Duhak Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Duhak Hakkında

500 bine yaklaşan nüfusuyla özellikle ticaret anlamında hayli gelişmiş bir yer olan Duhak, Irak’ın kuzeyinde kurulan şehirlerden biri. Nüfusu genellikle Kürt ve Süryani kökenli yerleşimcilerden meydana gelen şehir, Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan savaştan büyük ölçüde etkilendi. Kelime karşılığı ‘’Küçük Köy’’ anlamına gelen Duhak, Dicle Nehri’nin bereketli kıyıları boyunca uzanıyor. Özellikle 1990’dan sonra gitgide artan göçlerle birlikte gelişen şehirde inşaat ve turizm gibi sektörler ekonomide söz sahibi sayılıyor. Savaş yıllarında neredeyse tamamı hasar gören şehir şimdilerde yapılan yenileme çalışmalarıyla birlikte kısmen de olsa tekrardan eski canlılığına kavuşmuş durumda.

Duhak’ta iklim bölgelere ve mevsimlere göre değişim gösteriyor. Şehrin kuzeyinin genellikle dağlık arazilerden meydana gelmesi nedeniyle burada soğuk ve sert geçen kışlar yaşanıyor. Güneyde ise yer şekillerinin daha düz olmasının da etkisiyle kuzeye kıyasla nispeten daha ılıman ve sıcak hava şartlarından söz etmek mümkün. Şehirde ortalama sıcaklık yaz aylarında 30-35 derecelerdeyken kış geldiğinde 7-8 dereceye kadar inebiliyor. Üstelik yine kış döneminde şehrin kuzey yamaçlarında kar yağışı görülebiliyor. Duhak ekonomisi ticaretin yanı sıra turizm ve petrol üretimi ağırlıklı. Ayrıca kentte açılan modern ve geniş alışveriş merkezleri son yıllarda Duhak ekonomisine yön veriyor. Şehirde damak tadınıza uygun ve lezzetli bir şeyler yemek istediğinizde döner kebap, pizza veya hamburger gibi pratik ve hızlı seçenekleri tercih edebilirsiniz. Genellikle pirinç, kuzu eti ve yerel baharatlarla hazırlanan geleneksel Duhak yemekleri başlarda biraz ağır gelebilir. Tatlılar ise tıpkı yemekler gibi hamurlu ve kısmen ağır tatlardan meydana geliyor. Buna karşılık Duhak sokaklarında gezerken Amerika veya Avrupa kökenli hızlı yemek zincirlerinin restoranlarına rastlayabileceğinizi unutmayın. Şehirde turistik olarak görülebilecek yerler hayli sınırlı.

Gezinize eski Duhak sokaklarında dolaşarak başlayabilir, daha sonra enteresan minaresiyle ziyaretçilerin ilgisini çeken Büyük Camii gibi yerleri görebilirsiniz. Duhak Stadyumu ise futbol maçlarına merakı olan gezginlerin hayli keyifli zaman geçirecekleri yerler arasında. Duhak ve civarına gelmek için Türkiye sınırından karayoluyla seyahat edebilirsiniz. Erbil ve Süleymaniye gibi şehirlere uçtuktan sonra buralardan yola çıkmak da ayrıca Duhak seyahati için tercih edilebilir.  

Duhok Otogarı Hakkında

Irak’ın Türkiye sınırına en yakın ilçe şehirlerinden biri olan Duhok şehrinin otogarına Türkiye'den de düzenli olarak otobüs seferleri gerçekleştiriliyor. Duhok Otogarı’ndan istediğiniz noktaya gidebilmek için otobüsler, minibüsler ve taksileri kullanabilirsiniz.

Otobüsler

Duhok Otogarı içinde ve önünde durakları bulunan otobüslerle şehrin ana caddeleri, alışveriş merkezleri, hareketli pazarları ve turistik noktalarına otogardan kolayca gitmeniz mümkün.

Minibüsler

Hem şehrin pek çok merkezi noktasına hem de çevre ilçe ve köylere Duhok Otogarı’ndan gitmek için düzenli seferleri olan minibüsleri kullanabilirsiniz.

Taksi

Duhok Otogarı’nda taksi hizmeti alarak da direkt bir yolculukla şehirde istediğiniz yere kısa sürede gitmeniz mümkün. 7 gün 24 saat hizmet veren taksi servisine +964 750 483 9783 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Duhok Otogarı Hakkında

Duhok merkezine yakın güzel bir konumda yolculara hizmet veren Duhok Otogarı’na hem yürüyerek hem de otobüsler, minibüsler ve taksilerle rahatça gitmeniz mümkün.

Otobüsler

Duhok ana caddeleri, çarşıları, mahalleleri ve merkezi noktalarında duraklarını görebileceğiniz otobüsler, otogara gitmek için yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım araçları arasında yer alıyor.

Minibüsler

Bölgesel ulaşım sağlayan minibüslerle Duhok şehrinin ana caddeleri ve mahallelerinin yanı sıra çevre belde ve köylerden de her saat otogara geçebilirsiniz.

Taksi

Taksi hizmeti alarak da hızlı bir yolculukla Duhok Otogarı’na ulaşmanız mümkün. +964 750 483 9783 numaralı taksi servisine 24 saat telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Duhak Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Duhak otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Duhak otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Duhak otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Duhak yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Duhak 14 saat , Adana - Duhak 10 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Duhak seferleri bulunuyor?
expand_more
Can Diyarbakır Turizm, Lider İstanbul, Özlem İstanbul Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Duhak seferleri düzenliyor.
expand_less