Kavala Uçak Bileti Ara

Kavala Hakkında

Yunanistan’da bulunan Kavala, tarihin ve doğal güzelliklerin bir arada yer aldığı sahil kentidir. Kavala, nemli bir iklime sahiptir. Kış mevsiminde az da olsa kar yağışı görülmektedir. Yıllık ortalama 460 mm yağış almaktadır. Özellikle hava sıcaklığının artmasından ötürü Temmuz ve Ağustos aylarında şehre gelen turist miktarı artmaktadır. Şehir merkezinde çeşitli restoran ve oteller yer almaktadır. Özellikle deniz ürünleri mutfak kültürünün önemli alternatifleri arasındadır. Hemen sahil kenarında yer alan restoranların hepsinde taze balık ve mezeler servis edilmektedir. İmaret Anıtı, Kavala Kalesi, Adolf Wix Binası, Kavala Arkeoloji Müzesi, Tütün Müzesi, Rapsani Plajı, Kalamitsa Plajı ve Kavala Kültür Merkezi şehrin ziyaret edilebilen en önemli turistik mekânlarındandır. Ayrıca Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi de Kavala’da yer almaktadır. Kavala, durmak bilmeyen bir eğlence anlayışına sahiptir. Oldukça hareketli gece yaşantısı sabahın ilk saatlerine kadar hızlı bir şekilde sürmektedir. Özellikle kıyı bölgelerinde yer alan mekânlar üzerinden ilerleyen gece hayatı şehre farklı bir hava katmaktadır. Eleftherias Meydanı'ndaki Megalou Alexandrou Pedestrian Caddesi Kavala’nın en popüler buluşma noktası olarak bilinmektedir. Bu alanda şık butiklere, kafelere ve barlara rastlamak mümkündür. Bunun yanı sıra alışveriş imkânları da oldukça çeşitlidir.

Panagia District bölgesi alışverişin kalbinin attığı yer olarak ifade edilmektedir. Kavala Philippi Festivali ve The International Festival Cosmopolis şehrin en önemli aktivitelerini içine alan festivallerdir. Nestos Nehri’nin sunmuş olduğu imkanlar doğrultusunda rafting ve kano yapılabilmektedir. Ulaşım alanı oldukça geniştir. Kavala’nın 20 kilometre yakınında Büyük İskender Havaalanı bulunmaktadır.

Havalimanından Kavala Şehir Merkezine Ulaşım

Yunanistan’ın en güzel sahil kentleri arasında adı geçen Kavala, güzel plajları ve eğlence olanakları ile turistlerin ilgisini çekiyor. Bu şehre seyahat etmek isteyenler, Megas Alexandros Apt Havalimanı’na uçuyorlar.

Havalimanı, şehrin yaklaşık 30 km. doğusunda yer alıyor. Chrysoupolis adı verilen kasaba, havalimanına oldukça yakın. Şehir yakınlarında yer alan bir tren istasyonu bulunmadığı gibi, toplu taşıma araçları aracılığıyla da şehir merkezine ulaşmak oldukça zor. Bu sebeple taksi tutmayı, araç kiralamayı veya kaldığınız otellerin düzenlediği özel servisleri değerlendirebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine sefer yapan otobüsleri tercih edebilirsiniz. Ancak bu otobüsler seyrek sayıda sefer yapıyor. Hafta içleri saat 06:15 ve 18:15, Cumartesi günleri 07:10 ve 19:15 olmak üzere günde ikişer sefer; Pazar ve tatil günleri ise yalnızca 19:15’te sefer yapan ekspres otobüsleri yakalamak oldukça zor. Ekspres otobüsler, yaklaşık yarım saat içerisinde şehir merkezine ulaşmış oluyor. Uzun rota ile sefer yapan otobüslerin ise belirli saatleri bulunmuyor.

Servis

Bazı özel firmaların veya otellerin düzenlediği servis hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Kalacağınız oteli ayarlamadan önce servis hizmeti konusunda bilgi almanız öneriliyor.

Taksi

Havalimanında taksi bulmak, otobüslere oranla çok daha kolayTaksi,Avrupa standartlarına kıyasla Kavala’da çok daha hesaplı. Bu sebeple havalimanından şehir içine ulaşımda en uygun çözümlerden biri de taksi tutmak.

Araç Kiralama

Havalimanında Rent a Car şirketleri de yer alıyor. Buradan kiralayacağınız araçlarla daha pratik ve konforlu bir seyahat geçirebilirsiniz. Aracınızı, tercihen, uçuşunuzdan önce internet aracılığıyla rezerve edebilirsiniz.

27/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kavala Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
19ºC
27ºC
Çar
Per
19ºC
30ºC
Per
Cum
20ºC
32ºC
Cum
Cmt
21ºC
32ºC
Cmt
Paz
23ºC
32ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 10dk
1s 20dk
1s 20dk
1s 30dk
1s 10dk
1s 10dk
1s 30dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x