Yeni yılı kutlamak için alternatif 5 rota

muratekinay

2018 yeni umutlar ve seyahat planlarıyla birlikte geliyor. Tüm yılı eğlenerek ve heyecan verici maceralara atılarak geçirmek isterseniz, bu 5 rotadan birini seçin ve zaman kaybetmeden tatil planlarına başlayın.

İçindekiler

1- Kapadokya

Ürgüp, Göreme ve Avanos gibi her biri kendine has güzellikleriyle meşhur yerleri kapsayan Kapadokya yılın her mevsiminde başka güzel! Balon turu ve çömlek yapımı gibi birçok eğlenceli aktivite olanağı sunan Kapadokya’ya yılbaşından önce gelirseniz, 2018’in ilk dakikalarını taş odalı otellerde düzenlenen eğlencelere katılarak geçirebilirsiniz. Bu sene yılbaşının Pazar gününe denk gelmesi 3 günlük bir tatil fırsatı da yaratıyor. Kapadokya’yı ve çevresini keşfe çıkmak için hemen Nevşehir uçuşlarını karşılaştırın. Bölgede kalabileceğiniz uygun fiyatlı oteller de burada!

Kapadokya

2- New York

Amerika Birleşik Devletleri’nin efsanevi şehri New York dünya üzerinde yılbaşını geçirmek için en iyi yerlerden biri! Times Meydanı’nda düzenlenen kutlamalara katılabilir ve daha sonra gökdelenlerin arasında dolaşarak şehrin tadını çıkarabilirsiniz. New York’a gelenleri bekleyen diğer harika aktiviteler ise yazımızda!

New York New Year

3- Şirince

Ege’nin adı gibi şirin köyü Şirince de yeni yıla merhaba demek için ilginç bir alternatif olabilir. Burası kalabalık sokak partileri ve çılgın eğlencelerden çok sakin bir yılbaşı planı yapmak isteyenler için ideal. Köyde bulunan butik otellerde kalarak birkaç günlük huzurlu bir kaçamak yapabilirsiniz. Şirince’de yılbaşı keyfi için hemen en uygun İzmir uçuşlarına göz atın!

şirince

4- Londra

İngiltere’nin başkenti Londra da New York gibi dünyada yılbaşı kutlamaları ile ünlü bir diğer rota. Şehrin aynı zamanda en önemli buluşma noktalarından biri olan Trafalgar Meydanı’nı dolduran binlerce kişinin arasına katılabilir, eğlencenin tadını havai fişek gösterilerini izleyerek çıkarabilirsiniz. Big Ben ve Lower Regent Street gibi yerleri kapsayan geçit töreni de görülmeye değer. Londra’ya geldiğinizde karşılaşabileceğiniz ilginç durumlardan bazılarını yazımızda bulabilir veya isterseniz doğrudan Londra uçuşlarını karşılaştırabilirsiniz.

Londra New Year

5- Rio de Janeiro

Peki, yeni yıla sıcak havada, kumların üzerinde girme fikri kulağa nasıl geliyor. Brezilya’nın popüler şehri Rio de Janeiro’da bulunan Copacabana Plajı aynı zamanda tüm dünyada yılbaşı kutlamaları için en ünlü adreslerden biri. Plajda düzenlenen partilerde sabaha kadar dans ederek eğlenebilir, isterseniz okyanusun sularında serinleyebilirsiniz. Renkli karnavalı ile bilinen şehre en uygun uçuşlar da burada!

Rio de Janeiro Yılbaşı

 


muratekinay
Murat Ekinay
468 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar