Caselle Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

Sizin İçin Seçtiğimiz Caselle Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Sizin için Seçtiğimiz Caselle Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Caselle Havalimanı Hakkında

1930’ların başında İtalya tarihinde son derece özel bir yere sahip olan Torino kentinde İtalyan Hava Kuvvetleri askerlerinin eğitimi ve askerî uçuşların gerçekleştirilmesi için kurulan havalimanı, 2. Dünya Savaşı boyunca savaş uçakları tarafından kullanıldı. 1953 yılında sivilleştirilen ve Caselle adı verilen havalimanı, 1989 ve 2005 yıllarında iki kez genişletilerek yenilendi. Caselle Havalimanı’nı 2000 yılında 1 milyon yolcu kullanırken günümüzde 4 milyonun üzerinde yolcu, başta Avrupa kentleri olmak üzere dünyanın önemli metropollerine seyahat ediyor.

Caselle Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Torino Havalimanı, 1953 senesinde kurulduğu günden bu yana büyük gelişim göstermiş son derece güvenli ve konforlu hizmet veren, yılda 5 milyonun üzerinde yolcu trafiğine sahip İtalya’nın aynı zamanda Avrupa’nın gözde havalimanlarından biridir. Torino Havalimanı,

Torino şehir merkezinin 16 km kuzeybatısında yer alır. Torino Havalimanı’na iniş yapan yolcuların büyük bir kısmı, şehir merkezine ulaşmak için taksilerden ziyade daha ucuz ve daha hızlı olan tren, otobüs ya da metroyu tercih etmektedirler.

Havalimanından şehre ulaşım açısından gerçekten karışık olmayan ve her noktaya ulaşabilen bir ulaşım ağına sahiptir. Ücret açısından da yolcular için gayet makul. Torino Havalimanı’ndan Torino şehir merkezine ulaşımınızda tren, otobüs, otomobil veya taksileri tercih edebilirsiniz.

Şehre ulaştığınızda da en çok şahit olacağınız şeylerden biri; genci yaşlısı herkesin küçük valizlerle hafta sonu tatillerine trenleri kullandığı olacaktır. İtalya’nın genelinde de tren yaygın olarak kullanılıyor. Çünkü trenler hem hızlı hem de rahat bir ulaşım ağına sahip. Torino Havalimanı’ndan da şehre ulaşım en kolay şekilde trenle gidebilirsiniz. Bunun dışında ulaşımınızı otomobille yapmak istiyorsanız; havalimanında bulunan araç kiralama şirketlerinden birini seçerek otomobilinizle seyahatinize başlayabilirsiniz.

Tren

Torino Havalimanı ile şehir merkezi arasında demiryolu ağı bulunuyor. Havalimanı terminalinden sadece birkaç metre uzaklıkta bulunan havaalanı istasyonundan bineceğiniz tren ile Torino şehir merkezine yaklaşık 19 dakikada varabilirsiniz. Varacağınız istasyonun adı GTT Dora Tren İstasyonu’dur. Trenler son derece lüks, modern ve konforlu. Havalimanından Torino şehir merkezine ulaşımınız için bineceğiniz trene vereceğiniz ücret sadece 3 Euro.

Tren biletleri, geliş salonundaki bilet ofisinde satılıyor. Torino (Turin) büyükşehir demiryolu sistemi, 8 hat ve 93 istasyonla hizmet vermektedir. Bu sistemin büyük bir kısmı, kentin içinden ve yeraltından çalışan yeraltı demiryolundan oluşur. Torino-Ceres Demiryolu ağı, Torino Havalimanı ile 2006 Kış Olimpiyatları için açılan, Torino ile havaalanı arasındaki ilk istasyondur. Torino Havalimanı’ndan şehir merkezine tren ile rahat ve ucuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Kış olimpiyatlarının ardından ulaşım ağlarını bir anda genişleten Torino, halen de ulaşımı üst düzeye çıkarmak için çeşitli projeler yürütüyor. Yakın gelecekte Torino-Ceres demiryolunu Torino-Milan demiryoluna bağlama çalışmalarına başlanacak.

Otobüs

Torino’yu seyahat edenler, en az tren kadar otobüsleri de havaalanında şehir merkezine ulaşmak için kullanılıyor. SADEM otobüs hizmetleri, Torino Havalimanı ile Torino şehir merkezi arasında seferler var. Otobüs durakları doğal olarak trene nazaran daha yoğun. Porta Nuova tren istasyonu, Porta Susa tren istasyonu (242/245 numaralı Stradella otobüsü aracılığıyla), Borgaro ve Caselle şehir merkezi gibi birçok durma noktası var. Tek yön ücreti, 6.50 €, Torino + Piemonte Kartı ile olursa 5 € olur. Yolculuk süresi ortalama 45-50 dakika sürer. Otobüse binmeden önce mutlaka biletinizi satın almanız gerekir.

