Budapeşte Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Budapest Hakkında

Tuna Nehri'nin kıyıları boyunca kurulan Budapeşte hiç kuşkusuz Avrupa kıtasının en göz kamaştırıcı şehirleri arasında yer alıyor. Geçmiş dönemlerde Roma İmparatorluğu, Macar Krallığı ve Avusturya Macaristan İmparatorluğu gibi devletlerin egemenliği altına giren şehir tüm bu tarihi zenginliğini bugün de görkemli bir biçimde yansıtıyor. Buda ve Peşte’nin birleşmesi ile kurulan Budapeşte günümüzde daha çok eğlenmek isteyen gençleri buluşturan festivalleri ve şifa kaynağı kaplıcalarıyla ün kazanıyor. Tuna Nehri'nin kıyısında inşa edilen tarihi Parlamento Binası ise geçmişte olduğu gibi bugün de Budapeşte'de tüm görkemiyle yükseliyor.

Macar Askeri Tarih Müzesi’ne ev sahipliği yapan Buda Kalesi’ne çıkmak Budapeşte ziyaretiniz sırasında mutlaka yapacaklarınız arasında yerini almalı. Tarihi sokaklardan geçerek ulaşacağınız kaleden Tuna Nehri'nin manzarasını izlemek, Orta Avrupa’nın bu nefes kesici şehrinde yaşayabileceğiniz en unutulmaz deneyimlerden biri olacak. Özellikle Osmanlı döneminden itibaren popüler hale gelen termal havuzlar ise Budapeşte seyahatinizin çok daha keyifli geçmesini sağlayabilir. Gündüz saatlerinde sıcak suya girerek rahatlamak için ziyaret edilen havuzlardan bazıları gece olduğunda şehirde yaşayan gençleri ve turistleri buluşturan çılgın partilere ev sahipliği yapıyor. Üstelik buralarda dilerseniz saunaya girebilir, masaj yaptırabilir ve hayli enteresan terapi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

2. Dünya Savaşı sırasında hayatını kaybeden Yahudileri anmak için yaptırılan ve nehrin hemen kıyısında yer alan metal ayakkabılar, aynı zamanda günümüzde Budapeşte’de en fazla ziyaret edilen noktalardan. Şehirde akşam saatlerinde Tuna Nehri'nin kıyısında yürüyerek geçen gemilerin ışıklarını seyretmek ise inanılmaz bir keyif kaynağı. Üstelik dilerseniz nehrin üzerinde gezen teknelere binerek Budapeşte’nin büyüsüne kapılabilirsiniz. Budapeşte caddelerinde yürürken yorulursanız şehrin birbirinden şık kafe ve restoranlarında oturarak yemek molası verebilirsiniz. Osmanlı mutfağından da izler taşıyan Macar yemeklerinin başlıca malzemeleri genellikle dana eti ve patatesten meydana geliyor. Budapeşte'de ayrıca balık çorbası ile kek ve pasta gibi lezzetler de denemeye değer. Budapeşte Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsleri kullanarak gelebilir, kent merkezinde ise pek çok noktaya metro hattı sayesinde hızlıca ulaşma şansı bulabilirsiniz.

Budapeşte Otogarı Hakkında

Macaristan’ın başkenti ve en turistik şehri olan Budapeşte'de merkezi bir konumda yolculara hizmet veren Budapeşte Otogarı’na kısa mesafelerden yürüyerek, daha uzak noktalardan ise şehir içi ulaşım sağlayan otobüsler, tramvaylar ve taksilerle kolaylıkla gidebilirsiniz.

Otobüsler

Şehrin birçok büyük caddesi, hareketli meydanı ve turistik noktasında duraklarını görebileceğiniz 15A hat numaralı otobüslerle istediğiniz saatte otogara geçmeniz mümkün.

Tramvay

Geniş bir güzergaha sahip tramvaylar da Budapeşte Otogarı’na rahat bir yolculukla direkt olarak ulaşmak isteyen yolcular tarafından sıkça kullanılıyor. 41/A tramvay hattı ile Budapeşte’nin pek çok turistik noktasından otogara rahatça gidebilirsiniz.

Taksiler

İstediğiniz saatte hızlı bir yolculukla otogara gitmek için taksi hizmeti de alabilirsiniz. Budapeşte’nin her ana caddesi, büyük otellerin önleri ve yoğun meydanlarında 7 gün 24 saat hizmet veren birçok taksi durağı bulabilirsiniz.National Taxi durağına +36 20 405 0600 veya City Taxi durağına +36 1 211 1111 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Budapeşte Otogarı Hakkında

Macaristan'ın başkenti Budapeşte’de her gün yüzlerce yolcuya hizmet veren Budapeşte Otogarı'na Türkiye’den de otobüs seferleri düzenleniyor. Şehir merkezinde bulunan otogardan yürüyerek pek çok büyük caddeye ulaşabilir veya otobüs, tramvay ve taksilerle istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz.

Otobüs

Budapeşte Otogarı içinde ve çevresinde duraklarını görebileceğiniz otobüsler, geniş güzergahlarından dolayı çok kullanılıyor. 15A numaralı otobüs hattı otogardan Doğu Tren İstasyonu'na kadar ilerliyor ve Budapeşte’nin pek çok turistik noktası ile merkezi caddesinden geçiyor.

Tramvay

Budapeşte Otogarı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı ulaşım araçlarından olan tramvaylardan da faydalanabilirsiniz. 41/A tramvay hattı; Budapeşte Hayvanat Bahçesi, Budapeşte Ulusal Müze ve Şehir Parkı gibi pek çok önemli nokta ile meydana yolcuların otogardan rahatça ulaşabilmesini sağlıyor.

Taksiler

İstediğiniz saatte otogardan şehir merkezindeki turistik noktalara ve otellere geçebilmek için 7 gün 24 saat hizmet veren taksileri de kullanabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Seyahat Yazılarında Budapeşte
arrow_back
arrow_forward
Tüm Yazılar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Budapeşte otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Budapeşte otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Budapeşte otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Budapeşte Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  5 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  2 /Hava Durumu
 • Perşembe
  0 /Hava Durumu
 • Cuma
  3 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  5 /Hava Durumu
map placeholder
expand_less