Türkiye'de buz pateni için en iyi yerler

muratekinay

Buz zemin üzerinde patenle kaymak uzun zamandır ülkemizde ve dünyada popüler aktivitelerden biri. Üstelik genellikle kış aylarında aklımıza gelse de yıl boyunca yapılabiliyor. Peki, buz pateni için Türkiye'nin en iyi pistleri nerelerde?

İçindekiler

ONIQ Winter Tales

Türkiye'nin en büyük açık hava buz pistine sahip ONIQ Winter Tales kısa bir süre önce açılmış olmasına rağmen ülkemizin en sevilen pistlerinden biri oldu. Kış sezonu boyunca saat: 10:00 – 22:00 arasında hizmet veren pistin giriş ücreti hafta içi saat: 18:00'e kadar 25 TL, 18:00'den sonra ve hafta sonu ise 30 TL. Maslak'ta bulunan pistte isterseniz özel ders de alabilirsiniz. İstanbul'da buz pateni dışında da yapılacak çok şey var! Şehrin gezilecek en iyi yerlerine ve yapılacak aktivitelerine göz atmak için tıklayın.

Buz pisti

Uçak Bileti

Airport Outlet Center

İstanbul Yenibosna'da yer alan bu pist de her gün 10:00 ve 22:00 saatlari arasında hizmet veriyor. Alışveriş yaparken buz pateni keyfi sürebileceğiniz pistte hafta içi veya hafta sonu özel ders alabilirsiniz. İstanbul'da buz pateni keyfi için şimdi gelin, şehre en uygun uçak biletlerini karşılaştıralım.

Airport Outlet Center buz pisti

Icessporto

Levent'te hizmet veren Essporto'nun içinde bulunan pistte şehrin göbeğinde buz pateni yapabilirsiniz. İçinde bir de kafe bulunan pist, Salı ve Perşembe günleri saat: 21:00'e kadar, haftanın diğer günleri ise 22:00'ye kadar kapılarını açık tutuyor. Bu kış şehirde kısa bir hafta sonu tatili planlıyorsanız, kalabileceğiniz otelllere de göz atın.

icessporto buz pisti

İzmir Optimum Outlet Buz Pisti

Optimum Alışveriş Merkezi'nin içinde bulunan pistte dilediğiniz zaman buz pateni keyfi yapabilirsiniz. Ücretleri ise hafta içi ve hafta sonu gibi zamanlara göre değişiyor. 1 aylık ve 3 aylık sınırsız giriş paketleri var. Her mevsim güzel İzmir'e uçuşlar da burada! Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ve Buz Pisti İzmir Bornova'da yer alan bu geniş tesiste buz pistinin dışında 5 bin kişilik amfitiyatro, futbol, basketbol ve voleybol sahaları da bulunuyor. Buz pistinin ücreti 2016 yılı için 15 TL. Öğrenciler ise 10 TL karşılığında yararlanabiliyorlar. İzmir'e kadar gelmişken şehrin en ünlü lezzetlerini de mutlaka deneyin.

İzmir optimum buz pateni

Belpa Buz Pateni Sarayı

Ankara Bahçelievler'de bulunan buz pisti başkentte bu sporu yapmak için en iyi yerlerden biri. Tesisin çevresinde buz pateni dışında farklı spor olanakları da var. Başkentte kış tatili için şehre en uygun uçuşları karşılaştırmaya başlayın.,

belpa Buz Pateni

Kurtuluş Buz Pisti

Kurtuluş Parkı'nın içinde yer alan bu pist de uzun yıllardır başkentte buz pateni yapmak isteyenleri buluşturuyor. Geniş bir alana yayılan pistte özel ders de alabilirsiniz. Ankara'da sadece buz pisti yok elbette! Şehirde görülmesi gereken diğer önemli yerleri Ankara'da gezilecek yerler galerimizde turlayın.

*Belirtlen fiyatlar farklı tarihlerde değişiklik gösterebilir.

kurtuluş pist


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN