Erdemli Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Erdemli

Erdemli Otogarı, Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan bir şehirler arası otobüs noktası. Şehirler arası otobüs yolculuğunda ilçenin merkezi niteliğindeki Erdemli Otogarı aslında bir yolcu indirme bindirme yeri. Ancak otobüs firmaları ve bölge halkı tarafından burası otogar olarak isimlendiriliyor. 

Erdemli, Mersin ile Antalya arasında önemli bir merkez olduğundan şehirler arası yolculukta potansiyeli yüksek bir yer. Erdemli Otogarı, Akdeniz Sahil Yolu’nda ilerleyen otobüslerin hepsinin durak noktası konumunda. Bu nedenle de indirme ve bindirme noktasının yılın büyük bir bölümünde yoğun olduğundan söz etmek mümkün. 

Bir tesisinin olmaması nedeniyle Erdemli Otogarı’nda yolcu bekleme salonu, kafe, restoran ve büfe gibi alanlar bulunmuyor. Burada ofisi bulunan otobüs firmalarının sunduğu kısıtlı hizmetlerle yolcuların otobüsleri beklemeleri mümkün oluyor. Erdemli Otogarı genellikle sefer saatlerinin olduğu zaman dilimlerinde yoğun oluyor. Burada hizmet veren firmalar değerlendirildiğinde hem ulusal hem de yerel markalar öne çıkıyor. 

Erdemli’nin önemli bir ulaşım noktası olan otogarın konumu oldukça merkezi. Bu nedenle de yolcuların sefer öncesi ve sonrasında ulaşım ile alakalı herhangi bir zorluk yaşaması söz konusu olmuyor. 

Şehir Merkezinden Erdemli Otogarı'na Ulaşım

Mersin'in Akdeniz kıyısında uzanan turistik Erdemli ilçesinin otogarı, Celil Kıya Sokak üzerinde ilçe merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde yolculara hizmet veriyor. Erdemli sahili çevresindeki oteller ve turistik tesislerden kolayca yürüyerek ulaşabileceğiniz Erdemli Otogarı’na daha uzak mesafelerden ise ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri, minibüsler ve taksilerle geçebilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Bazı otobüs firmalarının kendi yolcularına sunduğu ücretsiz yolcu servisleri, firmaların ilçe merkezi ofislerinin önünden otobüs kalkış saatinden 30 dakika önce hareket ediyor. Rahat ve direkt bir yolculukla Erdemli Otogarı’na gitmek için yolcu servislerinden faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Geniş güzergahları olan belediye otobüsleri ile Erdemli sahildeki plajlar, oteller ve turistik tesislerin yanı sıra ilçenin hemen her mahallesi ve ana caddesinden de otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüsler

Erdemli ilçesine bağlı köylerin yanı sıra Silifke, Anamur gibi komşu ilçeler ve Mersin merkezinden Erdemli Otogarı’na ulaşmak için her saat seferleri olan ilçe minibüslerini kullanabilirsiniz.

Taksi

Turistik Erdemli ilçesinde 7 gün 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağı bulabilirsiniz. Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde durağı olan Erdemli Taksi’ye 0544 551 52 90, Kazım Karabekir Caddesi üzerinde hizmet veren Tekin Taksi’ye ise 0543 923 85 47 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less