Sevgililer Günü kavramı artık Anneler Günü ya da Babalar Günü gibi özel günler arasına girdi. 14 Şubat'ı daha da unutulmaz kılmak için kısa süreli romantik bir tatile çıkmak isteyenler olabilir. Bu hafta sizlere romantik bir seyahat yapmak isteyenler için, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde gidilebilecek yerleri listeledik.

İçindekiler

Vizesiz başkent Belgrad

Son yıllarda Türklerin ilgi gösterdiği Sırbistan'ın başkenti Belgrad hem vizesiz seyahat imkanı sunması hem de ucuz olması sebebiyle çok popüler, Belgrad'ta Osmanlı'dan kalma kaleyi yani Kalemegdan, Sava Katedrali, Mihailova Caddesi gibi tarihi yerleri gezip, nehir kenarında romantik yürüyüşler yapabilirsiniz. Yeme içme ve eğlence hayatı konusunda seçenek çok, fiyatlar ucuz. Eğlence mekanları da çok. İsterseniz Belgrad uçak bileti sayfamızdan bilet fiyatlarına göz atıp, Belgrad otelleri için de tercihte bulunun.

Belgrad

Uçak Bileti

Colmar Fransa Alsas Bölgesi

Eğer Schengen vizesi alma sorununuz yoksa ya da vizeniz varsa, Fransa'nın İsviçre sınırındaki Alsas bölgesi Avrupanın en romantik köşelerinden birisi. Özellikle Colmar eski şirin evleri, çiçekleri ve süslemeleriyle masalsı bir yer. Colmar'a Fransa'nın Strasbourg şehrinden trenle ya da İsviçre'nin Basel şehrinden otobüsle geçebilirsiniz. Basel'e İstanbul'dan direkt uçuş var.

Colmar Fransa Alsas Bölgesi

Dalyan'dan Faralya'ya

Yurt dışına gidemeyecekler Türkiye'de nerelere gitmeli. Türkiye'de de alternatif çok ama ille de güney diyenlere ilk önerim Dalyan. Dalyan Nehri ve nehir gezisi sonrasında ulaşacağınız İztuzu Plajı, harika bir seçenek. Yol boyunca kral mezarlarını seyretmek keyif verici olacaktır. Dalyan'a gitmişken Marmaris, Selimiye Köyü ya da Fethiye'de Faralya hatta Fethiye merkezi bile Şubat ayında sakin ama keyifli bir tatil geçirmenizi sağlar.

Dalyan nehri

Kapadokya'da romantik balon turu

Peki ya romantik evlilik teklifi yapmayı düşünenler. İşte size şahane bir adres. Kapadokya'nın karlı görüntüsü eşliğinde ya da balon üzerinde yapılacak romantik geziler veya evlilik teklifleri unutulmayacak birer anı olacaktır. Kapadokya'da 100 Euro gibi bir ücrete balon turu yapıp cave yanı mağara otellerde konaklayın. Ama Kapadokya soğuk derseniz Ege kıyılarında antik Assos limanı ya da Bozcaada veya Çeşme'yi de tercih edebilirsiniz. Çeşme, Ilıca'da kaplıca keyfi sürmek de mümkün.

Kapadokya – Balon Turu

İstanbul'a yakın romantik geziler

Pazar gününe denk düşen 14 Şubat'ta günübirlik bir şeyler yapmak istiyorsanız da İstanbul'un en romantik iki yeri Ağva veya Adalar için şimdiden program yapabilirsiniz. Pek çok otel ve restoran rezervasyon almaya başladı. Nehir kenarındaki otellerde kalamasanız bile, bir şeyler yeyip içebilir, Göksu Nehri üzerinde sal keyfi yapabilirsiniz. Büyükada'da güzel bir balık ziyafeti çekip faytonla adayı da turlayabilirsiniz. Uzağa gidemeyecekler bu alternatifleri değerlendirebilir.

Heybeliada | pommeStyle


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1457 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar