Düziçi Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Düziçi Hakkında

Osmaniye’ye bağlı 7 ayrı ilçe arasında yer alan Düziçi, kentin merkezine yaklaşık 35 kilometrelik mesafede konumlanıyor. Geçmişte Abbasiler ve Hititlerin ardından Anadolu Selçuklu Devleti’nin egemenliğine giren ve bu dönemde gitgide önemli bir kültür merkezi haline gelen ilçe, 1500’lü yıllarda Osmanlı Devleti sınırlarına katıldı. Günümüzde nüfusu 80 bini aşan Düziçi, daha çok ziyaretçilere şifa dağıtan Haruniye Kaplıcaları ile biliniyor. Ceyhan Nehri’nin bereketli kıyıları boyunca uzanan bölgede kurulan kaplıcada hem bedensel hem de zihinsel anlamda dinlenerek huzur bulabilirsiniz. Sülfat, magnezyum, bikarbonat ve kalsiyum açısından son derece zengin olan kaplıcanın suyu ayrıca sinirsel rahatsızlıklara, bağırsak, böbrek ve safra kesesi ile ilgili yaşanan sorunlara iyi geliyor. Üstelik beslenmeyle alakalı bazı problemlere de yine Haruniye Kaplıcalarının şifalı suyuyla çare bulmak mümkün. 

Osmaniye kent merkezinden Düziçi’ne gelmek için düzenli olarak çalışan minibüs hatlarından yararlanabilirsiniz. Merkez ve ilçe arasında toplu taşımayla yolculuk süresi ise ortalama 30 dakika. Eskiden ‘’Haruniye’’ ismiyle bilinen Düziçi’nin meşhur halk ozanı Karacaoğlan’ın doğum yeri olduğuna dair pek çok görüş var. Ancak bu düşünceler günümüzde dahi kesinlik kazanmış değil. 700’lü yılların sonlarına doğru Düziçi’ne Abbasiler tarafından kazandırılan Harun Reşit Kalesi ise kuşkusuz ilçe ve yakınlarında görülebilecek muazzam eserler arasında ilk sıralarda bulunuyor. Aradan geçen yıllar boyunca bölgede define arayanlar tarafından büyük oranda tahrip edilen eski kale, ovaya hakim bir noktada yükseliyor. Zamana ve define avcılarına yenik düşen Harun Reşit Kalesi, şimdilerde neredeyse yıkılmaya yüz tutmuş durumda. Ancak yine de Düziçi geziniz sırasında hem bölgenin muazzam manzarasını seyretmek hem de geçmiş yüzyıllara şahitlik etmek adına tarihi yapının yolunu tutabilirsiniz. 

201 metreyi bulan yüksekliği ile Türkiye sınırlarında bulunan en yüksek baraj olma özelliğini taşıyan Berke Barajı ise Düziçi’nin bir başka cazip ziyaret noktası. 2002 yılından bu yana hizmet veren baraj, özellikle ilçede manzara seyretmek isteyenlere son derece etkileyici görüntüler sunuyor. Ayrıca Anadolu’nun kadim mutfak kültürünü de Düziçi seyahatinizde keyifle deneyimleyebilirsiniz. Yörede özellikle etli kömbe, bazlama, tutmaç çorbası, Osmaniye simidi ve bayram kömbesi gibi tatlar çok seviliyor.

Düziçi Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Osmaniye'nin muhteşem doğası ile gezginleri cezbeden ilçesi Düziçi'nde hizmet veren otobüs terminali, ilçenin merkezinde konumlanıyor. Terminalden merkezin çeşitli noktalarına sadece yürüyerek rahatlıkla gelebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz özel servis ve taksi gibi alternatif araçlardan birine de binebilirsiniz. Üstelik bu araçlar aynı zamanda Osmaniye’nin merkezine veya diğer ilçelere yolculukta da ideal. 

Yolcu Servisleri 

Düziçi Otobüs Terminali’nde yolcuları merkezin farklı noktalarına taşıyan servisler bulunmuyor. Buna karşılık bölgede hizmet veren özel servisleri tercih ederek istediğiniz yere kadar direkt gelebilirsiniz. Çeşitli firmalar tarafından sunulan servislerin ücretleri ise yıl içinde dönemlere göre değişiklik gösterebiliyor. Doğrudan firmalarla görüşerek beklentilerinize uygun bir araca rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Minibüs  

Düziçi Otobüs Terminali’nden gün boyunca hareket eden minibüsler ile Osmaniye'nin merkezine veya diğer ilçelere seyahat edebilirsiniz. Ekonomikliği ile öne çıkan minibüslerin kalkış saatlerini ise terminale ulaştığınızda sürücülerden öğrenebilirsiniz 

Taksi

Düziçi Otobüs Terminali’nde hem gündüz hem de akşam saatlerinde zorlanmadan taksi bulabilmek mümkün. Böylece otobüsünüzden iner inmez direkt olarak taksiye aktarma yapabilir ve Düziçi ilçe merkezinde veya çevresinde istediğiniz noktaya hızlıca erişebilirsiniz. 

Üstelik sadece Düziçi içerisinde bulunan yerlere ulaşmak isteyenler için taksiler son derece uygun fiyatlı. Çevrede yer alan yerleşimlere taksiyle yolculuk ise mesafenin uzamasına bağlı olarak hayli masraflı gelebilir. Eğer daha uzağa gitme planınız varsa, minibüs veya özel servis gibi daha ucuz seçenekleri düşünebilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Düziçi Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Düziçi otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Düziçi otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Düziçi otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Düziçi yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Düziçi 15 saat , İzmir - Düziçi 15 saat 30 dakika , Ankara - Düziçi 9 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Düziçi seferleri bulunuyor?
expand_more
Siirt Baykan Jet Turizm, Mardin Seyahat, Özlem Mardin Vif Türkiye’nin birçok şehrinden Düziçi seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  15 saat schedule
 • İzmir
  15 saat schedule
 • Ankara
  8 saat schedule
 • Adana
  2 saat schedule
 • Bursa
  14 saat schedule
 • Antalya
  11 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule
map placeholder
expand_less