Budapeşte Otelleri Ara

En uygun Budapeşte otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Budapeşte otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Budapeşte Hakkında

Budapeşte, Tuna nehrinin ortasından geçtiği, Budin ve Peşte yakalarının birleşmesiyle Budapeşte adını almış tarihi bir şehirdir. Macaristan'ın başkenti olan Budapeşte, nehrin iki yanındaki tarihi ve görkemli binalarıyla Avrupa'nın aynı zamanda turist çeken kentlerinden biridir. Budapeşte'de Kraliyet Sarayı, Budapeşte Tarihi Müzesi, Matyas Kilisesi, Halaszbastya, Margit Adası, Parlamento binası, Aziz Istvan Kilisesi gibi yerler gezilebilir.

150 sene Osmanlı imparatorluğu egemenliğinde kalan Budapeşte'de Osmanlı dönemi eserleri de var. Ancak camilerin çoğu kiliseye çevrilmiş. Sadece Osmanlı fethinde önemli bir rol oynayan ve daha sonra Macarların da sevdiği Gül Baba Türbesi korunmuş. Bu türbe kente hakim bir noktada ve ziyaret edilebiliyor. 1 milyon 700 bin nüfuslu Budapeşte, aynı zamanda Macaristan'ın da en kalabalık kenti.

Budapeşte'de Karlovy Vary adlı kaplıcalarıyla ünlü bir şehre de gidebilirsiniz ya da kent merkezine yakın Gellert oteli hamam ve kaplıcalarını da gezebilirsiniz. Kışları soğuk ve kar yağışlı geçen Budapeşte'yi gezmek için en iyi zaman bahar ya da yaz ayları olabilir. Yazın biraz sıcak olma ihtimalini göz önüne alın.

Budapeşte'de Ferenc Liszt Havalimanı'ndan havayoluyla ulaşım sağlanıyor. Kent merkezine 25 km uzaklıktaki havalimanından tren ya da otobüsle şehir merkezine gidebilirsiniz.

Budapeşte Galeri

Budapeşte Şehir Rehberi

Budapeşte Seyahat Yazıları