Amsterdam Otelleri Ara

En uygun Amsterdam otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Amsterdam otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Amsterdam Hakkında

12. yüzyılda balıkçı köyü olarak kurulan Amsterdam, bugün Avrupa'nın en popüler şehirlerinden biri haline gelmiştir. Amstel ırmağının üzerine kurulan su bendi (dam) ismi zamanla Amsterdam'a dönüşmüştür. Kent özellikle 17. yüzyıldan kalma yapıları, su kanalları, köprüleriyle dikkat çeker. Kanalların iki yakasında ev ve kamu kuruluşları bulunmaktadır. Amsterdam bu yönüyle İtalya'nın Venedik kentine benzetilir. Kentte çok sayıda tekne evleri de vardır.
Kentte Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesi ve ünlülerin balmumu heykellerinin yapıldığı Madame Tussauds Müzesi en önemli müzelerindendir. Şehrin kalbinin attığı yer Dam Meydanı'dır. Kalverstraat Caddesi ise en popüler alışveriş caddesidir. Şehir restoranları, kafeleri ve çılgın gece hayatıyla dikkat çekicidir.
Kent düz bir şehir olduğu için en yaygın ulaşım aracı bisiklettir. Amsterdam Hollanda'nın başkenti olsa da yönetim şehri Lahey'den yapılır. Amsterdam ve Amsterdam Özgür Üniversitesi olmak üzere iki tane üniversite bulunur. Şehirde kanallarda tekne gezintisi yapabilir, gece hayatının keyfini sürebilir, Rönesans dönemine ait ve Amsterdam kültürünü yansıtan binaları fotoğraflayabilirsiniz.
Gelelim Amsterdam'a nasıl gideceğinize... Amsterdam Havalimanı'ndan kent merkezine ulaşım kolaydır. Trenle yaklaşık 20-25 dakika sürer.

Amsterdam Galeri

Amsterdam Şehir Rehberi

Amsterdam Seyahat Yazıları

Amsterdam Sıkça Sorulan Sorular

Amsterdam’da bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Amsterdam’daki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Luxury Suites Amsterdam, Hilton Amsterdam ve Waldorf Astoria Amsterdam bulunuyor.

Amsterdam’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Amsterdam’daki popüler ucuz oteller içerisinde Hotel Frerikshof, Apollo Hotel Vinkeveen Amsterdam ve Best Western Plus Amedia Amsterdam Airport bulunuyor.