Ceyhan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ceyhan Hakkında

Ceyhan Hakkında

Adana’nın en büyük ve ülkemizin ekonomik anlamda en gelişmiş ilçelerinden biri olan Ceyhan, uzun tarihinin izlerini taşıyan bir yer. Hem tarihi zenginlikleri hem de doğal güzelliklerinden dolayı Ceyhan, bölgenin en çok ziyaret edilen ilçelerinden biri. Ceyhan’da ilk görmeniz gereken yerlerden olan Tumlu Kalesi, ilçe merkezine 20 dakika mesafede yer alıyor. Büyük bir kayanın üstünde harika bir manzara oluşturan Tumlu Kalesi; gözetleme kulesi, hendekleri, surları ve burçlarıyla sizi etkileyecek bir yapı. Kalenin çevresini gezerken kayalara elle oyulmuş tarihi mezarları da görebilirsiniz.

1868 yılında inşa edilen Ulu Camii ise Ceyhan’ın en büyük ve eski camii olarak dikkat çekiyor. İlginç bir şekilde bu caminin minaresi 194 yılında eklenmiş. 1717 yılında inşa edilen Durhasan Dede Türbesi de Ceyhan’da sık ziyaret edilen yerler arasında. Bu türbe IV. Murat’ın şeyhi olan Durhasan Dede’ye ait. Alevi ve Bektaşiler için çok önemli olan türbe, kubbeli yapısıyla klasik bir Osmanlı eseri. 1659’da yaptırılan ve günümüze kadar özenle korunan Kurtkulağı Kervansarayı ve su kemerleri, kuleler, kiliseler ve surlarla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarak olan Anavarza Kalesi, Ceyhan’da gezilecek diğer önemli yerler.

Ceyhan Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezinin çıkışında bulunan terminalden hem şehir merkezine hem de Adana ve çevre ilçelere gidebileceğiniz pek çok ulaşım aracı bulabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal önündeki duraktan binebileceğiniz ve gece 24:00’a kadar hizmet veren 174 Ceyhan merkez – Otogar hattını kullanarak ilçe merkezinde pek çok ana durağa ulaşabilirsiniz.

Dolmuşlar

Dolmuşlar hem ilçe merkezindeki her semte hem de Adana ve komşu ilçelere ulaşmanızı sağlıyor. Terminal içinde duraklarını bulabileceğini dolmuşlarla kısa bir yolculukla istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Taksi

Ceyhan Terminali’nde 24 saat boyunca taksi bulabilirsiniz. Terminal taksi durağı çıkış kapısı önünde bulunuyor ve taksi ile konforlu bir yolculukla istediğiniz her yere kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Ceyhan Terminali’ne Ulaşım

Adana’nın şu anda en büyük ve en gelişmiş ilçesi olarak öne çıkan Ceyhan, sene boyunca şehir dışından gelen misafirlerini Büyük Ceyhan Terminali sayesinde ağırlıyor. Ceyhan’ın tarihi mirasını da bir ölçüde yansıtan terminal, ilçe merkezinden yaklaşık olarak 20 dakikalık sürüş mesafesinde bulunuyor. Terminale gerek Ceyhan, gerekse de diğer ilçelerden ya da şehir merkezinden ulaşabileceğiniz pek çok alternatif söz konusu.

MetroBüyükşehir statüsünde yer alan Adana’da şehir içi ulaşım metro ile sağlanıyor. Adana metrosu uzun yıllardan bu yana hizmet vermeye devam etmekle birlikte metro Hastane ve Akıncılar arasında 13 ayrı duraktan geçiyor.

Belediye OtobüsleriAdana içinden Ceyhan Terminali’ne belediye otobüsü ile gitmek istiyorsanız 407 numaralı hattı tercih edebilirsiniz. Taşköprü - Çokçapınar – Ceyhan isimli hat sizi kısa süre içinde Ceyhan Otogarı’na götürecektir. Otobüs hem hafta içi hem de hafta sonu, sadece 17.15’e kadar hizmet veriyor.

Yolcu ServisleriAdana Ceyhan’da yer alan otobüs firmaları sizi terminal noktasına kadar ücretsiz olarak ulaştırıyor. Biletinizi yanınıza alarak erkenden satış ofisinde servisinizi bekleyebilirsiniz. Yolcu servisleri hareket saatine yetişmek adına geç kalan yolcuları uzun süre bekleyemiyor. 

DolmuşlarGün içinde çift yönlü olarak aktif şekilde çalışan Adana-Ceyhan dolmuşlarından yararlanabilirsiniz. Cadde üzerinde dolmuşlar için belirlenen duraklarda bekleyebilir ve minibüsler sayesinde uygun fiyata terminale ulaşabilirsiniz.

TaksiYeni Adliye ve çevresi, İnönü Caddesi, Atatürk Caddesi gibi işlek noktalarda taksi bulma konusunda herhangi bir problem yaşamazsınız.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ceyhan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Ceyhan
270 TL2013 sa 39 dk
roomİzmir - Ceyhan
260 TL914 sa 23 dk
roomAnkara - Ceyhan
150 TL337 sa 17 dk
roomAdana - Ceyhan
100 TL2 37 dk
roomBursa - Ceyhan
300 TL413 sa 7 dk
roomAntalya - Ceyhan
150 TL2510 sa 36 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ceyhan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ceyhan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ceyhan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Ceyhan yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Ceyhan 14 saat 30 dakika , İzmir - Ceyhan 14 saat , Ankara - Ceyhan 8 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Ceyhan seferleri bulunuyor?
expand_more
Gökbey Seyahat, Has Turizm A.Ş., Vip Lüks Adana Türkiye’nin birçok şehrinden Ceyhan seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  14 saat schedule
 • İzmir
  13 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  1 saat schedule
 • Bursa
  12 saat schedule
 • Antalya
  9 saat schedule
 • Trabzon
  16 saat schedule
map placeholder
expand_less