Göteburg Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Göteburg Hakkında

Göteborg İsveç’in ikinci büyük şehridir. Göteborg şehri İsveç’in kuzey denizine bakan batı kıyısındaki kattegat körfezinde yer alan harika bir şehirdir. Şehrin iklimi Gulf Stream akıntısı sebebiyle daha yağışlı ve yumuşak geçer. Göteborg adaları içinde bulunduğu Bohus bölgesinde kayalıklar ve uçurumlar oldukça fazladır. Kayalıkların ve uçurumların fazla olması da Göteborg’un farklı manzarasına katkıda bulunduğu da söylenebilir. Ulaşımı oldukça kolaydır, şehrin iki tane havaalanı vardır. Şehrin 20 kilometre doğusunda olan hava limanı, her ülkeden turisti ağırlamaktadır. Şehirde hem feribot hem de tramvay hattı ile yolculuk yapma imkânı da vardır. Şehrin her yerine kolaylıkla ulaşabilir dilediğiniz gibi alışveriş yaparak bu şehrin tadını çıkartabilirsiniz. Nüfusu büyük ölçüde göçmen barındırır. Göçmenlerin çoğu Türkiye’den birçoğu da Ortadoğu’dandır. Göteborg senfoni orkestrası Ace of Base in Flames gibi müzik dallarında oldukça tanınan sanatçılar da bu şehrin insanlarındandır.

Her yıl düzenlenen film festivali de İskandinavya’nın en büyük film festivalidir. Göteborg kuzey denizine olan yakınlığı dolayısıyla deniz ürünlerine çokça yer veren restoranlara sahiptir. Dünya çapında üne sahip olan deniz restoranları Göteborg’un gurmeleri için vazgeçilmez mekânların başında gelir. Deniz ürünlerinin yanı sıra farklı tatları bünyesinde barındıran restoranlarda da yemek yiyebilirsiniz. Göteborg’un gece hayatı kunsportsaveyn caddesinde faaliyettedir. İki kilometre uzunluğundaki caddesinde ise farklı zevklere hitap eden eğlence mekânlarında da güzel vakit geçirebilirsiniz.

Havalimanından Göteburg Şehir Merkezine Ulaşım

City Havalimanı

Şehir merkezine 10 kilometre mesafede bulunan City Havalimanı’ndan şehir merkezine gidişte başvurulabilecek ulaşım seçenekleri, taksi, otobüs ve araç kiralama olarak sayılabilir.

Taksi

City Havalimanı’ndaki terminal binası önünden sizi bekleyen taksiler ile şehir merkezine konforlu şekilde gitme imkanına sahipsiniz. Kent merkezinden çok uzak olmayan City Havalimanı’ndan şehre gidişte taksiler size büyük kolaylık sağlayabilir. Mesafenin kısa olması nedeniyle cebinizi çok yakmayacak olan taksiler ile hem güvenilir hem konforlu hem de hızlı bir yolculuk yapabilirsiniz.

Otobüs

Toplu taşıma araçları arasında bulunan şehir otobüsleri ile City Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek, taksilere göre sizin için daha ekonomik bir seçenek olabilir. Uçağınızdan indiğiniz andan itibaren binebileceğiniz şehir otobüsleri ile yaklaşık yarım saatte şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama, City Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edilebilecek son seçenek. Havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araçlar ile şehir merkezine gidebilir ve aracı şehir merkezindeki firma ofisine teslim edebilirsiniz.

19/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Landvetter Havalimanı

İsveç’in ikinci büyük havalimanı olan Landvetter Havalimanı, Göteborg şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine gidiş için taksi, otobüs, bisiklet gibi araçların yanı sıra carsharing ve araç kiralama gibi seçeneklere de başvurulabilir.

Taksi

Landvetter Havalimanı’ndaki geliş salonu önünden kalkan taksiler ile şehir merkezine gitmek çok kolay. Çok sayıda taksi şirketinin hizmet verdiği havalimanında, uçağınız indiği andan itibaren beklemeden anında araç bulabilirsiniz. Havalimanında faaliyet gösteren bu taksi firmalarının listesine havalimanının internet sitesinden veya terminal binasındaki danışma masasından ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Otobüsler, Landvetter Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edilebilecek ekonomik araçlar arasında yer alıyor. Yerel otobüslerin yanı sıra özel otobüslerin de seçilebileceği havalimanında, gideceğiniz yere göre hangi otobüse binmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Özel otobüsler içerisinde, şehir merkezine 20 dakikada ulaşmanızı sağlayacak olan Flygbuss otobüsleriyle, Göteborg ile Stockholm arasında gidiş gelişi sağlayan Swebus otobüsleri bulunuyor.

Bisiklet

Dünyadaki iklim şartlarının düzenlenmesi adına değer verilmeye başlanan bisiklet sürücülüğü, gün geçtikçe havalimanlarında da etkisini gösteriyor. Kendini bu alanda geliştiren Landvetter Havalimanı, bisiklet sürüş alanlarına sahip olmakla birlikte, henüz bisiklet park yerleri için çalışma aşamasında. Yine de bisiklet ile yolculuk edenler için ideal bir havalimanı.

Carsharing

Ulaşım tercihlerinizden biri de araç paylaşımı olabilir. Sizin için belirlenen araca binmeden önce gerekli ücreti ödeyerek araca binmeniz ve nereye istiyorsanız oraya gitmeniz yeterli. Üstelik aracı istediğiniz yerde bırakma imkanınız da var. Havalimanındaki Sunfleet firmasına ait iki adet araç ile bu hizmeti alabilirsiniz.

Araç Kiralama

İnternet üzerinden de kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanındaki Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz ve Sixt firmalarından kiralayabileceğiniz araçlar sayesinde, hem konforlu hem de keyifli bir yolculuk sonrası kendinizi şehir merkezinde bulabilirsiniz.

22/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Göteburg uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Göteburg varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Göteburg uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Göteburg uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Göteburg uçuşları City Havalimanı ve Landvetter Havalimanı'na düzenleniyor.

Göteburg yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Göteburg 3 saat 30 dakika, Ankara-Göteburg 3 saat, Antalya-Göteburg 3 saat 20 dakika, Bodrum-Göteburg 3 saat 10 dakika, Gaziantep-Göteburg 3 saat 40 dakika, İstanbul-Göteburg 2 saat 40 dakika, İzmir-Göteburg 3 saat, Trabzon-Göteburg 3 saat 20 dakika sürüyor.

Göteburg Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
9ºC
11ºC
Sal
Çar
7ºC
9ºC
Çar
Per
1ºC
10ºC
Per
Cum
-1ºC
5ºC
Cum
Cmt
1ºC
4ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Göteburg Alternatif Ulaşım
Para birimi
x