Marsa Alam Uçak Bileti Ara

Marsa Alam Hakkında

Kızıldeniz kıyısında yer alan Marsa Alam, Mısır’ın olağanüstü sualtı yaşamıyla ünlü tatil destinasyonları arasında. Palmiye ağaçlarıyla çevrili şehir, kumsalların hemen gerisinden başlayan yeşil atmosferiyle adeta cennetten kopup gelmiş izlenimi veriyor.

Dugong adı verilen balıklarıyla bilinen Marsa Alam, kıyı hattını saran mercanlar sayesinde dalış severlerin rüyalarını süslüyor. Şehirde açılan havalimanının etkisi ile Marsa Alam özellikle Avrupalı ziyaretçiler arasında popüler bir yer haline geldi. Şehir, yıl boyunca Kızıldeniz’in canlı yaşamını yakından görmek isteyen pek çok ziyaretçiyi cezbediyor.

Şehirde çöl iklimi etkili ve yıl boyunca sıcaklık değerleri oldukça yüksek. Ilıman geçen ocak ve şubat aylarında termometreler ortalama 22-23 dereceyi gösteriyor. Yılın diğer dönemlerinde ise sıcaklıklar 40 dereceye kadar yükseliyor. Marsa Alam kıyılarında deniz suyu sıcaklığı da hemen her zaman yüksek değerlerde. Bu sayede şehirde istediğiniz an gökyüzünde parlayan güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Kızıldeniz’in enfes sularıyla buluşabileceğiniz plajlarıyla büyüleyen Marsa Alam sahillerinde özellikle Abu Dabab Plajı hayli meşhur. Plaja isterseniz sadece göz alabildiğine uzanan kumlarında uzanarak dinlenmek için gelebilirsiniz. Ancak buranın dalışla ünlendiğini unutmayın. Yanınıza şnorkelinizi ve paletlerinizi alarak kendinizi mavi büyüye bırakabilirsiniz. Üstelik eğer yeterince şanslıysanız, plajda onlarca farklı balığın dışında bölgenin başlıca sembolleri arasında sayılan deniz kaplumbağalarını da görebilirsiniz.  

Bazı Avrupa ve Ortadoğu şehirlerinden direkt şehre uçabilirsiniz. Üstelik Mısır’ın başkenti Kahire’den aktarmalı olarak da şehre ulaşım mümkün. Ülkenin Kızıldeniz kıyısındaki popüler şehrine ulaşmak için diğer bir alternatif ise Kahire’den otobüslere aktarma yapmak. İki şehir arasında otobüs yolculuğu yaklaşık 8 saat sürüyor. Daha uygun fiyata şehre ulaşmak isterseniz, bu alternatifi değerlendirebilirsiniz.

Marsa Alam seyahatinizde civardaki görülmeye değer harika yerleri atlamayın. Şehir merkezinin yakınlarında yer alan zümrüt madeni ile turunuza başlayabilirsiniz. Zümrüt, şehir halkı için geçmişten bu yana büyük önem taşıyor. Wadi Hammamat gezisi sırasında ise günümüzden tam 4000 yıl öncesinden kalan Mısır yazıtlarını görebilirsiniz. Bölgede inşa edilen eski kaleler ve diğer tarihi eserler sayesinde Mısır’ın göz kamaştıran geçmişine şahitlik edebilirsiniz. Tarihten çok sualtı dünyasıyla ilgiliyseniz, bu kez rotanızı Kızıldeniz resiflerine çevirebilirsiniz. Marsa Alam sularında tüplü dalış eğitimi alarak mavi derinliklere doğru heyecan dolu bir serüvene dalabilirsiniz.

Turizm sayesinde üne kavuşmadan önce daha çok balıkçılıkla geçimini sürdüren şehirde bugün de lezzetli balıkları tadabilirsiniz. Kızıldeniz’in bölge halkına ve turistlere armağanı balıkların dışında deniz ürünleri ile pirinç ve etle yapılan yemekler Marsa Alam menülerinde yer alıyor.

Havalimanından Marsa Alam Şehir Merkezine Ulaşım

Marsa Alam Havalimanı’ndan merkeze ve yakınlarda bulunan tatil bölgelerine yapılan yolculuklarda genellikle özel servisler tercih ediliyor. Havalimanında taksi ve kiralık araç gibi alternatifleri bulmak servislere göre daha zor. Önceden bölgede bulunan otelinizle görüşerek Marsa Alam Havalimanı’ndan merkeze seyahat için daha ekonomik ve rahat bir transfer aracı isteyebilirsiniz. Havalimanından yakın yerlere ulaşımın maliyeti de genellikle çok yüksek değil.

Marsa Alam Havalimanı’ndan daha uzak bölgelere gelmek isteyen yolcular servis veya paylaşımlı taksi gibi uygun fiyatlı seçeneklerle seyahat ederek yolculuk masraflarını azaltabilirler. Havalimanına ulaşmadan önce internetten seçtiğiniz araç için rezervasyon yaptırabilir, Marsa Alam Havalimanı’na indiğinizde doğrudan merkeze doğru yola çıkabilirsiniz.

Havalimanından muhteşem sahilleri ile ilgili bölgeye kolayca gelebilmek için öncesinde otelinizden bilgi alabilir ve transfer aracı rezervasyonunuzu otelinizin aracılığı ile yapabilirsiniz. 

Taksi 

Marsa Alam Havalimanı’nda genellikle sürekli olarak taksi bulunmuyor. Buna karşılık önceden taksilere rezervasyon yaptırarak bu araçları kullanmak mümkün. 3 yolcu ve 2 bavul taşıyan araçların ortalama ücreti 40 dolar. Marsa Alam Havalimanı’nda taksiye binerken daha kolay iletişim kurabilmek için İngilizce bilen sürücülere ait araçlardan birini tercih edebilir veya yanınıza bir harita alarak önceden gitmek istediğiniz yeri işaretleyebilirsiniz. 

Özel Servis 

Marsa Alam Havalimanı ve yakınlarında en sık tercih edilen araçlardan biri özel servisler. Önceden rezervasyon yaptırarak istediğiniz saatte yararlanabileceğiniz servislerin ücretleri yolcu ve bagaj sayısına bağlı olarak değişebilir. Marsa Alam Havalimanı’ndan yolcularını alan servislerin ortalama ücretleri ise 45-60 dolar arasında. Rezervasyonunuzu erken yaptırarak veya servis şirketleri ile biraz fiyat pazarlığı yaparak daha uygun fiyatlarla yolculuk yapma şansı bulabilirsiniz.

8 veya 15 yolcuya kadar kapasitesi bulunan daha geniş bir servis aracı isterseniz ortalama 90-100 dolar ödeyerek yolculuğunuzu rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Marsa Alam Havalimanı’ndan Luxor Havalimanı’na seyahat etmeniz gerekiyorsa, araçların ücretleri ortalama 120 dolar. 

Otel Servisi 

Marsa Alam’da otelinizin havalimanına inen yolcular için servisi varsa, taksi ve diğer araçlardan daha uygun fiyata veya ücretsiz olarak merkeze kadar gelme seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Oteliniz Marsa Alam Havalimanı’ndan alarak doğrudan merkeze getiren bir servis sağlamıyorsa, bölgedeki servisler ve diğer transfer alternatifleri ile ilgili kalacağınız yerden bilgi alabilirsiniz. 

28 Kas 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Marsa Alam uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Marsa Alam varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Marsa Alam uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Marsa Alam uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Marsa Alam uçuşları Marsa Alam International Havalimanı'na düzenleniyor.

Marsa Alam uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Marsa Alam uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Marsa Alam Alternatif Ulaşım
Para birimi