Malazgirt Araç Kiralama

Malazgirt Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Malazgirt
Muş Malazgirt Hakkında

Muş'un Malazgirt ilçesi, 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi'nin yapıldığı yer olarak tarihte önemli bir yere sahip. Muş merkezine yaklaşık olarak 60 kilometre uzaklıkta bulunan Malazgirt; tarih, kültür ve inanç turlarıyla her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Araç kiralayarak geniş bir alana yayılmış tarihi hazinelerini görebileceğiniz ilçede ilk uğramanız gereken yer ise M.Ö. 2. yüzyılda inşa edilmiş olan simgesel Malazgirt Kalesi. Sarp bir kayalık alan üzerine inşa edilen kalenin surlarından ilçenin panoramik manzarasını izleyerek harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Türk tarihinde büyük bir öneme sahip olan Malazgirt Meydan Muharebesi'nin tarihini ve önemini anlatan Malazgirt Müzesi’ne de mutlaka uğramanızı önerdiğimiz ilçede bu destansı muharebeye ait çeşitli eserler, maketler ve dijital sunumlar arasında tarihte unutulmaz bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Malazgirt Meydan Muharebesi zaferini simgeleyen ve 2017 yılında inşa edilen 1071 Malazgirt Zafer Anıtı da ilçenin en çok fotoğraflanan eserlerinden biri olarak görülmeye değer.

Malazgirt Meydan Muharebesi'nden sonra Selçuklu Sultanı Alparslan'ın eşi Seferiye Hatun tarafından yaptırılan Hatun Köprüsü’nü de yakından görebileceğiniz ilçede köprü çevresinde hizmet veren çay bahçeleri ve restoranlarda da gezinizin yorgunluğunu atabilirsiniz. Malazgirt Meydan Muharebesi'nde şehit düşen Abdulvahap Gazi'nin türbesini ziyaret ettikten sonra doğa gezilerinin değişmez adreslerinden biri olan Kızılkaya Mağarası’nın içindeki etkileyici dikitleri ve sarkıtları arasında ilginç bir gün geçirerek, yemyeşil doğal güzellikler arasında yorgunluk atabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular