Nusaybin Araç Kiralama

Nusaybin Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Nusaybin
Mardin Nusaybin Hakkında

Mardin'in güneyinde Suriye sınırında yer alan tarihi Nusaybin ilçesi, Mezopotamya'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olmasıyla ünlü. M.Ö. 3000'li yıllara kadar uzanan etkileyici bir geçmişe sahip olan Nusaybin, tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yaptığı için her köşesinde tarihi hazineler sıralanıyor. Roma, Bizans, Abbasi, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden günümüze kalan çok sayıda eseri yakından görme şansı bulabileceğiniz Nusaybin; yıl boyunca tarih, kültür ve inanç turlarının değişmez adreslerinden biri konumunda.

Araç kiralama hizmeti alarak kolayca keşfe çıkabileceğiniz Nusaybin’de ilk uğramanız gereken yerlerden biri Yukarı Mezopotamya'nın en eski kiliselerinden biri olarak kabul Mor Yakup Kilisesi. 313 ile 320 yılları arasında inşa edilen ve etkileyici mimarisiyle günümüzde de çok ilgi gören kilise, döneminin en büyük eğitim kurumları arasındaydı. Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Zeynel Abidin Camii, görkemli Anzavur Kalesi, Marin Merdis Kalesi ve Dara Harabeleri de keyifle gezebileceğiniz yerler arasında.

Nusaybin, çarpıcı tarihi hazinelerinin yanı sıra büyüleyici doğal güzellikleriyle de öne çıkan yerlerden biri. Sevilen bir doğa sporu merkezi olan Cudi Dağı’nın yanı sıra piknik ve kamp yapabileceğiniz Çağ Çağ Deresi ve Nusaybin Çayı da yemyeşil güzellikleriyle gezinizin yorgunluğunu atabileceğiniz yerler arasında. Mardin merkezine yaklaşık olarak 63 kilometre uzaklıktaki Nusaybin’de araç kiralayarak kolayca ulaşarak hem Mardin’in güzelliklerini hem de ilçenin tarihi hazinelerini keşfe çıkabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
Yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezi’mizdeki uzmanlarımıza ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular