Aswan Uçak Bileti Ara

Aswan Hakkında

Mısır’ın güneyinde, Nil Nehri’nin doğusunda, küçük bir yarımada üzerinde yer alır. Antik Mısır kentlerinden birisidir. Tarihteki ilk adı, eski Mısır Tanrıçası Swenet’den geldiği rivayetiyle ‘Swenet’ olan Aswan, Nil Nehri üzerindeki ilk şelaleye de ev sahipliği yapmaktadır. ‘Granit’in ana yurdu kabul edilen Aswan, aynı zamanda ‘dikilitaşların dünya üzerine yayıldığı şehir’ olarak bilinmektedir. Buna rağmen kentte bitirilememiş bir dikilitaş (obeliks) bulunmaktadır.

Dönemin kadın frevunu Hatşepsus’un emriyle taş yatağında inşa edilmeye başlanan obeliks, taşta karşılaşılan bir çatlak nedeniyle yarım bırakılmıştır. Obeliks’in 42 m. yüksekliğinde olacağı rivayet edilmektedir. Bu yükseklik, dünyadaki bütün dikilitaşların yüksekliğini geçmektedir. Bitirilmemiş obeliks, Antik Mısır’ın birçok simgesinden biri olarak günümüzde ziyaretçi akınına uğramaktadır. Nil Nehri üzerinde gerçekleştirilen tekne turları, yabancı ziyaretçileri kentin tarihi zenginliği ile buluşturmaktadır. Güzergahın en önemli durakları; İsis’in kutsal mekanı Philae Tapınağı; yeşilliği ile kum rengindeki şehre aykırılık katan Botanik Bahçeleri; Nil Nehri üzerindeki en büyük baraj olma özelliğini taşıyan-mühendislik mucizesi- Aswan Barajı, Agatha Christie’nin ‘Nil’de Ölüm’ adlı romanını yazdığı Eski Cataract Oteli, kentin başlıca gezi merkezleridir.

Havalimanından Aswan Şehir Merkezine Ulaşım

Aswan şehir merkezi ile arasında 25 kilometrelik uzaklık bulunan Daraw Havalimanı’na gelen yolcuların kent merkezine ulaşabilmeleri için yalnızca taksiler hizmet sağlıyor.

Taksi

Daraw Havalimanı’nın terminal binası çıkışından yolcu alan taksilerin Aswan şehir merkezine ulaşmaları 40 dakika sürüyor. Havalimanında uçuşlar olduğu sürece taksi hizmeti de devam ediyor.

15 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Aswan uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Aswan varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Aswan uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Aswan uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Aswan uçuşları Daraw Havalimanı'na düzenleniyor.

Aswan uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Aswan uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Aswan Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
12ºC
27ºC
Per
Cum
12ºC
29ºC
Cum
Cmt
14ºC
30ºC
Cmt
Paz
11ºC
29ºC
Paz
Pzt
13ºC
27ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Aswan Hakkında Daha Fazla
Aswan Alternatif Ulaşım
Para birimi