Yanbu Al Bahr Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Yanbu Al Bahr Hakkında

Suudi Arabistan’ın batısında yer alır ve Al Medinah Bölgesi’nin en büyük liman kentidir. Kristal suları ve eşsiz mercan resifleri ile dünyanın sayılı dalış merkezlerinden birisi olan Kızıldeniz kıyılarında konumlanmıştır. Şehir; deniz ve Radhwa Vadisi arasında uzanan geniş düzlükte bulunmaktadır.

Cidde’den sonra, ülkenin Kızıldeniz kıyısındaki en büyük ikinci kentidir. Yanbu al Bahr’ın tarihi yaklaşık 2500 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Yemen’den başlayarak Mısır ve Akdeniz’e uzanan ünlü Baharat Yolu üzerindeki konumu nedeniyle, tarihi boyunca canlı bir ticari hareketliliğe sahne olmuştur. Kent bugün ise ‘Hac Yolu’nda önemli bir geçiş noktasıdır; Mekke ve Medine’ye yakınlığından dolayı, deniz ulaşımını tercih eden ziyaretçilerin ülkeye giriş noktasıdır.

Kent ekonomisine petrol endüstrisi ve turizm sektörü damga vurmaktadır. Petrol işleme, petrokimya ve hidrokarbon üretimi açısından en önemli Suudi Arabistan kentidir. Yanbu al Bahr, yüksek hacimli petrol rafinerilerine ve üç büyük petrol boru hattına ev sahipliği yapmaktadır. Turizm sektöründe ise en gözde merkez, kentin Kızıldeniz sahilleridir. Bölge; yelken, dalış ve diğer su sporlarının merkezi konumundadır. Şehir, petrole dayalı endüstriyel gelişme ile çevre koruma arasındaki hassas dengeyi başarıyla koruyabilmiş, sanayi alanındaki hızlı gelişme, özellikle Kızıldeniz’deki doğal alanlara zarar vermemiştir. Bakir sahilleri, mercan kayalıkları ve geniş düzlüklere yayılan yeşil alanlarıyla dikkat çekici şehirde Yanbu Gölü ve Kızıldeniz sahilleri en önemli turistik gezi noktalarıdır. Çöl ikliminin hakim olduğu kent, yüksek bir nem oranına sahiptir. Yanbu al Bahr Uluslararası Havaalanı şehir merkezine 24,6 km. uzaklıktadır.

Havalimanından Yanbu Al Bahr Şehir Merkezine Ulaşım

Yanbu Havalimanı’na geldiğinizde şehir merkezine gitmek için en hızlı ulaşım yöntemi olan taksileri kullanabilir veya geliş terminalinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Buna alternatif olarak, konaklayacağınız otelin ya da seyahat ettiğiniz hava yolu şirketine transfer hizmetlerinin olup olmadığını sorabilirsiniz.

Taksi

Yanbu Havalimanı geliş terminalinden dışarı çıktığınızda çok sayıda taksi görebilirsiniz. Günün her anı ulaşım hizmeti veren taksiler, yaklaşık 6-7 dakikada Yanbu şehir merkezine ulaştırıyor ve gideceğiniz noktaya göre 40-55 Suudi Arabistan Riyali arasında değişen bir ücret talep ediyorlar.

Araç Kiralama

Yanbu Havalimanı’ndan araç kiralamak isteyenlerin uçuşlarından önce ön rezervasyon yaptırmasını öneriyoruz. Bu sayede zaman kazanabilir ve dakikalar içerisinde araçlarını teslim alarak şehir merkezine doğru yol alabilirler. Yanbu Havalimanı’ndaki yerli ve yabancı araç kiralama şirketlerinden olan Al Wefaq Rent A Car, Budget ve Sixt havalimanı geliş terminalinde bulunuyor.

02 Tem 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Yanbu Al Bahr uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Yanbu Al Bahr varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Yanbu Al Bahr uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Yanbu Al Bahr uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Yanbu Al Bahr uçuşları Yanbu Havalimanı'na düzenleniyor.

Yanbu Al Bahr yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Yanbu Al Bahr 1 saat 50 dakika, Ankara-Yanbu Al Bahr 2 saat 10 dakika, Antalya-Yanbu Al Bahr 1 saat 50 dakika, Bodrum-Yanbu Al Bahr 2 saat 10 dakika, Gaziantep-Yanbu Al Bahr 1 saat 40 dakika, İstanbul-Yanbu Al Bahr 2 saat 30 dakika, İzmir-Yanbu Al Bahr 2 saat 20 dakika, Trabzon-Yanbu Al Bahr 2 saat 20 dakika sürüyor.

Yanbu Al Bahr Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
24ºC
31ºC
Per
Cum
25ºC
32ºC
Cum
Cmt
26ºC
32ºC
Cmt
Paz
26ºC
34ºC
Paz
Pzt
25ºC
34ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
1s 50dk
2s 10dk
1s 50dk
2s 10dk
1s 40dk
2s 30dk
2s 20dk
2s 20dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Yanbu Al Bahr Hakkında Daha Fazla
Yanbu Al Bahr Alternatif Ulaşım
Para birimi