Madinah Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

En Ucuz Madinah Havalimanı Uçak Biletleri

Sizin İçin Seçtiğimiz Madinah Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Madinah Havalimanı Hakkında

Tarihi kökleri yüzyıllara dayanan ve Müslümanlar’ın kutsal kabul ettiği Mescid-i Nebevi’yi ve Hz. Muhammed (sav)’in kabrini sınırları içerisinde barındıran Medine’nin 20 kilometre doğusunda 1950 yılında hizmete açılan Medine Havalimanı, her yıl ortalama 6 milyonun üzerinde ziyaretçiyi kabul ediyor. 2015 yılında yenileme çalışmalarının birinci ayağı tamamlanan Medine Havalimanı’nda hizmete açılan yeni terminal binası, kapladığı devasa alan ve modern yapısı ile hem Hac ve Umre adayları için hem de diğer yolcular için büyük kolaylıklar barındırıyor. Suudi Arabistan’ın önemli kentleri arasında yer alan Bedir’e gitmek isteyenler, Medine Havalimanı aracılığı ile kente ulaşabiliyor.

Madinah Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Suudi Arabistan’ın başkent Riyad ve Mekke ile birlikte en önemli şehirlerinden olan Medine’de şehir merkezine 20 kilometre uzaklıkta Medine Havalimanı bulunuyor. Suudi Arabistan’ın en işlek dördüncü havalimanı olan Medine Havalimanı'ndan bölgesel uçuşlar sağlandığı gibi uluslararası uçuşlar da düzenleniyor. Medine Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça rahat olup farklı ulaşım seçenekleri mevcut. Bunun yanı sıra yolculuk öncesi veya sonrası çok sayıda hizmetten yararlanabileceğiniz gibi çeşitli faaliyetler ile zaman geçirebilirsiniz.

Taksi

Medine Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiler ile hızlı şekilde gidebilirsiniz. Şehrin birçok bölgesine giden taksiler şehir merkezine ulaşmanız için hem son derece konforlu hem de son derece hızlı bir seçenek olabilir.

Otobüs

Medine Havalimanı’ndaki terminal binasının yanından binebileceğiniz şehir otobüsleri ile şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz. Taksilere oranla daha uzun sürede şehir merkezine gitmenizi sağlayacak olan otobüsler ile daha hesaplı ve kolayca yolculuk edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Medine Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak bir diğer seçenek araç kiralama olabilir. Havalimanındaki araç kiralama ofislerinden kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine hızlı şekilde gidebilirsiniz. Dilediğiniz gibi araç kullanarak şehir merkezine gitmenizi sağlayacak olan araç kiralama sistemi ile son derece konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Hanco, Dheeb, United International Company, Al Miftah, Bin Hadi, Daleel, Rached Al Abairi ve Al Wifaq olarak sayılabilir.

24/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Madinah Havalimanı'na Ulaşım

Medine şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için taksi en hızlı ve kolay alternatif. Ayrıca otobüsle ve araç kiralayarak da havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Medine şehrinin her köşesinden çağırabileceğiniz taksilere binerek Medine Havalimanı’na hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine 20 kilometre mesafede bulunan Medine Havalimanı’na gitmeniz için taksiler son derece basit bir ulaşım seçeneği olabilir. Taksiler ile havalimanına yaklaşık yarım saatte ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Şehirdeki tüm noktalardan binebileceğiniz otobüsler ile Medine Havalimanı’na kolay ve ekonomik şekilde gidebilirsiniz. Taksilere oranla daha hesaplı olan otobüsler sizi Medine Havalimanı’na son derece rahat ve olabildiğince hızlı şekilde ulaştıracak.

Araç Kiralama

Medine Havalimanı’na gitmek için seçebileceğiniz en rahat seçeneklerden birisi araç kiralam. Şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden kiralayabileceğiniz araçlar ile uçağınıza hızlıca yetişebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz olarak araç kiralama şansınız olduğunu unutmayın. Araç kiralayabileceğiniz firmalar arasında; Hanco, Dheeb, United International Company, Al Miftah, Bin Hadi, Daleel, Rached Al Abairi ve Al Wifaq yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

Suudi Arabistan’ın en önemli şehirlerinden olan Medine’de yer alan Medine Havalimanı, şehir merkezine 20 kilometre mesafede bulunuyor. Uluslararası ve şehirlerarası alanlarda ve sivil kategoride hizmet veren Medine Havalimanı, aynı zamanda Suudi Arabistan’ın dördüncü en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyor.

Medine Havalimanı’nda iç hatlar ve dış hatlar için birden fazla terminal binası bulunmakla birlikte havalimanında yolcular için çok sayıda hizmet veriliyor. Medine Havalimanı’nda para işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz banka ATM’lerinin yanı sıra, sağlık sorunlarınızı ve ani problemleri gösterebileceğiniz sağlık merkezi ve ayrıca kaybolan eşyalarınızı sorgulayabileceğiniz kayıp eşya ofisi bulunuyor.

Bunların yanı sıra her terminal binasında, yolculuk öncesi veya sonrası alışveriş yapabileceğiniz mağazalar bulunduğu gibi yeme içme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz restoran ve kafeler de yer alıyor.

24/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Medine Seyahat Rehberi
Medine Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
13ºC
7ºC
7ºC
11ºC
8ºC
20ºC
22ºC
25ºC
27ºC
27ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 40 dk
Ankara
2 saat 10 dk
Antalya
2 saat
Bodrum
2 saat 10 dk
Gaziantep
1 saat 40 dk
İstanbul
2 saat 30 dk
İzmir
2 saat 20 dk
Trabzon
2 saat 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Madinah Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Madinah Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Madinah Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Para birimi