Erzin Otobüs Bileti Ara

Erzin Hakkında

Erzin Hakkında

Hatay şehrine bağlı Erzin ilçesi, tarihi 1453 yılına uzanan, kendine özgü pek çok doğal ve tarihi güzelliği olan bir yer. Erzin’de Türk İslam kültürüne özgü yapılar dışında Roma döneminden kalan arkeolojik bölgeler de var. Kaplıcaları ve yaylalarıyla da sevilen bir yer olan Erzin’de ilk uğramanız gereken yer ise etkileyici İssos harabeleri. Bu alan, dünyada Büyük İskender’in efsanevi savaşından dolayı tanınıyor. İssos, yüzyıllar boyunca Hitit, Bizans, Pers ve en sonunda Osmanlı İmparatorluğu gibi büyük medeniyetlere ev sahipliği yaptı ve her dönemden kalan yapıları burada keyifle gezebilirsiniz.

Amanos Dağları eteklerinde kurulu olan Erzin’de doğal güzelliklerin tadını çıkarabileceğiniz en güzel yer olan Karıncalı Yaylası, Nurdağı’nın zirvesinde 2000 metre yükseklikte hem tertemiz bir hava hem de el değmemiş doğal güzellikler sunuyor. Sedir, ladin ve ardıç ağaçlarıyla kaplı olan Karıncalı Yaylası, piknik ve doğa yürüyüşleri için tercih ediliyor. Erzin’in başka bir doğal güzelliği olan İçmeler Kaplıcası ise her mevsim şifa arayanların akın ettiği bir yer. Meşe ve çam ormanları arasında yer alan kaplıcanın 24 derece sıcaklıktaki sularının pek çok rahatsızlığa iyi geldiği biliniyor. İçmeler Kaplıcası çevresinde her bütçeye uygun konaklama fırsatları da bulabilirsiniz.

Erzin’de denizi tadını çıkarmak için gitmeniz gereken yer ise ilçe merkezine sadece 30 dakika uzaklıkta olan Burnaz Plajı. 6 kilometre uzunluğundaki bu plaj, özellikle yaz aylarında çok hareketli oluyor. Kamp alanlarıyla da ilgi çeken plajda çadırınızı kurarak denizin tadını çıkarabilirsiniz. Erzin’in her sokağında pek çok güzel yerel restoran bulacaksınız. Hatay gibi Erzin de yöresel lezzetleriyle ünlü ve burada mutlaka denemeniz gereken yemekler arasında Kaytaz Böreği, Humus Paçası, Biberli Ekmek ve Ekşili Çorba yer alıyor.

En Çok Tercih Edilen Erzin Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Erzin
170 TL916 sa
roomİzmir - Erzin
130 TL218 sa
roomAnkara - Erzin
100 TL97 sa
roomAdana - Erzin
50 TL21 sa
roomBursa - Erzin
170 TL517 sa
roomAntalya - Erzin
120 TL49 sa
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  17 saat schedule
 • İzmir
  15 saat schedule
 • Ankara
  11 saat schedule
 • Adana
  1 saat schedule
 • Bursa
  14 saat schedule
 • Antalya
  11 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule
expand_less