Sheffield Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google
Sheffield Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Sheffield şehir merkezinin 40 kilometre doğusunda yer alan Robin Hood Havalimanı’na gelen yolcuların ulaşımlarını kolaylaştırmak için otobüs, tren ve taksiler düzenli şekilde çalışıyor. Araç kiralama firmalarının sunduğu ekonomik araçlar ve uygun fiyatlar sayesinde özel araç kiralayarak seyahat edenlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Taksi

Robin Hood Havalimanı’ndan şehir merkezine gidişte otobüs ve trenlerin aktarmalı olması nedeniyle taksiler daha çok tercih ediliyor. Havalimanının anlaşmalı firması olan Little Arrows’un modern taksileri ile yaklaşık 40 dakikada şehir merkezine gitmek mümkün. Yedi kişiye kadar yolcu alabilen geniş kapasiteli taksiler, modern filosu ile yolculara günün her saati hizmet veriyor.

Doncaster Metropol İlçe Konseyi’nde hazırlanan fiks tarife ücretleri sayesinde taksilere binmeden evvel ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini bilmeniz sizlere büyük kolaylık sağlayabilir. Taksiler hakkında daha fazla bilgi almak için havalimanı terminal binasındaki taksi danışma masasına başvurabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezine giderken otobüsleri tercih edecekseniz, tek vesait ile gidemeyeceğinizi ve aktarma yapmak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Yapılan aktarmalar nedeniyle otobüsle şehir merkezine yolculuk toplamda bir buçuk saati bulabiliyor. Havalimanının 1 numaralı terminalinden hafta içi kalkan X19 numaralı otobüsler ile önce Barnsley’e giderek, buradan tekrar şehir merkezine giden otobüslere binmeniz gerekiyor. X19 numaralı bu otobüsler sabah 06:24’ten akşam 21:40’a kadar her saatte bir sefer yapıyor.

Hafta sonları ise havalimanının 2 numaralı terminalinden kalkan 57A numaralı otobüse binerek Doncaster Terminali’ne gitmeniz mümkün. Bu terminalden şehir merkezine gitmek için tekrar otobüse binmeniz gerekiyor. 57A numaralı bu otobüsler, 09:56 ile 20:57 saatleri arasında ve 1 saat aralıklar ile hizmet veriyor.

Tren

Tren ile şehir merkezine gitmek istiyorsanız, havalimanına en yakın durak olan Doncaster Tren İstasyonu 7 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bu istasyona gidebilmek için havalimanından kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. İstasyondan Sheffield şehir merkezine giden trenlerin kalkış aralıkları ve sefer saatleri hafta içi ve hafta sonu olmak üzere değişiklik gösteriyor. Hafta içi 05:40 ile 23:25 saatleri arasında yarım saatte bir kalkan trenler, hafta sonu ise 07:02 ile 21:49 saatleri arasında saatte bir kalkıyor. Otobüs yolculuğu hariç, tren yolculuğu 40 dakika sürüyor. 

Araç Kiralama

Havalimanında indikten sonra yolculuğunuza devam edebilmek için araç kiralama seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarında yapılan aktarmaları düşündüğünüzde, araç kiralamak ve yoğun olmayan trafikte yolculuk yapmak size daha cazip gelebilir. Araç kiralayabilmeniz için Robin Hood Havalimanı’nda ofisleri bulunan araç kiralama firmalarına danışabilirsiniz. Avis, Hertz ve Europcar firmalarının havalimanında ofisleri bulunuyor. Bu firmalardan bütçenize ve isteklerinize uygun farklı marka ve modeldeki aracı kiralayabilirsiniz.

05/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Sheffield Havalimanı'na Ulaşım

Sheffield şehir merkezinden havalimanına gitmek için tercih edebileceğiniz ulaşım araçları sınırlı. Her şehirde bulunan taksi ve araç kiralama seçeneklerine ek olarak trenleri de kullanabilirsiniz. Otobüsler ise kent merkezinden havalimanına direkt olarak kullanılamadığı gibi yakın bir mesafeye de hizmet vermiyor.

Taksi

Taksiler, maliyetli bir ulaşım seçeneği olsa da toplu taşıma araçlarının meşakkatli bir yolculuk sunması nedeniyle en iyi ulaşım tercihi haline geliyor. Şehirdeki pek çok taksi firmasından telefon veya online rezervasyon yöntemi ile çağırabileceğiniz taksilere binerek havalimanına direkt olarak zahmetsizce gidebilirsiniz.

Tren

Ekonomik ulaşım seçeneği olarak kullanabileceğiniz tek araç olan trenler ile Robin Hood Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trene şehir merkezindeki ana tren istasyonundan bindikten sonra son durak olan Doncaster Tren İstasyonu’nda inmeniz gerekiyor.

Buradan havalimanına ulaşmak için X19 numaralı otobüslere binerek gidebiliyorsunuz. İstasyondan saatte bir hareket eden trenler, hafta içi 06:33 ile 22:10 saatleri arasında hizmet verirken, hafta sonu ise 08:47 ile 22:31 saatleri arasında çalışıyor.

Araç Kiralama

Araç kiralama seçeneği, şehrin kalabalığından ve trafiğinden uzak bir yolculuk imkânı sunuyor. Özellikle uçağına yetişmek durumunda olanların tercih edebileceği araç kiralama seçeneği büyük kolaylık sağlıyor. Şehir merkezinde bulunan çok sayıdaki firmaya giderek veya online yöntemler ile istediğiniz an araç kiralamanız mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Robin Hood Havalimanı küçük bir alanı kapsamasına rağmen, terminal binasında yolcular için pek çok hizmeti bir arada bulunduruyor. Ücretsiz internet hizmetinin tüm havalimanında sorunsuz şekilde sunulduğu havalimanında, seyahat etmeden önce veya sonra sevdiklerinize hediye alabileceğiniz World Duty Free ve WH Smith mağazası bulunuyor. Eğer alışveriş yaptıktan sonra vakit geçirecekseniz ve aldığınız ürünleri elinizde dolaştırmak istemiyorsanız, onları daha sonra almak üzere güvenli bir şekilde mağazaya bırakabiliyorsunuz.

Havalimanında bulunan The Running Horse, The Finningley Windmill ve Subway yeme içme mekânlarından ister yerel ister ulusal lezzetlerin her birini tatma imkânına sahipsiniz. Eğer parasal işlemlerinizi gerçekleştirmek isterseniz, Travelex döviz bürosunda para çevirme işlerinizi halledebilir veya nakit işlemlerinizi bankamatiklerden yapabilirsiniz.

05/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Haritada Görüntüle
Para birimi
x