Kırklareli Lüleburgaz Araç Kiralama

Lüleburgaz Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Lüleburgaz
Kırklareli Lüleburgaz Hakkında

Yaklaşık 150.000 nüfusuyla Kırklareli’nin en büyük ilçelerinden olan ve şehir merkezine yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Lüleburgaz; tarihi dokusu, kültürel değerleri ve tabiat harikalarıyla görülecek birçok güzelliğe sahip. Tarihi dokusu birçok medeniyetin etkisini taşıyan Lüleburgaz'ın Osmanlı döneminden günümüze kalma tarihi camiler, çarşılar ve hanları keşfedilmeye değer güzellikte. İlçenin en eski yapılarından biri olan M.Ö. 7. yüzyıl yapımı Lüleburgaz Kalesi’yle gezmeye başlayacağınız ilçede klasik Osmanlı mimarisini yansıtan Hacı İlbey Camii’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Geleneksel el sanatları ve yöresel yemekleriyle de öne çıkan Lüleburgaz'ını otantik çarşılarında birbirinden güzel el yapımı ahşap ve taş süs eşyalarını satın alabilirsiniz. İlçenin en ünlü yemekleri arasında ise keşkek, sac kavurma ve ciğer sarması bulunuyor.

Tarih ve gastronominin yanı sıra tabiat güzellikleriyle de dikkat çeken Lüleburgaz’da keyifli doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz Lüleburgaz Gölü ve Demirköy Çayı’na uğrayarak hem piknik yaparak hem de balık tutarak gezinizin bütün yorgunluğunu atabilirsiniz. İstanbul'dan yaklaşık 2 saatlik bir otobüs yolculuğuyla ulaşabileceğiniz Lüleburgaz'da araç kiralayarak ise istediğiniz yere rahat bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular