Duhak Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Duhak Hakkında

500 bine yaklaşan nüfusuyla özellikle ticaret anlamında hayli gelişmiş bir yer olan Duhak, Irak’ın kuzeyinde kurulan şehirlerden biri. Nüfusu genellikle Kürt ve Süryani kökenli yerleşimcilerden meydana gelen şehir, Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan savaştan büyük ölçüde etkilendi. Kelime karşılığı ‘’Küçük Köy’’ anlamına gelen Duhak, Dicle Nehri’nin bereketli kıyıları boyunca uzanıyor. Özellikle 1990’dan sonra gitgide artan göçlerle birlikte gelişen şehirde inşaat ve turizm gibi sektörler ekonomide söz sahibi sayılıyor. Savaş yıllarında neredeyse tamamı hasar gören şehir şimdilerde yapılan yenileme çalışmalarıyla birlikte kısmen de olsa tekrardan eski canlılığına kavuşmuş durumda.

Duhak’ta iklim bölgelere ve mevsimlere göre değişim gösteriyor. Şehrin kuzeyinin genellikle dağlık arazilerden meydana gelmesi nedeniyle burada soğuk ve sert geçen kışlar yaşanıyor. Güneyde ise yer şekillerinin daha düz olmasının da etkisiyle kuzeye kıyasla nispeten daha ılıman ve sıcak hava şartlarından söz etmek mümkün. Şehirde ortalama sıcaklık yaz aylarında 30-35 derecelerdeyken kış geldiğinde 7-8 dereceye kadar inebiliyor. Üstelik yine kış döneminde şehrin kuzey yamaçlarında kar yağışı görülebiliyor. Duhak ekonomisi ticaretin yanı sıra turizm ve petrol üretimi ağırlıklı. Ayrıca kentte açılan modern ve geniş alışveriş merkezleri son yıllarda Duhak ekonomisine yön veriyor. Şehirde damak tadınıza uygun ve lezzetli bir şeyler yemek istediğinizde döner kebap, pizza veya hamburger gibi pratik ve hızlı seçenekleri tercih edebilirsiniz. Genellikle pirinç, kuzu eti ve yerel baharatlarla hazırlanan geleneksel Duhak yemekleri başlarda biraz ağır gelebilir. Tatlılar ise tıpkı yemekler gibi hamurlu ve kısmen ağır tatlardan meydana geliyor. Buna karşılık Duhak sokaklarında gezerken Amerika veya Avrupa kökenli hızlı yemek zincirlerinin restoranlarına rastlayabileceğinizi unutmayın. Şehirde turistik olarak görülebilecek yerler hayli sınırlı.

Gezinize eski Duhak sokaklarında dolaşarak başlayabilir, daha sonra enteresan minaresiyle ziyaretçilerin ilgisini çeken Büyük Camii gibi yerleri görebilirsiniz. Duhak Stadyumu ise futbol maçlarına merakı olan gezginlerin hayli keyifli zaman geçirecekleri yerler arasında. Duhak ve civarına gelmek için Türkiye sınırından karayoluyla seyahat edebilirsiniz. Erbil ve Süleymaniye gibi şehirlere uçtuktan sonra buralardan yola çıkmak da ayrıca Duhak seyahati için tercih edilebilir.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Duhak Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Duhak
500 TL823 sa 32 dk
roomİzmir - Duhak
900 TL23 sa 44 dk
roomAnkara - Duhak
450 TL417 sa 56 dk
roomAdana - Duhak
300 TL1
roomAntalya - Duhak
650 TL14 sa 45 dk
roomSamsun - Duhak
750 TL121 sa 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Duhak otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Duhak otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Duhak otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Duhak yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Duhak 16 saat 30 dakika , Ankara - Duhak 14 saat , Adana - Duhak 11 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Duhak seferleri bulunuyor?
expand_more
Can Diyarbakır Turizm, Özlem Cizre Nuh, Özlem İstanbul Türkiye’nin birçok şehrinden Duhak seferleri düzenliyor.
expand_less