Londra’nın keyfini sürmek için 7 süper taktik

muratekinay

Tarihi sarayları, parkları ve müzeleriyle her yıl milyonlarca turistin akınına uğrayan Londra’da rahatça gezmek ve şehrin tadını Londralılar gibi çıkarmak isteyenler, bu ipuçlarını bir yere not edin.

İçindekiler

1- Şehri bisikletle turlayın

Londra dünyanın ilk ve en geniş metro hatlarından birine sahip. Buna karşılık şehirde bisiklet kiralamak da son derece keyifli ve hızlı bir alternatif. Üstelik bisikletleri ilk yarım saat için ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Londra’nın tarihi ve renkli caddelerine doğru yola çıkmak için en uygun uçuşları karşılaştırın!

Bisiklet Turu

Uçak Bileti

2- Heyecan verici maçları seyredin

Londra demek bir anlamda futbol demek! Chelsea ve Arsenal gibi Avrupa’nın en ünlü kulüplerinin maçlarını seyretmeden şehirden ayrılmayın. Eğer seyahat ettiğiniz dönemde maçlara denk gelmezseniz de stadyumları gezebilirsiniz.

Arsenal Stadium

3- Şehre en yüksekten bakın

Londra’nın hatta Avrupa’nın en yüksek gökdelenlerinden birine çıkarak şehri yüksekten izleyebilirsiniz. Bunun için gelmeniz gereken yer The Shard!

The Shard

4- Müzelere bir gün ayırın

Şehirde Tate Modern, British Museum, Londra Bilim Müzesi gibi pek çok müze var. Bu yerleri gezerek içlerinde sergilenen harika eserleri görebilirsiniz. Üstelik müzeler sevdiklerinize hediyelik bir şeyler almak için de ideal. Özellikle Tate Modern’in içinde bulunan mağazadan müzeyi ve şehri anımsatacak hediyeliklerden alabilirsiniz. Londra ile ilgili daha fazla ipucu ise yazımızda!

British Museum

5- Uzak Doğu tarzı beslenin

Yemek zamanı geldiğinde Avrupa, Hint hatta Türk mutfağından neredeyse her şeyi Londra sokaklarında bulmak mümkün. Çin mahallesi ve civarında bulunan mekanlar ise Avrupa’nın tarihi kentinde kendinizi bir anda Çin’de bulmanızı sağlayabilir. İsterseniz Londra gezginlerini bekleyen klasik tatlara göz atarak yeme içme planınızı yapabilirsiniz.

China Food

6- Parklarda yayılıp keyif yapın

Londra’ya bahar veya yaz aylarında gelenleri bekleyen en iyi alternatiflerden biri de parklar. Hyde Park başta olmak üzere şehir geneline yayılan çok sayıda park ve bahçeden birine gelerek çimlerde tüm gün keyif yapabilirsiniz. Dünyanın en ünlü şehir parklarından bazıları ise galerimizde!

Londra Park People

7- Dünyaca ünlü gösterileri kaçırmayın

Londra tüm bunların ötesinde tam bir kültür ve sanat şehri. Londra’da olduğunuz süre boyunca dünyaca ünlü gösteri ve müzikallerden en az birini izlemeye çalışın. Hatta şehre gelmeden, internetten biletinizi alın. Bu sayede çok talep edilen gösteriler için daha rahat yer bulabilirsiniz.

Londra Show


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN