Erciş Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Erciş Hakkında

Erciş Hakkında

Doğal güzellikleriyle ünlü ve Van şehrinin en büyük ilçesi olan Erciş, Van Gölü kıyısında harika manzaralara sahip bir ilçe. Van Gölü dışında çevresinde pek çok dere, orman ve doğal güzellik ile çevrili olan Erciş, aynı zamanda tarihi güzellikleriyle de sizi etkileyecek bir yer. Tarihi Urartulara kadar uzanan Erciş, pek çok büyük medeniyete ev sahipliği yapmış ve her dönemden eserler barındırıyor. Erciş’te ilk gezilecek yerlerden olan Erciş Kalesi, Van Gölü’nde bir ada gibi görünen ilginç bir manzaraya sahip. 1127 yılında Türkiye Selçuklu Sultanı I. Kılıç Aslan tarafından yaptırılan bu etkileyici kale, Van Gölü bahar aylarında yükseldiğinde tamamen sular altında kalıyor. Erciş’te 1458 yılından Karakoyunlular döneminden kalma Kadem Paşa Hatun Türbesi de ziyaretçilerin çok ilgisini çekiyor. Kesme taştan piramit külahlı olarak yapılan türbe, döneme özgü bir mimariye sahip. Kara Yusuf Paşa Türbesi de 15. yüzyıldan kalma etkileyici dış mimarisi ve süslemeleriyle görülmesi gereken bir eser.

Erciş’in en ilginç tarihi eserlerinden biri ise Urartu döneminden kalma çivi yazılarını içeren kaya kitabeleri. Araştırmalar bu kitabeleri Urartu Kralı Sarduri'nin yaptığını gösteriyor ve bu çarpıcı kitabeler dünyanın dört bir yanından gelen tarih severlerin ilgisini çekiyor. Erciş’in doğal güzelliklerini görmek için ise Van Gölü kıyılarında doğa yürüyüşlerine çıkabilir, gölde tekneyle unutulmaz geziler yapabilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Erciş Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Van Gölü’nün hemen kıyısında konumlanan Erciş’te hizmet veren otobüs terminali ilçenin merkezinde yer alıyor. Erciş Terminali’nden ilçenin diğer noktalarına rahat ve hızlı bir yolculukla gelmek isteyenler ise minibüs, taksi ve seyahat firmalarının servisleri gibi alternatifleri tercih edebilirler. 

Yolcu Servisleri 

Erciş Otobüs Terminali’nden tüm yıl boyunca seyahat firmalarının servisleriyle merkeze ücret ödemeden erişim sağlayabilirsiniz. Servislerin en yakın kalkış noktasını ve hareket saati detaylarını ise doğrudan ilgili firmadan öğrenebilirsiniz. 

Minibüs  

Minibüsle Erciş Otobüs Terminali’nden merkeze yolculuk son derece hızlı ve pratik yöntemler arasında. Üstelik terminalden hareket eden bu araçların bazıları yolcuları doğrudan yakınlarda bulunan ilçelere kadar ulaştırıyor. 

Otobüs  

Terminalden otobüslere binerek Erciş içine olmasa da Van sınırlarında bulunan diğer ilçelere yolculuk yapabilirsiniz. Erciş Otobüs Terminali’nden başlayan otobüs yolculuğunun süresi ise varış noktasının uzaklığına bağlı olarak artıyor veya azalıyor. 

Taksi

Erciş Otobüs Terminali ve yakınlarında her daim taksi bularak ilçenin merkezine gelmeyi seçebilirsiniz. Terminalin merkezi noktalara fazla uzak olmaması sayesinde taksi seçeneği son derece uygun fiyatlı. Buna karşılık merkezden uzaklaşmanız gerektiğinde taksilerin pahalı olabileceğini unutmayın. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Erciş Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Erciş otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Erciş otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Erciş otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Erciş yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Erciş 23 saat 30 dakika , Ankara - Erciş 19 saat , Adana - Erciş 15 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Erciş seferleri bulunuyor?
expand_more
Van Kalesi Turizm, Vangölü Turizm, Yeni Erciş İtimat Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Erciş seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  23 saat schedule
 • Ankara
  18 saat schedule
 • Adana
  14 saat schedule
 • Bursa
  23 saat schedule
 • Antalya
  23 saat schedule
 • Trabzon
  10 saat schedule
map placeholder
expand_less