‘’İngiliz tarzı konfor’’ şimdi Amsterdam’da

muratekinay
İçindekiler

British Airways'in Amsterdam’da açılan yeni yolcu salonları Londra Heathrow Havalimanı 5. Terminal’de bulunan salonların rahat, elegan tarzını yansıyor ve burada sunulan hizmetlerin neredeyse tamamı Amsterdam’da da British Airways yolcularını bekliyor. İleri teknolojiyle donatılan salonlar, Londra’dan sonra şimdi Amsterdam’da yolcularına ayrıcalıklı bir uçuş deneyimi sunuyor. Lezzetli atıştırmalıklar, şık, rahat koltuklar ve teknolojinin sunduğu olanaklarla yeni yolcu salonlarında buluşuyor. Siz de British Airways’in Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da açılan yeni salonlarını deneyimlemek isterseniz, en uygun British Airways uçuşlarını enuygun.com’da kolayca karşılaştırabilir, biletinizi alabilirsiniz.

 

Amsterdam’da ne yapılır

British Airways salonlarının keyfini sürdükten sonra biraz da şehrin tadını çıkarmaya ne dersiniz? Kanallar şehri Amsterdam aynı zamanda ‘’Kuzeyin Venedik’i’’ olarak anılıyor. Yaklaşık bir saat süren kanal turuna katılarak şehri panoramik olarak keşfedebilirsiniz. Kanallarda ne çok tekne olduğunu görünce şaşırmayın! Bunların birçoğu ‘’boat house’’ yani ‘’yüzen evler’’ olarak biliniyor ve buralarda yaşayan çok sayıda Amsterdamlı var.

Amsterdam Kraliyet Sarayı ve dünyadan birçok ünlü ismin balmumu heykellerinin bulunduğu Madame Tussaud Müzesi’ne ev sahipliği yapan Dam Meydanı ise şehrin en ikonik merkezlerinden.

I Amsterdam yazısıyla fotoğraf çektirin

Amsterdam’da yapılacaklar bitmek bilmez. Ancak şehrin en hareketli noktalarından biri olan Kalverstraat’taki dükkanları gezmeden, Spui Meydanı’ndaki kitapçıları dolaşıp civardaki cafélerden birinde kahve içmeden, 2. Dünya Savaşı’nda yaşamını yitirenlere adanmış Ulusal Anıt’ı görmeden ve tabii ünü dünyaya yayılan ve Rijksmuseum’un önünde yer alan I Amsterdam yazısı ile fotoğraf çektirmeden dönmeyin.

Amsterdam'la ilgili tüm seyahat ipuçlarını ve şehirde ihtiyaç duyacağınız önerileri Amsterdam Şehir Rehberi'nde keşfedebilirsiniz. 

muratekinay
Murat Ekinay
500 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Uzman Yazarlar