Turaif Uçak Bileti Ara

Turaif Hakkında

Suudi Arabistan'ın Ürdün sınırına yakın bir konumda, Kuzey Sınır Bölgesi'nde bulunan Turaif (Tureyf), 48.000 nüfuslu küçük bir sınır şehri. Şehrin kuzey bölümü Eski Turaif, güney bölümü ise Yeni Turaif olarak ikiye ayrılmış durumda. Turaif merkezine sadece 5 kilometre uzaklıkta yer alan Turaif Havalimanı, çoğunlukla Suudi Arabistan iç hat uçuşları için hizmet veriyor ve başkent Riyad’dan havalimanına her gün uçuşlar düzenleniyor. Turaif şehrine uçak ile ulaşmak için bölgeye yakın diğer havalimanları olan Qurayyat Havalimanı ve Arar Havalimanı’na da bilet alabilir, oradan otobüsler ve taksiler ile şehre kolayca gidebilirsiniz.

Trans-Arap Boru Hattı ile stratejik bir öneme sahip Turaif, sınır ticaretinden dolayı da oldukça hareketli çarşılara ev sahipliği yapıyor. Yüzlerce çeşit yöresel ürün, baharat ve antika bulabileceğiniz otantik çarşılarında alışveriş yapabileceğiniz şehrin sokak yemeği satıcıları hem de yerel restoranlarında ise Suudi Arabistan mutfağından yöresel yemeklere kadar pek çok lezzeti tadabilirsiniz.

Sert bir çöl ikliminin hakim olduğu şehirde yılın çoğu dönemi hava oldukça sıcak ve kurak. Yaz aylarında 45-50 dereceyi bulabilen sıcaklıklar kış gecelerinde ise -1 dereceye kadar düşüyor. Turaif şehrini gezmek için en ideal zamanlar ise serin bahar ayları.

Havalimanından Turaif Şehir Merkezine Ulaşım

Suudi Arabistan'ın Kuzey Sınır Bölgesi'nde yer alan Turaif kasabasına hava yoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat yurt dışı direkt uçuşun gerçekleşmediği Turaif İç Hatlar Havalimanı’na (TUI) başkent Riyad’dan yurt içi uçuş gerçekleştirerek gidebilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık 5 kilometrelik uzaklıkta bulunan Turaif İç Hatlar Havalimanı’na Turaif’ten kara yoluyla ulaşım da oldukça kolay. Ticari taksi, özel araç veya kiralık araç gibi seçenekleri değerlendirebileceğiniz havalimanına konforlu ve hızlı bir şekilde varabilirsiniz.

Ticari Taksi

Şehir merkezine birkaç kilometrelik mesafesi olan Turaif İç Hatlar Havalimanı’ndan merkeze ticari taksilerle kısa süre içerisinde gidebilirsiniz. Havalimanı içerisinde görebileceğiniz taksiler sizi şehir merkezinde dilediğiniz noktaya kadar ulaştıracaktır. Şehir merkezi ile havalimanı arası çok olmadığından taksi ücreti de yüksek tutmayacaktır.

Özel Araç veya Kiralık Araç

Turaif İç Hatlar Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için isterseniz araç da kiralayabilirsiniz. Araç kiralama işlemini önceden online olarak veya uçaktan indiğinizde havalimanında yapabilirsiniz. Şehir merkezinde olduğu gibi havalimanında da araç kiralama ofislerini görebilirsiniz. Size ait bir aracınız varsa eğer havalimanı otoparkına park edebilir, havayoluyla yolculuk sonrası aracınızla yeniden şehir merkezine hızlı ve rahat bir şekilde gidebilirsiniz.   

30 Ara 2021 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Turaif uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Turaif varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Turaif uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Turaif uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Turaif uçuşları Turaif Domestic Havalimanı'na düzenleniyor.

Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Turaif Alternatif Ulaşım
Para birimi