Ezine Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ezine Hakkında

Ezine Hakkında

Çanakkale şehrine bağlı olan Ezine ilçesi, doğusunda mitolojik efsanelere konu olan Kazdağı, batısında ise büyüleyici sahilleriyle Ege ile çevrili çok etkileyici bir yer. Ezine, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları kadar Ezine peyniriyle de ünlü ve gezinizde bu peynirleri tadarak satın alabilirsiniz. Ezine’de ilk gezmeniz gereken yerlerden biri olan Kestanbol Kaplıcaları hem yerli hem de yabancı turistlerin çok ilgisini çekiyor. Kestanbol Kaplıcaları, 67 dereceli 6 PH değerine sahip sularıyla antik çağlardan beri şifa dağıtıyor.

Ezine’de güzel suların tadını çıkaracağınız pek çok güzel plaj da bulunuyor. Ezine merkezine 30 km uzaklıktaki Ezine Plajı; güzel iskelesi, tertemiz denizi, su sporu merkezleri ve kafeleriyle çok seviliyor. Ezine’de tadını çıkarabileceğiniz bir diğer plaj da Aktaş Plajı. Bu güzel plaj Ezine merkezine sadece 20 dakika uzaklıkta ve meşe ağaçlarıyla çevrili bir sahile sahip. Aktaş Plajı’nın tertemiz sularında yüzerken karşınızda da Bozcaada manzarası olacak. Tavalı Plajı ise gençlerin çok ilgisini çeken kamp alanlarıyla çok popüler. Yemyeşil ormanların içinde veya kumlu sahilde çadırınızı kurarak Tavalı Plajı’nın tadını çıkarabilirsiniz.

Ezine’de mutlaka görmeniz gereken tarihi yerler arasında ise Çığrı Dağı eteklerinde etkileyici bir manzaraya sahip olan Neandria Antik Kenti yer alıyor. Antik kent, 3200 metre uzunluğundaki surlarla çok etkileyici ve 11 tane kulesi var. M.Ö. 5. yüzyılda kurulan Neandria Antik Kenti’nde tarihte bir yolculuk yapacaksınız. Ezine merkezine 30 dakika uzaklıkta olan ve mutlaka uğramanız gereken bir diğer yer de tarihi Babakale Köyü. Huzurlu bir balıkçı köyü olan Babakale aynı zamanda Asya kıtasının en uç noktası. Burada eşsiz bir manzara eşliğinde şirin balıkçı restoranlarına uğrayabilir veya manzarasıyla ünlü Babakale Feneri’ni ziyaret edebilirsiniz.

Ezine Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Denize sınırı olması nedeniyle yaz aylarında yoğun bir yolcu akışının olduğu Ezine Terminali’ne geldiğinizde sizi şehir merkezine ulaştıracak minibüsler, taksi ya da özel yolcu servislerini değerlendirebilirsiniz.  Seferşah Mahallesi’nden hareket eden çeşitli araçlarla ilçe ve şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Ezine Terminali çevresinden sizi merkeze götürecek ulaşım opsiyonları arasında özel halk otobüsleri bulunmuyor. Burada daha çok minibüsler ile ulaşım sağlanıyor. Özel halk otobüsleri ise büyük ölçüde Çanakkale şehir merkezi içinde faaliyet gösteriyor.

Yolcu Servisleri

Terminale ulaştıktan kısa bir süre sonra eşyalarınızı teslim alın ve ardından satış ofislerinin olduğu alana doğru yönelin. Zaten bilet aldığınız firmayı temsil eden ofis sizi servis konusunda bilgilendirecektir. Servisler genelde 60 dakika içinde bir yeni yolcularını alıp direkt olarak merkeze ulaştırıyor.

Dolmuşlar

Dolmuşlar bölge ulaşımı için önemli bir role sahip. Şehir merkezi ile terminal arasındaki ulaşımı sağlayan 16 numaralı dolmuşlar, sık aralıklarla hareket ediyor. Terminalden hareket eden bu küçük minibüsler sizi yarım saat içinde il merkezine ulaştıracaktır.

Taksi

Ezine ve şehir merkezi arasındaki mesafe uygun olduğu için bavul yükü fazla olan yolcular genelde bu çevredeki duraklarda yer alan uygun taksilere yöneliyor. Terminalin hemen dışında kolayca ulaşabileceğiniz aktif bir taksi durağı bulunuyor.

Şehir Merkezinden Ezine Terminali’ne Ulaşım

Çanakkale’nin şehir merkezine oldukça yakın bir ilçesi olan Ezine’deki otogarın ilçe merkezi içinde yer alması ulaşımın daha kolay şekilde sağlanmasına yardımcı oluyor. Şehir merkezinden ya da ilçe merkezinden terminale ulaşmak için dolmuş, taksi, otobüs uya da yolcu servislerini tercih edebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Özel halk otobüsleri Çanakkale merkez içinde hizmet verdiği için terminale ulaşım noktasında bu opsiyondan yararlanmanız mümkün değil. 144 numaralı özel halk otobüsü, sizi büyükşehir terminaline ulaştırır, ancak ilçe terminali için halk otobüsleri ideal bir tercih olmayacaktır.

Yolcu Servisleri

Yolcu servisleri ilçe içinde yer alan pek çok noktadan yolcularını alarak ücretsiz bir şekilde Ezine Terminali’ne ulaştırıyor. Geç kalmanız durumunda yolcu servisleri diğer yolcuları mağdur etmemek adına sizi beklemeyecektir.  Yolcu servisleri terminal içinden saatte bir defa hareket ediyor. Servislerin önünde güzergahların yer aldığı küçük levhalar, sizi doğru servise yönlendirecektir.

Dolmuşlar

Çanakkale şehir merkezinde yer alan minibüsler sayesinde ilçe terminaline gelebilirsiniz. Ortalama yarım saat içinde otogara varmanız yüksek ihtimal. 16 numaralı minibüsler bu anlamda öncelikli olarak tercih ediliyor.

Taksi

Ezine şehir merkezi içinde yer alan işlek caddelerde 24 saat boyunca uygun taksi bulabilirsiniz. Çanakkale şehir merkezi ile Ezine arasında uzak mesafe olmadığı için buradan bölgeye taksi ile ulaşım sıklıkla tercih ediliyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ezine Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Ezine
220 TL117 sa 13 dk
roomİzmir - Ezine
160 TL94 sa 22 dk
roomAnkara - Ezine
120 TL19 sa
roomBursa - Ezine
140 TL25 sa 5 dk
roomAntalya - Ezine
320 TL812 sa 23 dk
roomÇanakkale - Ezine
40 TL1 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ezine otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ezine otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ezine otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Ezine yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Ezine 7 saat 30 dakika , İzmir - Ezine 5 saat , Ankara - Ezine sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Ezine seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Isparta Petrol Turizm, Villa Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Ezine seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  7 saat schedule
 • İzmir
  4 saat schedule
 • Ankara
  0 saat schedule
 • Bursa
  5 saat schedule
 • Antalya
  12 saat schedule
map placeholder
expand_less