Torino havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren SADEM Otobüs Servisi seferleriyle ilgili bilgi almak isterseniz; web sitesini ziyaret edebilir ya da +39 011.3000611 numarasını arayabilirsiniz. Purto Nuova ve Porta Susa FS tren istasyonları birbiriyle bağlantılıdır Otobüs transferiyle Sestriere, Sauze d’Oulx, Cesana, Sansicario, Claviere, Bardonecchia, Pragelato, Pinerolo, Limone Piemonte ve French kayak merkezlerine (Montgenevre, Briançon/Serre Chevalier) ulaşabilirsiniz. Torino Havalimanı’nın geliş terminalinde bilet ofisi (Ricevitoria) ve otomatik bilet makineleri bulunmaktadır. Biletlerinizi otobüsünüze binmeden önce bu noktalardan birinden temin edebilirsiniz.

Taksi

Torino Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızda taksi tercih edebilirsiniz. Taksiler, havalimanı geliş terminalinin çıkışının solunda yer alıyor. Torino Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için bineceğiniz bir taksiye yaklaşık olarak 30/50 Euro ücret ödersiniz. Yolculuk süreniz trafiğe bağlı değişkenlik gösterebilir ama genellikle 30-35 dakika sürer. Taksi ücretlerinin yüksek olmasının yanı sıra; aslında pek de ihtiyaç yoktur. Havalimanında rahatlıkla taksi bulabilirsiniz fakat şehir içindeyken ayrı ayrı taksiciler göremezsiniz. Hepsinin tek ve ortak numarası vardır: +39.011.5737 / 5730.

Araç Kiralama

İtalya seyahatiniz boyunca hiçbir toplu taşıma aracını kullanmak istemiyor ve rotanızı kendi arabanızla gezmek istiyorsanız; Torino Havalimanı’na indiğiniz anda terminalde bulunan araç kiralama hizmetlerinden birine gitmenizde fayda var. Aracınızı kiralarken mutlaka navigasyonlu alın. Bilmediğiniz bir yer olduğu için kaybolma riskiniz yüksektir.

Torino’da araba kullanımında bir sıkıntı çekmezsiniz çünkü yoğun bir trafik yaşanmaz ve yollar karmaşık değildir. Torino Havalimanı’ndan kiraladığınız aracınızla Torino şehir merkezine ortalama 20-25 dakikada varırsınız.

12/06/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Caselle Havalimanı'na Ulaşım

Torino, dünyanın en popüler ülkelerinden biri olan İtalya’nın kuzeybatısında Piomente bölgesinde, Alpler ile çevrilmiş Po Nehri’nin kıyısında yer alır. Çok köklü bir gastronomi kültürüne sahip bu şehrin diğer bilinen adı da ''gurme cenneti'’dir.

Bunun dışında ticari ve turizm adına da Milano’dan sonra İtalya’nın en önemli üçüncü kentidir. Ticaretin büyük bir bölümünü otomotiv sektörü oluşturur. FIAT fabrikasına ev sahipliği yapan Torino’da dünyanın en eski ve en büyük 10 otomobil müzesinden biri olan Torino Otomobil Müzesi bulunur. Avrupa’nın en ünlü kentlerinden biri olan, sanayi merkezi, 2006 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmış, yaklaşık 1,5 milyon nüfusa sahip İtalya’nın Torino şehri içerisinde ulaşım çok gelişmiştir.

Şehir içinin yanı sıra İtalya’nın diğer şehirlerine Torino’dan ulaşımlar da genellikle metro ve trenle sağlanır. Torino kenti içerisinde düzenli seferleri olan otobüs, tramvay ve metroları kullanabileceğiniz gibi taksilerden de faydalanabilirsiniz. Genellikle taksiye ihtiyaç kalmadan Torino kenti içerisinde rahatlıkla gezebilirsiniz.

Turistler ve yerli halk tarafından en çok tercih edilen ve aynı zamanda ucuz olan tren ve tramvaylardır. Şehir içi ulaşımda tercih edilen diğer iki seçenek de otobüs ve metrodur. Tren ve özellikle de Torino metro hatları hem kent içi noktalarda birbiriyle bağlantılı hem de İtalya’nın Milano gibi diğer şehirleriyle de bağlantılıdır. Hem konforlu hem de hızlı bir hizmetle Torino kenti içerisinde dilediğiniz yere gidebilir; günübirlik İtalya’nın diğer kentlerini de gezebilirsiniz. Ücretleri ise o kadar uçuk fiyatlardan oluşmaz ve müşterilerine hızlı bir hizmet sunar.

Torino şehrinde, modern ulaşım araçlarının dışında bisiklet kiralayarak da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Kent çok büyük olmamakla birlikte bisiklet seyahatine de uygundur. Hem kış turizmi hem de yaz turizmi açısından ucuz konaklama seçenekleriyle turistler tarafından tercih edilen bir İtalya kenti olan Torino’da ulaşım 2006 yılında ev sahipliği yaptığı Kış Olimpiyatları sayesinde bir hayli gelişmiştir.

Torino’da şehir içi ulaşımda toplu taşıma ücreti 1,5 Euro. Torino-Piemonte adı verilen bir kart vardır. Ve bilinçli turistlerin birçoğunda bu karttan vardır. Çünkü bu karta sahip olanlar indirimle seyahat ederler. Tek kullanımlık, iki günlük, üç günlük, bir haftalık, aylık gibi süreli kartlar vardır. İki günlük bilet 7.2 Euro, üç günlük bilet 10 Euro, 7 günlük bilet ise 37 Euro. Hatta bu kartların bir diğer güzelliği ise; pek çok müze, tiyatro ve park gibi yerlere ücretsiz giriş imkanı vermesidir.

Ulaşımda en çok dikkat edilmesi gereken nokta; ulaşım aracına (tren, metro, tramvay, otobüs vb.) bindiğinizde asla biletinizi göstermeden geçmeyin. Biletini göstermeyen yolcular 100 Euro para cezası gibi ciddi yaptırımlara tabi tutuluyorlar. Biletler süreli oldukları için bu konuya çok dikkat ediyorlar. Çok önceden almış olsanız bile süresi geçmişse kullanamazsınız. Torino şehrinde iki ana tren istasyonu bulunur: Piazza Carlo Felice’de yer alan Porta Nuova ve Porta Susa’dır. Tren biletlerinizi online ya da tren istasyonlarındaki ticketing (bilet satım) noktalarından temin edebilirsiniz.

Trenler de dahil toplu taşıma araçlarının birçoğu sabah 05.30’da seferlerine başlar ve gece yarısına dek sürer.

Havalimanı Bilgileri

Torina Havalimanı, İtalya’nın Caselle Torinese bölgesinde bulunuyor. Torino şehir merkezinin 16 km kuzeybatısında Piedmont bölgesinde yer alır. Sandro Pertini Havalimanı olarak da bilinen Torino Havalimanı, 1953 senesinde kurulmuş İtalya’nın en eski ve büyük havalimanlarından biridir.

Torino Havalimanı’ndan Torino şehir merkezine ve çevre kentlerle bağlantılı tren istasyonu ve otobüs seferleri bulunuyor. Torino Havaalanı’na iniş yapan yolcuların birçoğu taksilere gerek kalmadan rahatlıkla tren veya otobüs ile gidecekleri yere kısa bir sürede ulaşabilirler.

Araç kiralama şirketleri, istasyon duraklarının dışında içinde küçük çapta alışveriş dükkanlarına da rastlayabilirsiniz. Gelişim açısından Avrupa’nın önde gelen havalimanlarından biri olmasıyla birlikte her geçen yıl yolcu kapasitesini artırıyor. Eskiden birçok havayolu şirketinin Torino Havalimanı’na direk uçuş olmazken; artık Türk Hava Yolları dahil birçok havayolu şirketinin Torino Havalimanı’na direkt uçuşu var. Araç park alanları, araç kiralama şirketleri, restoran ve barlar, VIP servisleri ve salonları ve 14 adet alışveriş mağazası bulunuyor. Gelişmiş altyapı ve hizmetler ile donatılmış Torino Havalimanı, potansiyel iş ortaklarına eşsiz bir dizi fırsatlar sunan ideal bir havalimanı.

Çok sayıda İtalyan ve uluslararası markaların yatırımda bulunduğu Torino Havalimanı, yılda 5 milyonun üzerinde yolcu trafiğiyle mükemmel bir tesistir. Yolcuların güvenlik, konfor ve benzeri ihtiyaçlarını en iyi koşullarda karşılayarak ziyaretçilerine eşlik eder.

Önümüzdeki üç yıl iddialı bir yolcu trafiği büyütme planı, terminalin stratejik konumunun sanayi ve ticaret açısından da büyük önem taşıması nedeniyle yürürlüğe gireceği öngörülüyor. Bu plan içerisinde yiyecek-içecek alanlarını ve perakende sayılarını, yolcu kapasitesini artırmak ve bunları olabildiğince düşük maliyetle yapmak var.

12/06/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Torino Seyahat Rehberi
Torino Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
8ºC
8ºC
7ºC
9ºC
10ºC
23ºC
23ºC
21ºC
23ºC
24ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
3 saat
Ankara
2 saat 40 dk
Antalya
2 saat 40 dk
Bodrum
2 saat 20 dk
Gaziantep
3 saat 10 dk
İstanbul
2 saat 10 dk
İzmir
2 saat 10 dk
Trabzon
3 saat 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Caselle Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Caselle Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Caselle Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Caselle Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Caselle Havalimanı’na alternatif olarak Corrado Gex Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi