• Anasayfa
  • Bilgi
  • İyi bir gezgin olmak için dünyadan görmeniz gereken 7 şehir

İyi bir gezgin olmak için dünyadan görmeniz gereken 7 şehir

muratekinay

Avrupa'dan Asya ve Amerika'ya yeryüzünde görülmeye değer yüzlerce farklı şehir ve sayısız eser var. Ancak bu şehirler ve yapılar arasında bazıları var ki iyi bir gezgin olmak istiyorsanız günün birinde mutlaka yolunuzu buralara düşürmelisiniz. İyi bir gezgin olmak isteyen herkesin görmesi gereken yerler nereler?

İçindekiler

1- Venedik

İtalya'nın romantik şehri Venedik tarihi kanalları, her yıl renkli maskelerle kutlanan karnavalı ve şehri izlemek için en iyi noktalardan biri olan Rialto Köprüsü ile her daim gezginlerin favorileri arasına girmeyi başaran rotalardan. Üstelik Venedik'e geldiğinizde görebileceğiniz sayısız tarihi yer ve yapı da var. Bu yerlerden bazılarını Venedik'te gezilecek yerler galerimizde turlayabilirsiniz. Şehre uçak biletlerini karşılaştırmak isterseniz de tıklayın yeter.

venedik

2- Havana

Tarihi caddelerinde gezen eski arabaları ve son derece renkli halkıyla Küba'nın başkenti Havana bize biraz uzak olsa da kesinlikle görülmesi gereken yerlerden. Havana'da tarihi sokaklarında gezinirken yerel halk tarafından otele dönüştürülen evlerde kalabilir ve ülkede yaşamı daha yakından tanıyabilirsiniz. Ülkede puro imalathanelerini gezmek ve Havanalı çocuklarla fotoğraf çektirmek mutlaka yapılması gerekenlerden sadece birkaçı. Küba'da tatil için ülkeye en uygun seferlere göz atmak isterseniz tıklayın yeter.

Uçak Bileti

havana

3- Amsterdam

Venedik'ten bile fazla kanala sahip Amsterdam'da tarihi su yollarını birbirine bağlayan köprülerden geçerken Instagram hesabınızdan paylaşmak için harika pozlar çekebilirsiniz. Şehrin her bir köşesi fotoğraflar fotoğraf karelerine poz oluştursa da Amsterdam bundan ibaret değil. Gündüzleri geniş koleksiyonlarıyla sanata meraklı gezginleri cezbeden müzeleri gezebilir, hava karardığında ise gece kulübü ve barlarda eğlencenin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Tüm bunlar yeterli gelmediyse, Amsterdam'da yapmanız gereken en iyi 10 şeye göz atarak şehirde gezi planınızı oluşturabilirsiniz.

amsterdam

4- Los Angeles

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaleti sınırları içinde bulunan Los Angeles dünyanın en büyük film endüstrilerinden biri olan Hollywood'un kalbi aynı zamanda. Şehirde dolaşırken her an ünlü bir film yıldızı ile karşılaşabilir veya yıllar önce izlediğiniz bir filmden gördüğünüz sahneye tanık olabilirsiniz. Los Angeles bize çok yakın sayılmaz ancak İstanbul'dan gerçekleşen direkt ve aktarmalı seferlerle şehre ulaşmak mümkün. En uygun Los Angeles uçuşları ise burada.

los angles

5- New York

ABD'nin doğu kıyısında bulunan New York da Los Angeles ile birlikte ülkede görülmeye değer rotalardan biri. Empire State gibi dev gökdelenleriyle ünlü şehirde yapılabilecekler o kadar çok ki sadece Manahattan Adası'nı gezmek için bile birkaç gün ayırmanız gerekiyor. New York'a geldiğinizde yapabileceğiniz şeylerle ilgili ipuçları için yazımıza göz atabilirsiniz. Şehre uçarak şehrin sokaklarında dolaşmak isterseniz de New York uçak biletlerini karşılaştırmak için hemen tıklayın.

new york

6- Cape Town

Öyle bir şehir düşünün ki bir taraftan sahilde uzanıp güneşlenirken diğer taraftan penguenlerle fotoğraf çektirebilirsiniz. Afrika'nın en güney ucunda bulunan Cape Town dünyada bu hayali gerçeğe dönüştürebileceğiniz az sayıda yerden biri. Afrika kıtasında bulunan konumuna rağmen Akdeniz ikliminin etkisinde olan şehirde denize girmenin dışında adrenalin dolu doğa sporları ve günün her saatinde canlı bir şehir yaşamı da gezginleri bekliyor. Cape Town'ı keşfederken görmeniz gereken önemli yerler için gezilecek yerler galerimize, şehrin en ünlü lezzetleri içinse ne yenir ne içilir galerimize göz atabilirsiniz.

penguen

7- Barselona

İspanya'nın Akdenizli şehri Barselona da tüm Avrupa'da ve dünyada görülmeye değer şehirlerden biri. Adı neredeyse Gaudi ile birlikte anılan Barselona'da gezinirken her adımda ünlü mimarın imzasını taşıyan bir bina, kilise veya park ile karşılaşabilirsiniz. Yemek zamanı geldiğinde ise şehrin ünlü tapaslarını ve sangria gibi İspanya'ya has lezzetleri tek tek deneyebilirsiniz. Barsleona'yı hakkını vererek gezmek için en azından birkaç günlük bir rota çizmeniz gerektiğini unutmayın. Şehirde görülmesi gereken başlıca yapılar, yapılacak şeyler ve Barselona geziniz boyunca işinize yarayacak öneriler için Barselona şehir rehberimizden yardım alabilirsiniz. Şehre en uygun uçak bileti fırsatları ise Barselona uçak bileti sayfamızda.

barselona


muratekinay
Murat Ekinay
455 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN