Pegasus Havayolları 2013-2014 kış sezonu kampanyasını başlattı. 24 Mart’a kadar bilet almanız durumunda 1 Kasım 2013 -29 Mart 2014 tarihleri arasında yurt içine 19,99 TL, Kıbrıs’a 29,99 TL ve yurt dışında ise pek çok şehre 29,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla uçak bileti satın alabilirsiniz. Uçak biletinizin yaz aylarınız kapsamasını istiyorsanız da dün başlayan Pegasus'tan Dünya Mutluluk Günü kampanyasına göz atabilirsiniz. Bu kampanyada da biletinizi 24 Mart'a kadar satın almanız gerekiyor. Ancak uçuş tarihleri 1 Mayıs-31 Temmuz 2013 tarihlerini kapsıyor.

Yapmanız gereken tek şey uçak bileti sayfamızdan gideceğiniz yeri seçmek ve bilet satın alma bölümünden biletinizi satın almak. Ancak aşağıda belirtilen biletleme ve satın alma tarihlerine mutlaka dikkat edin. Bu fiyatlar, sadece bu koşullarda geçerli... Buna göre biletlerinizi aşağıdaki tarihlere dikkat ederek satın almalısınız.

Biletleme tarihlerine dikkat!

UÇUŞ TARİHİ: 1 Kasım 2013 – 29 Mart 2014

SATIŞ TARİHİ: 13 Mart 2013 – 24 Mart 2013

 

Yurt içinde 19,99 TL’den başlayan fiyatlar

Bu tarihler arasında tek yön ve direk uçuş için çok uygun fiyata uçak bileti satın alabilirsiniz. Yurt içinde Adana-Antalya, Adana-Ankara, İzmir-Adana, İzmir-Kayseri, İzmir-Ankara, Ankara-Bodrum, İstanbul Atatürk-İzmir, İstanbul-İzmir, İstanbul-Kayseri, İstanbul-Antalya, İstanbul-Bodrum, İstanbul-Dalaman, İstanbul-Ankara, İstanbul-Gazipaşa (Alanya), İstanbul-Konya, İstanbul-Zafer, İzmir-Antalya, İstanbul-Denizli, İstanbul-Nevşehir arasında karşılıklı olarak 19,99 TL’den başlayan fiyatlarla tek yön bileti satın alabilirsiniz.

Yurt içinde İstanbul’dan Adana, Hatay, Samsun, Sivas ve Merzifon biletleri ise 29,99 TL’den satışa çıktı. Yine İzmir-Şanlıurfa, Adana-Trabzon, İstanbul-Malatya gibi bazı destinasyonlara ise 39,99 TL’den başlayan fiyatlarla uçabilirsiniz. İstanbul-Van, Antalya-Trabzon gibi bazı uçuşlar da 49,99 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Kıbrıs’a 29,99 TL’ye uçak bileti

Pegasus kış kampanyasıyla Kıbrıs’a da uygun fiyata uçak bileti almanız mümkün. Kıbrıs’tan İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Gaziantep ve Hatay’a 29,99 TL’den başlayan fiyatlarla bilet satın alabilirsiniz. Bu şehirlerden yine Kıbrıs Ercan Havalimanı’na aynı fiyata bilet alınabilir.

Yurtdışına 29,99 Euro’ya bilet

Pegasus’un bu kampanyası yurtdışında da pek çok şehri de kapsıyor. İstanbul’dan 29,99 Euro’ya Viyana, Saraybosna, Brüksel, ST.Etienne, Marsilya, Batum, Tiflis, Dusseldorf, Münih, Berlin, Amsterdam, Milan, Bolongna, roma, Priştine, Üsküp, Bükreş, Belgrad, Basel ve Zürih’e 29,99 Euro’ya bilet satın alabilirsiniz.

Yurtdışında Pegasus’un uçtuğu her yere

Yine bu kampanya dahilinde Pegasus Havayolları’nın uçtuğun tüm şehirlere 39,99 Euro ya da 49,99 Euro’ya uçak bileti satın almanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey uçak bileti sayfasına girerek bilet satın almak istediğiniz destinasyonu seçmek. Ancak gidiş dönüş tarihlerine dikkat edin ve biletinizi 24 Mart’a kadar satın almanız gerektiğini unutmayın. Hatta erken alanlar avantajlı olacaktır. Bazı destinasyonlar yeterli satış olduğu için kampanyaya dahil edilmeyebilir. Bir kez daha tekrarlayalım 24 Mart’a kadar biletini satın almanız gerekiyor ve biletleme tarih aralığının ise 1 Kasım 2013 ile 29 Mart 2014 tarihlerini kapsaması gerekiyor. Yani önümüzdeki kış yaklaşık 6 ay süreyle ucuza uçabileceksiniz.

 

Tuğba Hacıbayramoğlu
2336 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.