Doğubeyazıt Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Doğubayazıt Hakkında

Doğubayazıt Hakkında

Ağrı’ya bağlı tarihi bir ilçe olan Doğubayazıt’ta sizi tarihte yolculuğa çıkaracak pek çok büyüleyici tarih yapı görecek ve unutulmaz zamanlar geçireceksiniz. Hazarlar, Romalılar, Persler ve Osmanlıların hakimiyetinde kalan Doğubayazıt, ülkemizin dünyaca ünlü pek çok simgesel yapısına ev sahipliği yapıyor. Doğubayazıt gezinizde ilk uğramanız gereken yer olan İshak Paşa Sarayı, Türk mimari eserleri arasında özel bir öneme sahip. İlçe merkezine sadece 5 dakika mesafede yer alan bu görkemli saray, 18. yüzyılın şaheserleri arasında gösteriliyor. 116 odası, eşsiz mimarisi ve dekoratif avlularıyla İshak Paşa Sarayı’nda harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Doğubayazıt'ın mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri de Yavuz Sultan Selim dönemi şaheserlerinden olan Bayazıt Camii. Osmanlı dönemi mimari eserlerinin en güzellerinden birisi olarak kabul edilen Bayazıt Camii, günümüze kadar hasara uğramadan gelmiş bir yapı ve ilçenin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri.

Doğubayazıt'ta yerli ve yabancı turistler arasında ilgi çeken yerlerden biri de Ahmed-i Hani Türbesi. Ünlü yazar Ahmet Hani’nin türbesi olan bu tarihi mekan, Doğubayazıt meydanında bulunuyor. İlçenin doğal güzelliklerini tadını çıkarmak için ise Balık Gölü’ne uğrayabilirsiniz. 2241 rakımıyla ilgi çeken bu eşsiz gölde pek çok balık türü yaşıyor. Yüksek konumundan ve etkileyici manzarasından dolayı Balık Gölü, yaz aylarında insanların akınına uğruyor.

Doğubayazıt gezinizde yörenin lezzetlerini de tatmayı unutmayın. Saç kavurma ve Abdigör köftesi burada ilk denemeniz gereken lezzetler. İlçenin sokaklarında pek çok yerel restoran da bulabilirsiniz.

Doğubeyazıt Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Sanayi Mahallesi'nde yer alan Doğubeyazıt Terminali’ne geldiğinizde sizi merkeze ve de çevre ilçelere doğrudan ulaştıracak pek çok ulaşım seçeneği ile karşılaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Ağrı-Doğubeyazıt kara yoluna yakın bir konumda bulunan ilçe terminali üzerinden şehir merkezine belediye otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Ağrı ve Doğubeyazıt arasında yaklaşık olarak 110 km sürüş mesafesi bulunuyor. Bu nedenle otobüsler sizi sadece Doğubeyazıt ilçe merkezine götürecektir.

Yolcu Servisleri

Ağrı-Doğubeyazıt Terminali’nin hemen çıkışında pek çok firmaya ait yolcu servisleri ile karşılaşabilirsiniz. Yakın ilçeler dışında sizi Ağrı merkeze kadar bırakacak yolcu servislerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Dolmuşlar

Terminalin önünden kalkan Doğubeyazıt-Ağrı dolmuşlarıyla hem Doğubeyazıt ilçe merkezine hem de Ağrı şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Diyadin ve Taşlıçay gibi yakın ilçelere ulaşmak için de bu dolmuşları değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Terminalin hemen dış noktasında 24 saat hizmet veren bir taksi durağı var. Terminale otobüsünüz hangi saatte giriş yaparsa yapsın, uygun bir taksi bulma olasılığınız son derece yüksek.

Şehir Merkezinden Doğubeyazıt Terminali’ne Ulaşım

Doğubeyazıt ilçesi ulaşım açısından önemli bir potansiyele sahip bir yerleşim yeri. İlçenin büyüklüğünden dolayı ihtiyacı karşılayacak düzeyde bir terminali de var. Doğubeyazıt Terminali üzerinden sizi ilçe ve şehir merkezine ulaştıracak çok sayıda alternatif mevcut.

Belediye Otobüsleri

Doğubeyazıt ilçesinde 8 güzergahta çalışan özel halk otobüsü bulunuyor. Yakın zaman önce yenilenen halk otobüsleri ilçe ulaşımını büyük ölçüde hafifletiyor. Merkezden kalkan belediye otobüsleri ile terminale kısa sürede ulaşabilirsiniz. Fakat genel anlamda çevre illerde de olduğu üzere bu bölgede de özel halk otobüslerine olan ilgi minibüslerin gerisinde denebilir. 

Yolcu Servisleri

Gerek Ağrı şehir merkezi gerekse Doğubeyazıt ilçe merkezi üzerinden kalkan yolcu servisleri sizi terminale kadar götürecektir. Bunun için doğru zamanda satış ofislerinin önünde beklemeniz gerekecektir. Geç kalmanız durumunda araçlar sizi maalesef ki beklemeyecektir.

Dolmuşlar

Yaklaşık olarak 40 civarında minibüsün hizmet verdiği ilçede indi-bindi fiyatları oldukça uygun. Genellikle Ağrı Caddesi üzerinden kalkan minibüslerle terminale ulaşım sağlayabilirsiniz. Dolmuşlar cadde üzerinden epey kısa aralıklarla geçiyor.

Taksi

Büyük Ağrı Caddesi, İsmail Beşikçi Caddesi ve Şehitlik Caddesi, ilçede taksi bulmak adına en ideal yerler arasında gösterilebilir. Buradaki duraklarda her dam uygun bir taksi bulma olasılığınız yüksek.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Doğubeyazıt Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Doğubeyazıt
400 TL522 sa 33 dk
roomİzmir - Doğubeyazıt
500 TL123 sa
roomAnkara - Doğubeyazıt
400 TL49 sa 14 dk
roomAdana - Doğubeyazıt
350 TL817 sa
roomBursa - Doğubeyazıt
500 TL221 sa 19 dk
roomAntalya - Doğubeyazıt
430 TL15 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Doğubeyazıt otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Doğubeyazıt otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Doğubeyazıt otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Doğubeyazıt yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Doğubeyazıt 22 saat , İzmir - Doğubeyazıt 23 saat 30 dakika , Ankara - Doğubeyazıt 16 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Doğubeyazıt seferleri bulunuyor?
expand_more
Lider Ağrı Doğuş Turizm, Ağrı Ses Turizm, Has Polat Ağrılı Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Doğubeyazıt seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  21 saat schedule
 • İzmir
  23 saat schedule
 • Ankara
  16 saat schedule
 • Adana
  16 saat schedule
 • Bursa
  21 saat schedule
 • Antalya
  21 saat schedule
 • Trabzon
  9 saat schedule
map placeholder
expand_less