Amsterdam’da mutlaka gezmeniz gereken 5 müze

muratekinay

Avrupa’nın en ünlü eğlence başkentlerinden Amsterdam aynı zamanda tam bir müzeler şehri. Kanallarıyla, çılgın geceleriyle ve nefis Hollanda lezzetleriyle ünlü şehrin tadını çıkarırken her yıl binlerce ziyaretçiyi çeken bu müzeleri de atlamayın.

İçindekiler

1- Anne Frank Evi

Amsterdam'a gidip bir müze ziyaret etmek isterseniz birçok gezginin önerdiği Anne Frank Evi'ni görmelisiniz. Müzede Anne Frank'ın ailesiyle 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi zulmünden kaçarken yaşadıklarına tanıklık edebilirsiniz. Bunun için 2 saat ayırmanız yeterli. Uzun kuyruklara girmemek için biletinizi internetten satın alabilirsiniz. Müze küçük olduğundan, sınırlı sayıda ziyaretçi kabul ediliyor ve bu nedenle kapıda uzun kuyruklar oluşabiliyor. Amsterdam'daki diğer meşhur müzeleri de ziyaret etmek isterseniz Amsterdam uçuşlarını karşılaştırmaya başlayın!

Anne Frank Evi

Uçak Bileti

2- Rijksmuseum

Yolu Amsterdam'a düşen sanatseverlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri de Rijksmuseum müzesi. Zengin bir koleksiyona sahip olan müze Hollanda ve Avrupa'nın en önemli müzelerinden. Her gün açık. Müzenin önünde bulunan meşhur "I amsterdam" yazısıyla fotoğraf çektirmeyi unutmayın.

Rijksmuseum

3- Rembrandt’ın Evi

Amsterdam ziyaretinizde Hollandalı ünlü ressam Rembrandt'ın evini ziyaret edebilirsiniz. Ressamın birçok harika eserine ev sahipliği yapan müze, Dam Meydanı'na birkaç dakikalık yürüme mesafesinde. Bisiklet dostu bu şehirde her yere kolayca bisikletle ulaşabilirsiniz. Amsterdam gibi bisiklet dostu şehirler ise yazımızda!

Rembrandt Evi

4- Houseboat Museum

Amsterdam'da yürürken kanallarda sıralanmış tekne evler hemen göze çarpar. Tekne evlerden birinin içini görmek ve bu evlerde yaşamak nasıl bir his keşfetmek isterseniz Houseboat Müzesi'ne gitmelisiniz. Amsterdam'ın tipik tekne evlerini yakından inceleme fırsatını kaçırmayın. Şehirdeki müzeleri gezerken acıkırsanız meşhur Amsterdam lezzetleri Amsterdam’da ne yenir ne içilir galerimizde!

Houseboat museum

5- Van Gogh Müzesi

Dünyanın en iyi ressamlarından biri kabul edilen Van Gogh'un her biri başyapıt niteliğindeki eserlerini Van Gogh Müzesi'nde görebilirsiniz. Müzeyi gezdikten sonra ressamın tablolarından esinlenilmiş hediyelik eşyalardan almayı unutmayın. Müzenin önünde uzun kuyruklar olabilir, bu nedenle daha rahat gezmek için sabah saatlerinde gidebilirsiniz. Amsterdam'da daha çok müzeleri gezmek istiyorsanız Amsterdam Card veya Museum Card sahipleri pek çok müzeyi ücretsiz veya indirimli olarak ziyaret edebilirler.

Van Gogh Müzesi


muratekinay
Murat Ekinay
452 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN