Kuveyt (Kuveyt) Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kuveyt (Kuveyt) Hakkında

Kuveyt, ülkesinin ismiyle aynı adı taşıyan başkentlerden birisidir. Basra Körfezi’nde Arap yarımadasında yer alan Kuveyt’in başkentidir. Petrol nedeniyle zengin bir şehir olan Kuveyt, gökdelenleri, geniş caddeleri planlı yerleşimiyle dikkat çeker. Kuveyt’te sahil şeridinde yürümek gezintiye çıkmak çok popülerdir. Yol boyunca kafeler özellikle de nargile kafeleri dikkat çeker.

Kuveyt Kuleleri, Büyük Cami, Seif Sarayı, Corniche, Eski Çarşı, Geleneksel Kuveyt Evi, eski Kuveyt köyü, Failka Adası gibi yerler gezilebilir. Kuveyt’te çöl iklimi görülür. Yazlar çok sıcak geçer. 40 dereceyi aşan sıcaklılar görülür. Kışın ise ılık geçer 20 derece sıcaklık ortalaması vardır. Bu yüzden Kuveyt’e gitmek için en uygun zamanlar kış aylarıdır. İstanbul’dan Kuveyt’e direk uçuşlar bulunur. Kuveyt’te alkol yasaktır. Gece hayatı, bar disko gibi eğlence yerleri bulunmaz. Restoranlara ya da nargile kafelerine gidilebilir. Büyük ve görkemli alışveriş merkezleri bulunur. Bu alışveriş merkezlerinde dünyanın en pahalı markalarının büyük mağazaları vardır. Bunlardan en büyüğü Marina Mall’dur.

Kadınlar genelde peçeli dolaşır ancak yabancı kadınlara örtünme baskısı yoktur. Oldukça görkemli lüks evler ve arabalarla dolu sokaklar dikkatinizi çeker. Kuveyt vatandaşı olan herkes zengindir, onun dışında hizmet sektöründe başka milletlerden insanlar çalışır. Kuveyt’te özellikle inşaat sektöründe çok sayıda Türk firması vardır. Çalışmak için bu ülkeye giden Türk vatandaşları da bulunur. Yeme içme konusunda Amerikan fast food ya da Ortadoğu mutfağından lezzetler bulabilirsiniz. Şehir ışıklandırmalardan dolayı geceleri daha görkemlidir. Şehir içi ulaşımda taksi kullanabilirsiniz.

 

Havalimanından Kuveyt (Kuveyt) Şehir Merkezine Ulaşım

Yarım asırlık Kuveyt'in aynı adlı başkenti Kuveyt, bir ticaret kenti olarak öne çıkıyor. Savaşta harabeye dönen Kuveyt kenti, ev sahipliği yaptığı yabancı işçilerin de yardımlarıyla adeta yeniden inşa edilmiş durumda. Şehir nüfusunun yarısından fazlasını yabancı işçiler oluşturuyor.

Modern yapıları, hizmete açılan iki limanı ve bir uluslararası havalimanıyla Ortadoğu’nun cazibe merkezi olmayı başarıyor. Kuveyt Uluslararası Havalimanı, şık mimarisi ile Ortadoğu’nun en dikkat çeken havalimanı. Farwaniyah bölgesinde bulunan havalimanı, şehir merkezine 15 kilometre mesafede bulunuyor.

Gelişmeye devam eden Kuveyt’te ulaşım yükünü otobüsler taşıyor. Raylı sistemin bulunmadığı şehirde, dakikliği ile takdir toplayan ve yeni araçlarla hizmet veren otobüsler, şehrin en ücra köşelerine kadar ulaşma fırsatı sağlıyor. Şehirde, yılın hemen hemen tamamında aşırı sıcaklara maruz kalındığından, otobüste yolculuğun yorucu ve bunaltıcı atmosferinden kurtulmak isteyenler için taksiler en doğru seçenek.

Kuveyt’in en popüler ulaşım aracı otobüsler, havalimanından şehir merkezine gidişte de yolcu yükünü taşıyor. Kuveyt’te son teknoloji ile donatılmış yeni otobüsler çalışıyor. Daha hızlı ve rahat bir yolculuk isteyenler için taksi ve araç kiralama hizmetleri 7/24 alternatifler arasında.

Taksi

Taksiler, kavurucu Kuveyt sıcağında klimalarıyla daha ferah bir yolculuk sunuyor. Tüm gün hizmet veren taksilere, havalimanının terminal binası önünden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak bu seçeneğin daha maliyetli olduğunu göz önünde bulundurmayı aklınızda tutmalısınız.

Otobüs

Şehir merkezine gidişte kullanabileceğiniz 13, 21, 99 ve 501 olmak üzere dört tane otobüs hattı bulunuyor. Bunlardan 21 numaralı otobüs, 04:30 ile 23:45 saatleri arasında çalışıyor. Diğer otobüs hatlarından 13 numaralı otobüs Chipset, 99 numaralı otobüs Subhan ve 501 numaralı otobüs ise Raqa’i bölgesine kadar gidiyor. Tüm bu otobüs hatlarıyla şehir merkezine ulaşmak yaklaşık yarım saati buluyor.

Araç Kiralama

Hertz, Avis, National ve Dollar gibi birçok uluslararası araç kiralama filosunun hizmet verdiği Kuveyt Havalimanı’nda, farklı marka ve modelde araçlardan size uygun olanı kiralayarak şehir merkezine gidebilirsiniz.

11 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kuveyt (Kuveyt) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kuveyt (Kuveyt) varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kuveyt (Kuveyt) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kuveyt (Kuveyt) uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kuveyt (Kuveyt) uçuşları Kuwait Intl Havalimanı'na düzenleniyor.

Kuveyt (Kuveyt) yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Kuveyt (Kuveyt) 1 saat 40 dakika, Ankara-Kuveyt (Kuveyt) 2 saat 10 dakika, Antalya-Kuveyt (Kuveyt) 2 saat 10 dakika, Bodrum-Kuveyt (Kuveyt) 2 saat 30 dakika, Gaziantep-Kuveyt (Kuveyt) 1 saat 30 dakika, İstanbul-Kuveyt (Kuveyt) 2 saat 40 dakika, İzmir-Kuveyt (Kuveyt) 2 saat 40 dakika, Trabzon-Kuveyt (Kuveyt) 1 saat 50 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Kuveyt (Kuveyt) uçuşu düzenliyor?

Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Kuveyt (Kuveyt) uçuşları düzenliyor.

Kuveyt (Kuveyt) uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Kuveyt (Kuveyt) uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Kuveyt (Kuveyt) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
13ºC
25ºC
Çar
Per
11ºC
27ºC
Per
Cum
9ºC
23ºC
Cum
Cmt
10ºC
24ºC
Cmt
Paz
7ºC
23ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 40dk
2s 10dk
2s 10dk
2s 30dk
1s 30dk
2s 40dk
2s 40dk
1s 50dk
Haritada Görüntüle
Kuveyt (Kuveyt) Alternatif Ulaşım
Para birimi