İçindekiler

Hiç turistliğiniz sırasında gizliden de olsa saçmaladığınızı ya da abartılı bir yabancılık veya misafirlik sendromuna tutulup çocuklar gibi şen oldunuz mu? Elbette!

Ya da gezdirdiğiniz yabancı/turist arkadaşlarınızdan utandığınız oldu mu? Şöyle bir düşünün; bağıra bağıra konuşmaları, herşeyin fotoğrafını çekmeleri, şehrin hızına yetişemeyen son derece turist ve hafif varlıkları mı sizi rahatsız eden?

Biz de şöyle bir araştırdık ve Londra, Barselona, Kopenhag, Moskova, İstanbul gibi bölgelerde insanlar, turistlerin hangi alışkanlıklarına dayanamıyor sizin için öğrendik! Bu arada yakın zamanda seyahat etmeyi planlıyor ve ucuz uçak bileti, uygun otel arıyorsanız mutlaka Enuygun.com karşılaştırma servislerini deneyin!

Londra

London's Oyster sisteme özel kart yerine kağıt biletlerini okutmaya çalışmaları ve turnikelerde yığılan kalabalık... Aklınızda bulunsun, yapmayın-yaptırmayın!

Barselona

Las Rambles ve çevresinde yürüyüş alanlarında da deniz kıyafetleri (mayo, bikini:) ile dolaşan turistler! Bu neredeyse tüm yazlık bölgelerin problemi sanıyoruz...

Kopenhag

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ın simgesi Küçük Deniz Kızı heykelini gören turistlerin, "oo çok küçükmüş" diyerek şaşkınlık ve hayal kırıklığı belirtmeleri. Böylesi şehrin kendisine mal olmuş ve ünü taşmış değerlere tatmin olmamış gözlerle bakmak kırıcı olabilir bizden söylemesi :)

Moskova

Kabul ediyoruz bu biraz aşırı ve Moskovalıların kendileriyle ilgili bir sıkıntı olabilir ancak, fazla gülümseyen yüzler turist olduğunuzu belli ediyor ve bu Moskovalılar için rahatsız edici olabiliyor-muş

İstanbul

Evet bizler de turistlerde bir kaç şeyden sıkılabiliyoruz, yıllardır raki-şiş kebab çok güzel söylencesi, otantik olma beklentisi, Eminönü'nden mutlaka satın alınan fes gibi klişeler sebebiyle İstanbul'un bir modern bir şehir yaşamı sürdüğünü unutan turistlere azıcık alınıyoruz. Yine de İstanbul turistleriyle güzel diyip yazımızı bitiriyoruz :)

mugekanbay
Müge Kanbay
159 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Uzman Yazarlar