerek en uygun otobüsü tercih edebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Biletinizi yanınızda bulundurmak ve gerektiğinde yetkililere göstermek şartıyla yolcu servislerinden yararlanabilirsiniz. Buradaki servisler sizi ilçe içindeki farklı semt ve mahallelere taşıyacaktır.

Dolmuşlar

Gelibolu dolmuşları kültür gezisi niteliği taşır. Terminalden kalkan minibüsler, sizi ilçeye götürürken tarihsel açıdan belli bir öneme sahip olan pek çok mekanın önünden geçme şansı yakalarsınız. Ss 35 numaralı minibüslerin güncel saatlerini kontrol ederek şehir merkezine gidebilirsiniz.

Taksi

Gelibolu’da en çok taksi bulabileceğiniz yerler zaten terminalin yakın çevresinde yer alıyor. Dolayısıyla burada yer alan duraklar üzerinden uygun taksilere 7/24 erişebilir ve ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Özellikle bavul yükü fazla olan yolcular için terminal çıkışı taksi cazip bir opsiyon olarak görülüyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Gelibolu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gelibolu otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Gelibolu otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Gelibolu otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Gelibolu yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Gelibolu 4 saat , İzmir - Gelibolu 6 saat 30 dakika , Bursa - Gelibolu 4 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Gelibolu seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Metro Turizm, İstanbul Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Gelibolu seferleri düzenliyor.
expand_less