Konstantin Uçak Bileti Ara

En Ucuz Konstantin Uçak Biletleri

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Konstantin Hakkında

Kuzeydoğu Cezayir’de yer alan Konstantin, Oran'dan sonra üçüncü büyük şehir olma özelliğine sahiptir. MÖ. 203 yılında Yunan kolonistler ve Numidyalılar tarafından kurulduğu düşünülen şehrin ismi eski Roma İmparatoru Konstantin'den gelmektedir. Ticaret alanında elinde bulundurduğu petrol sermayesi şehrin ekonomik olarak oldukça güçlenmesini sağlamıştır. Şehrin kuzey bölgesinde Akdeniz iklimi görülürken, güney bölümlerinde ise çöl iklimi hâkim olmaktadır. Yıl boyunca sıcaklıklar 28-30 dereceye kadar ulaşabilirken, yağış rejimi dengesizlik göstermektedir.

Uzun bir plato üzerine kurulmuş şehir; boğazlar, kanyonlar, köprüler, şelaleler, mağaralar ve termal sularla çevrilidir. Rhummel boğazları, Şeytan köprüsü, Sidi-Rached Köprüsü, Perregaux Geçidi, El-Kantara Köprüsü, Sidi-M'Cid Geçidi, Şelale Köprüsü ve El Ouahch şehrin önemli doğal alanları arasında yer almaktadır. Konstantin’de bulunan Şehitler Anıtı, Büyük Cami, Konstantin Katedrali, Bey Sarayı, Mercier Müzesi ve Cirta Müzesi şehrin turistik ziyaret alanlarıdır. Şehirde bulunan Emir Abdülkadir İslam bilimleri Üniversitesi ve Mentouri Üniversitesi önemli öğrenci yerleşkelerine sahiptir. Konstantin’de Akdeniz Mutfağının etkileri görülmektedir. Kültürel çeşitliliğin görüldüğü şehirde Dünya Mutfağından ürünlere de yer verilmektedir. Konstantin, şehir merkezinde bulunan Mohamed Boudiaf International Airport sayesinde ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.

Havalimanından Konstantin Şehir Merkezine Ulaşım

Constantine Mohamed Boudiaf Havalimanı’ndan 12 km uzaklıktaki şehir merkezine yapacağınız yolculukta kullanabileceğiniz tek toplu ulaşım aracı otobüsler. Bunun yanı sıra özel ulaşım araçlarından olan taksi, transfer veya araç kiralama hizmetlerinden birini tercih ederek de yaklaşık 15-20 dakikada Constantine şehir merkezine varabilirsiniz.

Otobüs

Havalimanı geliş terminalinin dışındaki otobüs duraklarına gidebilir ve gideceğiniz yere göre hangi hattı kullanmanız gerektiğiyle ilgili bilet gişelerinden bilgi alabilirsiniz. Üzerinde Constantine centre-ville yazan otobüsler, her 15 dakikada bir sefer düzenliyor ve doğrudan şehir merkezine ulaştırıyor. Bu otobüse binmek için ödeyeceğiniz ücret 2017 yılı itibariyle 1 avro. Ulaşım süresi ise 15 dakika.

Taksi

Havalimanına iniş saatiniz gece geç vakitlerse Constantine şehir merkezine hızlıca ulaşmak için 7/24 hizmet veren taksileri kullanmanızda fayda var. Terminal dışında müşteri bekleyen çok sayıda taksi görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, bineceğiniz takside taksimetre kullanıp kullanılmadığını kontrol etmek. Bunun dışında pazarlık yapmayı da deneyebilirsiniz.

Araç Kiralama

Constantine Mohamed Boudiaf Havalimanı’ndan şehir merkezine direkt ulaşmanın en pratik yolu hiç şüphesiz araç kiralamak. Havalimanı terminalinde şubesi olan yerli ve yabancı araç kiralama firmalarından dilediğinizi seçebilirsiniz, ancak havalimanına gelmeden önce ön rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Bu sayede çeşitli indirimlerden de yararlanabilirsiniz. Dakikalar içerisinde havalimanından teslim alacağınız aracınızla N79 yolunu kullanarak 22 dakikada, A1 ve N3 üzerinden giderseniz de 30-35 dakikada şehir merkezine varmanız mümkün.

25/06/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Konstantin Otelleri

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Konstantin uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Konstantin varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Konstantin uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Konstantin uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Konstantin uçuşları Mohamed Boudiaf Havalimanı'na düzenleniyor.

Konstantin yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Konstantin 3 saat 10 dakika, Ankara-Konstantin 2 saat 50 dakika, Antalya-Konstantin 2 saat 40 dakika, Bodrum-Konstantin 2 saat 20 dakika, Gaziantep-Konstantin 3 saat 20 dakika, İstanbul-Konstantin 2 saat 30 dakika, İzmir-Konstantin 2 saat 10 dakika, Trabzon-Konstantin 3 saat 30 dakika sürüyor.

Konstantin uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Konstantin uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Konstantin Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
9ºC
25ºC
Çar
Per
12ºC
22ºC
Per
Cum
9ºC
20ºC
Cum
Cmt
12ºC
25ºC
Cmt
Paz
18ºC
33ºC
Paz
Uçuş Süreleri
3s 10dk
2s 50dk
2s 40dk
2s 20dk
3s 20dk
2s 30dk
2s 10dk
3s 30dk
Haritada Görüntüle
Konstantin Alternatif Ulaşım
Para birimi