Geyve Araç Kiralama

Geyve Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Geyve
Sakarya Geyve Hakkında

Sakarya ilçesine yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıktaki Geyve, hem tarihi güzellikleri hem de lezzetli ayva ve üzümleri ile ünlü bir ilçe. Uzun tarihinde bölgede hüküm sürmüş birçok medeniyetten kalan etkileyici yapıya ev sahipliği yapan ilçe, aynı zamanda Sakarya'nın en büyük ilçesi konumunda. Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele dönemlerinde önemli bir merkez olan Geyve'nin güzelliklerini araç kiralayarak kolayca gezebilirsiniz.

İlçede ilk uğraması gereken yer ise Milli Mücadele’nin önemli isimlerinden biri olan Ali Fuat Paşa’ya adanan Ali Fuat Paşa Kuvayi Milliye Müzesi. Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet döneminden kalan pek çok belge, kişisel eşya, antika ve giysiyi yakından görme fırsatını bulabileceğiniz müzede tarihte unutulmaz bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kesme taşlarla inşa edilen etkileyici Halil Rıfat Paşa Köprüsü ve klasik Osmanlı mimarisiyle dikkat çeken Geyve Elvan Bey İmareti de ilçede görebileceğiniz tarihi yapılar arasında.

Sadece tarihi önemi ile değil şifalı kaplıcalarından dolayı da çok ziyaret edilen Geyve’nin kaplıcalarını ziyaret ederek mide rahatsızlıklarından kas sorunlarına kadar birçok sorununuz için şifa bulabilirsiniz. Sıcak yaz aylarında tertemiz havada tabiat güzellikleri arasında zaman geçirmek için ise bölgenin en sevilen yaylalarından biri olan Kırca Yaylası’na uğrayabilirsiniz. Yemyeşil dağ eteklerinde uzanan ahşap yayla evlerinin fotoğraflarını çekebileceğiniz yaylada hem tertemiz havada yürüyüşler yapabilir hem de lezzetli yayla yemekleri tadabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular