Male Intl Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

Sizin İçin Seçtiğimiz Male Intl Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Male Intl Havalimanı Hakkında

Velana Uluslararası Havaalanı olarak da bilinen Male Uluslararası Havaalanı, Maldivler’de bulunan bir havalimanıdır. Kuzey Male Atoll’daki Hulhulé Adası'na yakın bir konumda bulunan havalimanı turistler tarafından Maldivler’e açılan kapı olarak görülüyor. Dünyanın dört bir yanında bulunan büyük hava limanlarıyla bağlantıda olan Male Uluslararası Havalimanı 1960 yılında kuruldu. Uluslararası Terminali, İç Hatlar Terminali ve Deniz Uçağı Terminali olmak üzere üç terminali bulunan havalimanını her yıl 3 milyondan fazla yolcu ziyaret ediyor.

Male Intl Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Maldivler'in başkenti olan Male yakınlarında konumlanan Hulhule Adası’nda ülkenin en büyük ve en önemli uluslararası havalimanı olan Male Havalimanı bulunuyor. Aynı zamanda Maldivler’in tek uluslararası havalimanı özelliğini taşıyan Male Havalimanı, adalara dünyanın dört bir yanından turist çekmeyi başarıyor.

Sadece tek bir karayoluna sahip olan Male Havalimanı aynı zamanda deniz üzerine inşa edilmiş bölümlere de sahip. Bu nedenle oldukça geniş bir alanı kaplamakla birlikte Male Havalimanı’nda, çok sayıdaki hizmet ile yolcuların keyifli, rahat ve konforlu dakikalar geçirmeleri sağlanıyor.

Male Havalimanı’ndan kent merkezine ve Maldiv Adaları’ndaki diğer bölgelere ulaşım farklı ulaşım seçenekleri ile sağlanıyor. Coğrafi konumu nedeni ile hava ve deniz yolu ulaşımının kullanıldığı Maldivler’de tercih edilebilecek ulaşım seçeneklerini, sürat teknesi, deniz uçağı ve havalimanı feribotu olarak sıralayabiliriz.

Sürat Teknesi

Dhoni adı verilen sürat tekneleri ile başkent Male’e hızlı şekilde gidebilirsiniz. Havalimanına sadece 1 kilometre uzaklıkta bulunan başkent merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmanız mümkün. Ayrıca özel misafirlere çevreyi göstermek ve günlük keşifler amacıyla da kullanılan Dhoni’ler çok amaçlı olarak kullanılabiliyor.

Deniz Uçağı

Dünyadaki en büyük deniz uçağı uygulamasına sahip olan Male Havalimanı’nda, deniz uçağı hizmeti sunan Trans Maldivian Airways ve Maldivian Air Taxi olmak üzere iki tane firma bulunuyor. En konforlu seçeneklerden biri olarak tercih edeceğiniz deniz uçakları ile yolculuk yaparken, aynı zamanda Maldiv Adaları’na tepeden bakarak muhteşem manzarayı görme imkanına da sahip olabilirsiniz.

Havalimanı Feribotu

Male Havalimanı ile Male başkent arasında gidip gelmenizi sağlayacak bir diğer araç feribot olabilir. Male Havalimanı’nın yolcuları için hazır bulundurduğu feribotlar ile yaklaşık 10 dakika süren yolculuk sonrası Male başkent merkezine ulaşabilirsiniz. Neredeyse 24 saat hizmet veren feribotlar 10 dakikada bir havalimanı önünden kalkıyor.

08/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Male Intl Havalimanı'na Ulaşım

Male kent merkezinden ve Maldivler’in diğer adalarından Male Havalimanı’na gitmek için farklı deniz ve hava yolu ulaşımı seçenekleri mevcut. Deniz yolu ulaşımı olarak sürat teknesi ve deniz uçağını seçebileceğiniz gibi hava yolu ulaşımı olarak bölgesel uçak hizmetini tercih edebilirsiniz.

Sürat Teknesi

Maldivler’de Dhoni adı verilen sürat tekneleri, Male Havalimanı’na hızlıca ve kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak araçlardan bir tanesi. Kısa mesafe için daha fazla kullanılan sürat tekneleri sayesinde Male Havalimanı’na süratli şekilde ulaşabilirsiniz.

Deniz Uçağı

Uçaklara nazaran deniz üstü daha rahat gidebilen deniz uçakları ile Male Havalimanı’na kuşbakışı manzarayı seyrederek keyifli şekilde gidebilirsiniz. Hem Maldivler’in eşsiz doğal güzelliklerini izlemek hem de keyifli, konforlu bir yolculuk geçirmek istiyorsanız deniz uçaklarını tercih edebilirsiniz.

Bölgesel Uçak

Maldivler’deki diğer adalarda verilen bölgesel uçaklar ile Male Havalimanı’na gitmeyi seçebilirsiniz. Maldivler’de tercih edebileceğiniz 6  bölgesel havalimanı bulunuyor. Bunları; Dharavandhoo Havalimanı, Kadhdhoo Havalimanı, Fuvahmulah Havalimanı, Kooddoo Havvalimanı, Kaadedhdhoo Havalimanı ve Hanimaadhoo Havalimanı olarak sayabiliriz.

Havalimanı Bilgileri

Maldiv Adaları’nın en büyük havalimanı konumunda olan Male Havalimanı, aynı zamanda Maldivler’in tek uluslararası havalimanı olma özelliğini de taşıyor. Maldivler’in başkenti olan Male'ye sadece 1 kilometre uzaklıkta bulunan Hulhule Adası’ndaki Male Havalimanı, her yıl Maldivler’e dünyanın dört bir yanından turist getiriyor. Male Havalimanı’nda uluslararası, bölgesel ve deniz uçağı uçuşlarının yapıldığı üç tane farklı terminal binası bulunuyor.

Havalimanında tüm sağlık hizmetlerini bulabileceğiniz bir sağlık merkezi ve ilaçlarınızı temin edebileceğiniz bir eczane yer alıyor. Çocuklu ve bebekli annelerin de düşünüldüğü havalimanında bebek bakım odası da mevcut. Özel tekerlekli bagaj taşıma araçlarının yolculara büyük kolaylık sağladığı Male Havalimanı’nda ücretsiz duş odaları, Müslümanlar için mescit, sigara içenler için özel oda ve internet kullanma ihtiyacı duyanlar için internet erişimi bulunan bir bilgisayar odası yer alıyor.

Bunların yanı sıra para işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz banka ATM’leri havalimanındaki bölgesel uçuşların yapıldığı terminal binasında bulunuyor. Ana terminal binasında ise posta işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz posta ofisi mevcut. Male Havalimanı’ndaki hizmetler içerisinde alışveriş ve yeme içme mekanları da var. Bu mekanlar arasında; Liquor & Tobacco, Perfumes & Cosmetics, Souvenirs, Confectionery, Courtvision Spice Shop, The Coffee Club, Tahi Express, Dome Male International Airport ve Burger King sayılabilir.

08/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Maldiv Seyahat Rehberi
Maldiv Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
27ºC
27ºC
27ºC
27ºC
27ºC
30ºC
30ºC
30ºC
30ºC
30ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
6 saat 40 dk
Ankara
7 saat
Antalya
7 saat
Bodrum
7 saat 20 dk
Gaziantep
6 saat 20 dk
İstanbul
7 saat 30 dk
İzmir
7 saat 30 dk
Trabzon
6 saat 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Male Intl Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Male Intl Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Male Intl Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi
x