Mikonos Uçak Bileti Ara

Mikonos Hakkında

Beyaza boyanmış mavi pencereli evleri, tepelerde yükselen kilseleri ve turkuaz mavisi deniziyle Ege’nin eğlence adası olarak anılan Mikonos, Kiklad Adaları’nın en ünlüsüdür. Her yaz dolup taşan plajları, günün ilk saatlerine dek süren partileri ve sıcakkanlı, yardımsever halkıyla diğer adalardan ayrılarak dünyaca ünlenmiştir. Avrupa kıyılarını dolaşan büyük yolcu gemilerinin Ege’deki en önemli duraklarından birisidir.

Oldukça hareketli bir ada olan Mikonos’da günü her saati renkli ve canlı bir ada yaşamı hakimdir. Ada’da toplu taşıma araçları yok denecek kadar azdır. Otomobil veya motor kiralamak ve taksi ise diğer seçenekler arasındadır. Mikonos’un Paradise Beach ve Elia Beach olmak üzereiki büyük kumsalı vardır. Bu umsallarda da yine yan yana dizilmiş beach club’lar yer alır. Ada’nın en ünlü yerlerinden biri de Küçük Venedik olarak adlandırılan sahil kesimidir. Burada evler tıpkı Venedik’te olduğu gibi denize sıfır inşa edilmiştir ve Mikonos ziyaretçileri özellikle akşam saatlerinde civardaki kafelerde oturarak bir şeyler içmek için burayı tercih ederler.

Ada’da görülmesi gereken diğer yerler antic çağlarda kutsal kabul eidlen Delos Adası, tarihe meraklı olanlar için Arkeoloji Müzesi ve Mikonos’un bir diğer sembolü olan yel değirmenleridir. Genellikle yaz aylarında daha hareketli olan ve başta Avrupa olmak üzere dünyanın hemen her yerinden ziyaretçileri kendisine çeken Mikonos2u ziyaret etmek için en uygun zamansa sıcaklıkların nispeten daha düşük olduğu Eylül – Ekim aylarıdır.

Havalimanından Mikonos Şehir Merkezine Ulaşım

Özellikle yaz aylarında dolup taşan Mykonos'un merkezine 4 kilometre mesafede bulunan Mykonos Havalimanı’ndan adanın merkezi noktalarına farklı ulaşım araçları ile yaklaşık 10 dakikada gidebilirsiniz. Ulaşım seçenekleriniz arasında taksi, otobüs ve transfer aracı bulunuyor. Bunlara ek olarak dilerseniz araç kiralama seçeneğini de değerlendirmeniz mümkün.

Taksi

Mykonos Havalimanı’ndaki yolcu terminal binasının dışına yerleşmiş olan taksilere uçağınız indiği andan itibaren kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 30 adet taksi aracı bulunan havalimanında 4 kişi kapasiteli taksiler ile merkeze yaklaşık 10 dakikada gidebilirsiniz.

Otobüs

Toplu taşıma araçları olarak tek seçenek olan otobüsler ile Mykonos Havalimanı’ndan şehir merkezine zorlanmadan gidebilirsiniz. Yalnızca kış sezonunda birkaç saatte bir kalkan bu otobüsler, çok yoğunluk olduğu zamanlar hizmete açılıyor. Oldukça ekonomik olan otobüsler ile de ortalama 15 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Transfer Aracı

Transfer araçları anlaşmış olduğunuz otelin size sunduğu bir ulaşım hizmeti olarak karşınızda. Anlaşmış olduğunuz otelin sizin için hazırladığı transfer aracı ile Mykonos Havalimanı’ndan otelinize kolaylıkla gidebilirsiniz. Mykonos Havalimanı’na transfer hizmeti veren otellerden bazıları; Myconian Kohili Hotel, Tharroe Of Mykonos Hotel De Luxe ve Aeolos Hotel olarak sayılabilir.

Araç Kiralama

Mykonos Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için son bir seçenek ise araç kiralama. Havalimanındaki Avis, Hertz ve Sixtie araç kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine yaklaşık 10 dakika süren bir yolculuğun ardından gidebilirsiniz.

13/03/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Mikonos uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Mikonos varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Mikonos uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Mikonos uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Mikonos uçuşları Mykonos Havalimanı'na düzenleniyor.

Mikonos yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Mikonos 1 saat 40 dakika, Ankara-Mikonos 1 saat 20 dakika, Antalya-Mikonos 1 saat 30 dakika, Bodrum-Mikonos 50 dakika, Gaziantep-Mikonos 1 saat 20 dakika, İstanbul-Mikonos 1 saat, İzmir-Mikonos 50 dakika, Trabzon-Mikonos 1 saat 30 dakika sürüyor.

Mikonos Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
8ºC
9ºC
Per
Cum
12ºC
13ºC
Cum
Cmt
12ºC
17ºC
Cmt
Paz
15ºC
17ºC
Paz
Pzt
14ºC
15ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Mikonos Hakkında Daha Fazla
Mikonos Alternatif Ulaşım
Para birimi
x