Doğubeyazıt Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Doğubayazıt Hakkında

Doğubayazıt Hakkında

Ağrı’ya bağlı tarihi bir ilçe olan Doğubayazıt’ta sizi tarihte yolculuğa çıkaracak pek çok büyüleyici tarih yapı görecek ve unutulmaz zamanlar geçireceksiniz. Hazarlar, Romalılar, Persler ve Osmanlıların hakimiyetinde kalan Doğubayazıt, ülkemizin dünyaca ünlü pek çok simgesel yapısına ev sahipliği yapıyor. Doğubayazıt gezinizde ilk uğramanız gereken yer olan İshak Paşa Sarayı, Türk mimari eserleri arasında özel bir öneme sahip. İlçe merkezine sadece 5 dakika mesafede yer alan bu görkemli saray, 18. yüzyılın şaheserleri arasında gösteriliyor. 116 odası, eşsiz mimarisi ve dekoratif avlularıyla İshak Paşa Sarayı’nda harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Doğubayazıt'ın mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri de Yavuz Sultan Selim dönemi şaheserlerinden olan Bayazıt Camii. Osmanlı dönemi mimari eserlerinin en güzellerinden birisi olarak kabul edilen Bayazıt Camii, günümüze kadar hasara uğramadan gelmiş bir yapı ve ilçenin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri.

Doğubayazıt'ta yerli ve yabancı turistler arasında ilgi çeken yerlerden biri de Ahmed-i Hani Türbesi. Ünlü yazar Ahmet Hani’nin türbesi olan bu tarihi mekan, Doğubayazıt meydanında bulunuyor. İlçenin doğal güzelliklerini tadını çıkarmak için ise Balık Gölü’ne uğrayabilirsiniz. 2241 rakımıyla ilgi çeken bu eşsiz gölde pek çok balık türü yaşıyor. Yüksek konumundan ve etkileyici manzarasından dolayı Balık Gölü, yaz aylarında insanların akınına uğruyor.

Doğubayazıt gezinizde yörenin lezzetlerini de tatmayı unutmayın. Saç kavurma ve Abdigör köftesi burada ilk denemeniz gereken lezzetler. İlçenin sokaklarında pek çok yerel restoran da bulabilirsiniz.

Doğubeyazıt Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Sanayi Mahallesi'nde yer alan Doğubeyazıt Terminali’ne geldiğinizde sizi merkeze ve de çevre ilçelere doğrudan ulaştıracak pek çok ulaşım seçeneği ile karşılaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Ağrı-Doğubeyazıt kara yoluna yakın bir konumda bulunan ilçe terminali üzerinden şehir merkezine belediye otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Ağrı ve Doğubeyazıt arasında yaklaşık olarak 110 km sürüş mesafesi bulunuyor. Bu nedenle otobüsler sizi sadece Doğubeyazıt ilçe merkezine götürecektir.

Yolcu Servisleri

Ağrı-Doğubeyazıt Terminali’nin hemen çıkışında pek çok firmaya ait yolcu servisleri ile karşılaşabilirsiniz. Yakın ilçeler dışında sizi Ağrı merkeze kadar bırakacak yolcu servislerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Dolmuşlar

Terminalin önünden kalkan Doğubeyazıt-Ağrı dolmuşlarıyla hem Doğubeyazıt ilçe merkezine hem de Ağrı şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Diyadin ve Taşlıçay gibi yakın ilçelere ulaşmak için de bu dolmuşları değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Terminalin hemen dış noktasında 24 saat hizmet veren bir taksi durağı var. Terminale otobüsünüz hangi saatte giriş yaparsa yapsın, uygun bir taksi bulma olasılığınız son derece yüksek.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Doğubeyazıt Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Doğubeyazıt otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Doğubeyazıt otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Doğubeyazıt otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Doğubeyazıt yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Doğubeyazıt 21 saat , İzmir - Doğubeyazıt 24 saat , Ankara - Doğubeyazıt 16 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Doğubeyazıt seferleri bulunuyor?
expand_more
Lider Ağrı Doğuş Turizm, Mek Ağrı Dağı Turizm, Has Ağrılı Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Doğubeyazıt seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  20 saat schedule
 • İzmir
  23 saat schedule
 • Ankara
  16 saat schedule
 • Adana
  16 saat schedule
 • Bursa
  21 saat schedule
 • Antalya
  21 saat schedule
 • Trabzon
  10 saat schedule
map placeholder
expand_less