Türk turistlerin Avrupa'da en rahat ettiği 7 yer

tugbahacibayramoglu

Türkler, özellikle de gezmeyi seven Türkler genel olarak komşu ülkelerde ya da Akdeniz çanağı içerisindeki ülkelerde daha rahat seyahat ettiğini vurgular. Bu hafta sizlere Türklerin Avrupa’da en rahat ettiği şehirleri ve bu yerlerin avantajlı yönlerini anlatacağım.

İçindekiler

1-Saraybosna (Bosna Hersek)

Osmanlı döneminden kalma eserleriyle kendinizi memleketinizde gibi hissedebileceğiniz Saraybosna, Türk turistlerin en rahat ettiği şehirlerin başında gelir. Çarşı esnafının büyük çoğunluğu Türkçe bilir. Zaten yemekler konusunda Boşnak yemekleri ağız tadımıza uyar. Bosna Hersek Türk vatandaşlarına da vize uygulamadığı için hem seyahat kolaylığı sağlar hem de ekonomik olarak en rahat edebileceğiniz şehirlerin başında gelir. Saraybosna’da kışlar soğuk geçtiği için bahar ve yaz ayları uygun mevsimdir. Hem ucuz olması hem insanların Türklere genel yaklaşımı Saraybosna’yı cazip kılabilir. Otel fiyatlarının çok ucuz olduğunu da belirtelim. Saraybosna seyahati planlıyorsanız en uygun Saraybosna otellerini burada bulabilirsiniz.

2-Atina ya da Selanik (Yunanistan)

Komşu ülkeler, Türklerin en rahat seyahat edebileceği ülkelerdir. Bu yüzden Yunanistan’da özellikle Atina ve Selanik, gerek yemekleri, gerek eğlence kültürleriyle Türklerin hiç de yabancılık çekmeyeceği şehirlerdir. Selanik’i İzmir’e benzetirler. Yunan yemekleri malum, özellikle zeytinyağlılarımız aynı. Bir de eğlence hayatı tavernalar ve müzikler Türkler için güzel alternatifler oluşturur. Yunanistan’daki kriz nedeniyle son zamanlarda otel fiyatlarının da ucuzladığını söyleyebiliriz. Yunan adaları ise özellikle teknesi olanların ilk tercih ettiği yerleri başında geliyor. Uçak yolculuğu da 1 saat kadar kısa sürüyor. Atina'nın en uygun otellerini buradan kolayca bulabilirsiniz....

Uçak Bileti

3-Roma (İtalya)

İtalya her zaman Türkler için güzel bir yurt dışı alternatifi olmuştur. İtalya da bizim gibi bir Akdeniz ülkesi olduğundan dolayı İtalyanlarda da Akdeniz insanının sıcaklığını bulabilirsiniz. Türklere orada kendilerini evlerinde gibi hissettiren şeylerin başında İtalyan mutfağı geliyor. Makarna severler için farklı tatlar bulabilecekleri doğru yer burası. Bizim hamurlu yemeklere düşkünlüğümüz gibi onlar da pizzaya düşkünler. Bu iki tat da bizlerin Türkiye’den alışkın olduğu yemekler. Şehrin gelişmiş metro ağı ve Roma otellerindeki gelişmiş hizmet anlayışı da, orada rahat bir ulaşım ve konaklama fırsatı sunuyor. Roma’nın ılıman iklimi de bizim Türkiye’de alışkın olduğumuz türden. Aşk Çeşmesi’nin yakınında Türkiye’de hemen hemen her köşede satılan Roma dondurmasının orijinalinin de tadına bakabilirsiniz.

En uygun Roma otelleri için tıklayın...

4-Barselona (İspanya)

Akdeniz ülkeleri Türklerin en rahat edeceği ülkelerdir. Gerek iklimi gerekse de insanların daha sıcak olması nedeniyle bizim kendimizi daha rahat hissedeceğimiz yerlerdir. Barselona da son yıllar Türk turistlerin ilgi gösterdiği bir şehir. İspanyol halkı Avrupa ve özellikle Kuzey Avrupa’ya göre daha sıcak. İklim ılıman olduğu için yılın her mevsimi gezilebiliyor. Bir de yeme içme konusunda hem bizim damak tadımıza uygun hem de fiyatı daha uygun seçenekler var. Örneğin içkili iyi bir balık ziyafetinizi, Türkiye’deki pek çok balıkçıdan daha ucuza çekebilirsiniz. Deniz kenarı bir kent olduğu için dilerseniz denize girebileceğiniz plajlarda bulabilirsiniz. Barcelona'nın şehir merkezinde çok güzel oteller var. Otel bilgilerine kolayca ulaşmak ya da rezervasyon yapmak için en uygun Barselona otelleri sayfamızı tıklamanız yeterli.

Barselona, İspanya

5-Kiev (Ukrayna)

Yemesi içmesi ucuz, kadınları güzel, eğlence hayatının da dolu dizgin aktığı Kiev, Türklerin ilgi gösterdiği ve rahat ettiği şehirlerin başında geliyor. Kiev’deki en büyük sorun otellerin pahalılığı ancak eğer apartman dairesi tutarım derseniz, o zaman konaklama çok ucuza gelecektir. Apartman dairlerinin kiraları 60 dolar civarında. Burada 5 kişi de 10 kişi de kalabilirsiniz. Toplu ulaşım, tren ve metronun yanı sıra matruşka denilen dolmuşlarla da yapılıyor. Bizim dolmuş kültürümüze uygun. Yazın giderseniz de uzun süre kararmayan hava seyahatinize ayrı bir keyif katacaktır. Bu şehre seyahat etmeyi planlıyorsanız planlıyorsanız Kiev otelleri sayfamıza gözatabilirsiniz.

Kiev, Ukrayna

6-Amsterdam (Hollanda)

Amsterdam sadece Türkler için değil hemen hemen her ırktan turist için en rahat gezilecek şehirlerin başında gelir. Kentte çok aykırı bir şey yapmadığınız sürece kimse size dokunmaz. Gezmesi kolaydır. Bir bisiklet kiralayıp gezebilir ve şehir içi ulaşımı bedavaya getirebilirsiniz. Eğlence hayatı oldukça popülerdir. Su kanalları kente ayrı bir şirinlik katar. Dilerseniz hızlı trenle Belçika ve Almanya’ya da gidebilirsiniz. Belli oranda Türk nüfusunun yaşadığı Amsterdam’da giyiminize kuşamınıza kimse karışmadan rahat bir tatil yapabilirsiniz. Amsterdam'daki en uygun otelleri incelemek için bu linki tıklamanız yeterli.

Amsterdam, Hollanda

7-Malta

Akdeniz’deki ada ülkesi Malta, Türk turistlerin özellikle dil öğrenmek isteyen Türk öğrencilerinin en çok rağbet ettiği yer. Bu ada ülkesi Türk halkına sıcak yaklaşıyor. Küçük bir yer olduğu için gezmesi kolay. Diğer Avrupa ülkelerine göre nispeten daha ucuz. Öğrenciler içinse İngiltere’ye göre daha ucuz, daha güvenli bir yer olduğu için tercih ediliyor. Vize istenmemesi, adanın hemen her yerinde denize girme kolaylığı ve kışın bile ılıman iklimi Malta’yı cazip kılıyor. Bu şirin Ada ülkesindeki otellerin listesine Malta otelleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Malta


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1354 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar